Skocz do zawartości

Problem z podkręceniem SandyBridge


Recommended Posts

Witam.

Oto specyfikacja:

CPU 2500K 3.3 nr. batch 3206A723 chłodzony SilentiumPC Spartan HE923 z dodatkowym 2gim wentylatorem.

http://image.ceneo.pl/data/products/6516220/f-silentiumpc-spartan-he923-cpu-cooler-spc042.jpg

MOBO AsRock P67 Pro3

PSU OCZ ZS 550W

 

Teraz zaczynam z problemem. Ten mój i5 nie chce się kręcić albo ja coś źle robię. Podszedłem do tematu w czysto oczywisty sposób, chciałem sprawdzić czy wywołam jakiekolwiek zmiany. W UEFI AsRock P67 Pro3 mam do wyboru gotowe opcje do OC. Biorę dla przykładu tą z 4.0Ghz, zmienia mi automatycznie ustawienia, daje do offestu trochę więcej voltażu, i inne rzeczy modyfikuje. Zapisuje odpalam, wszystko ładnie, tylko że proc ani drgnie poza granicę producenta. Ma swoje bite 3.3 Ghz i nie rusza nic.

Próbowałem manualnie, ustawiłem mnożnik na x44, dałem mu napięcie 1.3 (a niech ma, co tam) i efekt jest ten sam. Obciążam programem Prime95 a sprawdzam speeda CPUz. Oto screen:

http://tinypic.com/r/e87hus/6

Any ideas?

Link to post
Share on other sites

Miałem ten sam problem. Problemem jest za wysokie napięcie. W sieci jest wiele poradników o podkręcaniu tego potwora, jednak dopiero gdy zagłębiłem się w sprawę, zdałem sobie sprawę, że 1.3 V jest stanowczo za wysokim napięciem dla tego procesora przy takim mnożniku. Przy mnożniku x44 ustawiłem napięcie chyba 1.265 V i był stabilny przez 24h, więc poszedłem dalej na x45 przy napięciu 1.275 V. Procesor działał stabilnie przez 30 godzin, bez żadnych błędów testowany zarówno prime95 jak i intelburn test. Popróbuj trochę niższe napięcia i daj znać czy się powiedzie. Pozdrawiam

Edytowane przez kucjac
Link to post
Share on other sites

W tym problem że ja nie mogę sobie dowolnie regulować mnożnika. Każda wartość powyżej 37 jest ustawiana na 37. Podrzucam film jeśli jesteś ciekaw. Powiedz mi teraz co Ty na to.

FILM:

https://www.dropbox.com/s/otncd2zm6mfpqe7/2012-08-25%2014.06.28.mp4

 

edit. jedynie co mogę to ustawiać te domyślne turbo które ofc ch*ja daje.

Odpisz mi jeśli masz jakiś pomysł, bo jak nie t ow pizdu wysyłam to gó**o do gwarancji

Edytowane przez kristoffer91
Link to post
Share on other sites

Sprawdź OCCT bo CPUz zakłamywał mi kiedyś taktowanie. Na spartanie tak nie szalej. Wydajnością to on nie grzeszy. Ustaw 4,0 przy napięciu 1,20 i test OCCT.

Edytowane przez Biafra1987
Link to post
Share on other sites

Zapisujesz zmiany przy wyjściu z biosu? %-) Bo to jakaś komedia.

 

Obecnie trafiają się sztuki sklepowe które nawet na bardzo dobrych chłodzeniach nie robią 4,5... O boxie to już bajki opowiadasz, pracuje on na granicy 70 stopni nawet na stocku.

Link to post
Share on other sites

Zapisujesz zmiany przy wyjściu z biosu? %-) Bo to jakaś komedia.

 

Obecnie trafiają się sztuki sklepowe które nawet na bardzo dobrych chłodzeniach nie robią 4,5... O boxie to już bajki opowiadasz, pracuje on na granicy 70 stopni nawet na stocku.

 

No stary bez jaj. Oczywiście, że zapisuje. Komedia normalnie.

Czyściłem już CMOS, aktualizowałem do najnowszego UEFI i kupa :P

Nawet jak mu daje 4.8 Ghz na turbo mam te 3392Mhz oO. Napisałem do AsRocka, te pały nie wiedzą co mi doradzić i nawet nie odpisują. Any ideas? Zagraniczne fora miękną również.

 

Dla potomności:

Taka sytuacja to jak wygrana w totolotku. Błąd ze strony AsRocka.

Dostałem (zamawiane przez morele.net) płytę z niewłaściwym chipem, mam chip do Ivy bridge, naturalnie powinienem mieć do Sandy bridge. Wysyłają mi nowy chip do domu.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez kristoffer91
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...