Skocz do zawartości

Asus P7P55D - EATX 12V


Recommended Posts

Witam, zakupiłem ostatnio płytę główną podaną w teamcie. Niestety nie działa (świeci się dioda CPU LED), wszystko dobrze podłaczone, procesor sprawny i obsługiwany (i7 860), sprawdzałem na róznych ramach (dodatkowo wsadzałem różne kości w różne sloty), próbowałem też startu z podłączonym tylko prockiem, pamięcią i zasilaniem. Wyczytałem w manualu, że do gniazda z zasilaniem procesora trzeba podpiąć wtyczkę EATX 12V bo inaczej nie odpali (takie samo stwierdzenie znalazłem na jednym anglojęzycznym forum), ja mam zwykłe 4+4 pin na zasilaczu (OCZ SxS2 700W). Czy to że komputer nie startuje jest winą podłączenia 4+4 pin zamiast 8 pinowego EATX 12V? Czy wgranie najnowszego BIOSu może to naprawić (płyta obecnie jest w serwisie i czeka na wgranie BIOSu dlatego pytam, bo nie chce płacić za coś co nic nie da)?

Link to post
Share on other sites

Sam mam podpięta wtyczke 4 + 4pin w moim Deluxie. Działa oczywiście.

Flagowe pytanie - wyciągałeś bateryjkę?

Płyta jest w serwisie Asusa czy u Pana Andrzeja?

 

Tylko nie zapominaj o tym że i5 760 to trochę inna architektura. I7 zazwyczaj potrzebują mocniejszego zasilania dlatego wymagają 8pin zasilania.
Link to post
Share on other sites
Gość DANNY__79

1. hmmm, led cpu świeci ciągle na czerwono ?

2. cpu na 100% sprawny ?

3. pamięci na 100% sprawne (sprawdź przy jednej w różnych slotach ddr3) przy włączeniu przytrzymaj Mem OK sw - on oprócz mem ma również funkcję kasowania cmos))

4. wyjmij cpu i zrób nam fotki socket 1156 (dokładne, aby widać było wszystko jak trzeba (szczególnie piny)

5. zrób foty cpu od spodniej strony (też dobre)

 

E:

sprawdź, czy zworka CLRTC jest w ustawieniu 1-2 jak nie, lub w ogóle jej nie ma -- zmień na 1-2

Link to post
Share on other sites

Jeśli płyta ma uszkodzony BIOS, nie uruchomi się. Rozpoznanie CPU to początkowy etap procedury POST. Dla majsterkowiczów przydatna może być diagnoza "na ucho" :). Włączając komputer każdy z nas słyszy przez krótką chwilę wentylatory kręcące się z maksymalnymi obrotami. Po rozpoznaniu CPU, wentylator podpięty do złącza CPU_FAN zwalnia. Jeśli słyszymy że zwalnia, wykluczamy problem z BIOSem i z rozpoznaniem CPU i szukamy dalej (RAM).

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

@TOPIC

Temat nieważny.

@Pawel ASUS Support

Jak się okazuje procesor mimo iż oznaczony jest jako obsługiwany nie współpracuje z tą płytą główną. Taka ciekawostka.

 

Jak moze nie współpracować? Miałem ta plyte i u mnie normalnie działał ten procesor
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...