Skocz do zawartości

HD4850 vs HD4770


No to która?  

35 użytkowników zagłosowało

  1. 1. No to która?

    • HD4850
      22
    • HD4770
      13


Recommended Posts

Witam

no i od razu do rzeczy, mój obecny konfig to:

procesor: Pentium Dual Core E2160 @ 2,7GHz

chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 7 Pro

płyta główna: Gigabyte GA-P35-DS3R

pamięci: 2x1GB Patriot LLK 800Mhz CL4 @ 1000MHz CL 5-5-5-15

grafika: Powercolor X1950Pro EXTREME 512DDR3/256bit

dysk: Seagate Baracuda 10 - 250GB 16mb NCQ SATAII

napęd: Liteon SOHW-1693S

zasilacz: TAGAN TG380 U1

obudowa: ANTEC 300

monitor: NEC MultiSync FE991SB (lada dzień zmiana na Dell 2209WA)

 

zastanawiam się nad wymianą grafiki (niestety szału nie ma i tylko jakieś 400zł) myślę nad ATI HD4770 lub HD4850 i tu moje pytanie - co lepiej wybrać? Obie karty są w bardzo zbliżonej cenie i zgłupiałem którą lepiej wybrać??? A jeśli już będę wiedział którą to jaką konkretnie? (który producent - która konkretna karta?) Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź POZDRAWIAM

 

PS. szczerze przyznam, że nastawiam się na 4770 zachęcony recenzjami tej karty po OC ale wolę się upewnić jak to jest dodatkowo zastanawia mnie kwestia zasilacza - wiem, że powinien wystarczyć na 4850 ale...

PS. chciałbym aby wybory w ankiecie były jakoś krótko uzasadnione (polecajcie też od razu konkretne modele)

POZDRAWIAM

Link to post
Share on other sites

na tym procku dużo nie wyciągniesz w 3dmarku06,tu pewien użytkownik ma taki sam prawie config i na HD4850 ma nie całe 11 tyś. thttp://www.benchmark.pl/benchmarki_i_r ... /7414.html prawie tyle to ja mam na 9600gt z athlonem X2:D

Za 420zł kupisz na allegro HD4870 512mb lub lepszym wyborem od HD4850 okażę się GTS 250 (360zł),który świetnie się kreci a po OC odstaje już;) a z tym HD4770 moim zdaniem ma za małą szynę i to go ogranicza,chodzi może ciut lepiej od 9800gt ( na allegro jest nówka za 295zł;). Ale polecałbym Ci kupić lepszego procka np Pentium Dual Core E6300 za 250zł podkręcić na 4GHz (napięcie 1.42) i cieszyć się wydajnością,dodam że ten E6300 po OC ma 3700pkt w 3dmarku a c2d E8600 na 4GHz ma tylko 4070pkt,a za swojego procka coś trochę kasy weźmiesz.

 

A nie bierz gorszej grafiki dlatego że masz słaby zasilacz,to sprzedaj tagana,bo są dosyć drogie i kup jakiegoś chiefteca 450watt w tej cenie.

Link to post
Share on other sites

Bierz HD4770. Ponieważ:

-mniejszy pobór prądu(40nm)

-dobre oc

-podobna wydajność do HD4850.

 

Podkręć proca do około 3,2GHZ i nie będzie ci ograniczać grafy.

ale nie widziałeś poprzedniego mojego posta,ten proc jest słaby nawet po OC,ja mam athlona x2 3.2GHz i z 9600gt sobie nie radzi:/

właśnie podobna wydajność a nie ta sama,wiadomo że HD4850 chodzi lepiej,jeśli komuś zależy żeby gry przycinały a mało komp brał prądu to proszę brać HD4770:D

tylko czekać jak GTX 260 będzie kosztował 350zł;)

Link to post
Share on other sites

polecam artykuł

http://maxforces.com/articles.php?article_id=20

odnośnie 4850 vs 4770 to wychodzi na to że po podkręceniu (a bardzo ładnie się kręci hd4770) to 4770 jest dobrym wyborem.

 

Dołączę się do dyskusji z moim pytaniem:

Zakupiłem dziś Radka XFX HD 4770 512mb, jutro mam go odebrać w sklepie, jest tylko jeden problem - okazało się że mają tylko z chłodzeniem referencyjnym (czyli to mniej zabudowane)

dokładnie ta wersja

http://www.komputronik.pl/index.php/pro ... CI_E_.html

 

Na stronie producenta są dwie wersje chłodzenia tej karty

http://www.xfxforce.com/en-gb/products/ ... 770.aspx#4

 

Teraz pytanie brać jutro z chłodzeniem referencyjnym (w czerwonym laminacie)? czy ewentualnie dopłacić i zamienić na model innego producenta HD4770?

Które chłodzenie faktycznie będzie lepsze referencyjne vs niereferencyjne producenta XFX (na allegro były tylko z niereferencyjnym-czarny laminat)

Link to post
Share on other sites

zrozum że chcę wydaj jak najmniej (4770 mogę mieć za 350zł a to spora różnica do 420zł podanych przez Ciebie (choć nie wiem skąd wytrzasnąłeś tą cenę - skąpiec wykazał minimum 515zł) a do tego nie mam obecnie kasy na wymianę zasilacza a do 4870 byłaby ona konieczna...)

Link to post
Share on other sites

zrozum że chcę wydaj jak najmniej (4770 mogę mieć za 350zł a to spora różnica do 420zł podanych przez Ciebie (choć nie wiem skąd wytrzasnąłeś tą cenę - skąpiec wykazał minimum 515zł) a do tego nie mam obecnie kasy na wymianę zasilacza a do 4870 byłaby ona konieczna...)

Proszę 419zł z allegro http://www.allegro.pl/item809068311_xfx ... 5gb_s.html

 

jak masz 350zł to nie dozbierasz trochę kasy (te 90zł pożycz od rodziców albo doskładaj) a wydajność dużo wyższa,wiesz jak wydasz te 350zł na HD4770 to ta kasa będzie wydana w błoto jak za tą cenę można kupić lepsze karty

 

jak pisałem "tagany" są drogie więc trochę weźmiesz za niego a chiefteca 450watt kupisz za 90zł;)

 

 

patrzyłem na testy i żeby procesor dawał rady musi mieć taktowanie 3.2GHz(ale i tak rewelacji nie ma:) Tak czy siak jaką grafikę nie weźmiesz może ją spowalniać;):D:D

Link to post
Share on other sites

_nick_ peszek mój kolega u niego brał i grafika jest cała i sprawna:) zawsze lepsza alternatywa niż HD4770

 

a po drugie jak chce grać w gry to:

TAGAN TG380 U1 na 450 watt chieftec

Pentium Dual Core E2160 @ 2,7GHz na Pentium Dula Core E6300(240zł)

i tamten radek za 419zł

i jest zestaw do grania:)

Link to post
Share on other sites

jak pisałem "tagany" są drogie więc trochę weźmiesz za niego a chiefteca 450watt kupisz za 90zł;)

to teraz zastanów się czemu mój TAGAN 380W jest sporo droższy niż Chieftec 450W...

do tego pisałem już że mam ograniczony budżet więc bez sensu jest pisanie o wymianie połowy sprzętu...

Link to post
Share on other sites

no to idź do roboty i kup za miesiąc albo jakoś doskładaj,nie wiem mnie to już pika co weźmiesz ale żeby dać na nową grafikę 350zł i żeby miała żal wydajność,a po drugie że liczysz na to że Ci gry nie będą cięły na Pentium Dual Core E2160 @ 2,7GHz i HD4770 to się grubo mylisz. To po co zmieniasz jak nie masz kasy?:D jak się zmienia sprzęt to ma być on na jakiś czas:)

Link to post
Share on other sites

Krzysiek0389 - jak gry tną na procesorach z serii Pentium Dual Core to ja jestem.... :D

PDC to może nie jakiś super procek ale spokojnie wystarcza do kart pokroju GTS250/HD4850

----> http://www.gry-online.pl/S040.asp?ID=73&STR=4 - test w Call of Duty MW2 jakoś nie widać ,żeby cięły

 

A co do wątku to bierz tego który jest tańszy bo wydajność karty mają prawie identyczną z tym ,że HD 4770 po OC jest wydajniejsze i pobiera mniej prądu Dlatego ja polecam HD 4770 ze względu właśnie na mniejszy pobór prądu i świetne możliwości OC 8-)

Link to post
Share on other sites

Krzysiek0389 pracuję i zarabiam i może dlatego mam szacunek dla pieniądza... zresztą to moja sprawa - ja mam do wydania ok 350-400zł i tyle jak masz odradzać "wymień pół sprzętu bo lepiej dołożyć" to ok ale nie mi skoro piszę, że mam tylko tyle do wydania...

Dziwi mnie fakt, że duża większość piszących poleca 4770 a ankieta mówi co innego :D

Link to post
Share on other sites

A czego radki ponieważ dobry stosunek cena/wydajność a co do karty ja bym brał 4770 ponieważ nowsza technologia wykonania ;] A co do kompa koledzy ci radza zmienić na e6300 i tak zrób bo ten procek też się nieźle kręci ;]

Dobra może jest dobry stosunek i wydajność,ale jeśli cena GTS 250 jest taka sama jak HD4770 i brać tylko dlatego radka że jest w 40nm i mniej prądu bierze o 15watt to nie jest żaden powód:)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...