Skocz do zawartości

Jaki Windows na takiego kompa


Recommended Posts

Hmm, problemy może i ma z phyisx ale z czasem naprawią to.

 

A w temacie rozmawiamy oczywiście o oryginalnym systemie, który masz zamiar kupić? ;)

Jeśli tak to wybierz Windows 7 64bit. Nie musisz mieć 4GB ramu,żeby dobrze się na nim pracowało, 2GB w zupełności wystarcza. A kiedyś za kilka lat zmienisz komputer a system będzie nadal aktualny.

Przy Twojej konfiguracji system nie będzie "mulić" szczególnie na tej 250tce. (ale im szybszy dysk tym większy komfort z pracy na komputerze).

 

Natomiast jeśli masz mniej niż 1GB ram, no cóż to najlepiej było by zainstalować XP. Nawet jeśli masz więcej ram, z XP da się jeszcze żyć... ale nie widzę w tym sensu.

Link to post
Share on other sites

Hmm, problemy może i ma z phyisx ale z czasem naprawią to.

 

A w temacie rozmawiamy oczywiście o oryginalnym systemie, który masz zamiar kupić? ;)

Jeśli tak to wybierz Windows 7 64bit. Nie musisz mieć 4GB ramu,żeby dobrze się na nim pracowało, 2GB w zupełności wystarcza. A kiedyś za kilka lat zmienisz komputer a system będzie nadal aktualny.

Przy Twojej konfiguracji system nie będzie "mulić" szczególnie na tej 250tce. (ale im szybszy dysk tym większy komfort z pracy na komputerze).

 

Natomiast jeśli masz mniej niż 1GB ram, no cóż to najlepiej było by zainstalować XP. Nawet jeśli masz więcej ram, z XP da się jeszcze żyć... ale nie widzę w tym sensu.

z 2GB dość duże będzie pożarte przez sam system, nie jest tak? ;)

A co do XP, dlaczego nie widzisz sensu? To dość słaby argument, tak jak ten, że wsparcie dla niego skończy się w 2014, że ma już tyle lat itp :/ Przecież działać działa dobrze, a lepiej oszczędzić nieco na systemie i dołożyć do fajnych gratów :P

Link to post
Share on other sites

z 2GB dość duże będzie pożarte przez sam system, nie jest tak? ;)

A co do XP, dlaczego nie widzisz sensu? To dość słaby argument, tak jak ten, że wsparcie dla niego skończy się w 2014, że ma już tyle lat itp :/ Przecież działać działa dobrze, a lepiej oszczędzić nieco na systemie i dołożyć do fajnych gratów ;)

Rozumiem Cie, ale po co sie cofać do przeszłości? Chcesz tego czy nie XP jest już stary. A W7, czy nawet vista na której ja pracuje nie jest od niego gorsza, czy lepsza? Można się kłócić przez wiele postów :P.

 

Pewne jest,że instalując 7mke nie odczuje problemów z wykorzystaniem ramu, system ładnie nim operuje i potrafi przeznaczyć dla aplikacji co najmniej tyle samo co XP.

 

Co innego gdyby autor tematu miał już system i pytał się czy naprawdę aż tak warto się przesiąść na nowy. Ja tylko mówię, że nie ma sensu instalować dziadka przed emeryturą.

A oszczędność jest krótkowzroczna, bo system rzadziej się zmienia niż graty do komputera. Autor kupi za kilka lat 4GB ramu, a wtedy co? nowy system? też mi oszczędność :)

Link to post
Share on other sites

Nowy system < lepsze bebechy :) Tak rozumuję ;) Wydaje mi się, że części są zawsze ważniejsze, a zmiana systemu na nowy to zawsze kosmetyka, dopóki pod starszy system wszystko działa w sposób zbliżony, bądź taki sam jak na nowszy.

 

Zgadzam się, że trzeba iść z duchem czasu, ale na upartego po co zmieniać coś co działa dobrze?

 

Choć za Win7 na pewno przemawia to, że ma choćby lepsze zabezpieczenia, przynajmniej w teorii - to fakt ;) I powinien być lepiej dostosowany do obecnych potrzeb :P

 

Wybór po stronie kupującego :D Ja po prostu bym nie tłamsił takiego komputera dodatkowo systemem :) Choć zdaję sobie sprawę, że na dużo słabszych konfiguracjach Win7 instalują (inna sprawa jak on działa).

 

Żeby nie było wątpliwości. Użytkuję Win XP 32bit, a na biurku przede mną leży Windows 7 Ultimate 64bit i ciągle się waham. Legalny, żeby nie było wątpliwości :/

Link to post
Share on other sites

Byłem dziś w sklepie i zaoferowali ze jak kupie dysk to mi moga wgrać Windows7 OEM. W kompie mam 2GB RAM(800MHz), na tym dysku 80GB mam oryginalnego Windowsa XP Pro 32bit(Licencja MSDNAA) i właśnie tak się zastanawiam czy przez to ze Windows jest 32bit to czy nie ogranicza to mozliwosci procesora i nie warto by postawic Win7 64bit. Pytam głównie pod kątem wydajności, bo jakies tam wodotryski z 7 mnie nie interesują.

Link to post
Share on other sites

Jak masz windowsa xp 32bit, to sobie go zostaw, dopóki nie zmienisz sprzętu na nowszy z 4GBram.

Jeśli chcesz kupić system, to tylko windows 7 64bit i nie ma co debatować w tej kwestii. To nie jest tanie, wiec często tego nie będziesz wymieniał.

Tyle w tym temacie.

Negatywnych skutków 64bit, nie odczujesz, bo już takowych nie ma ;). Jednak Win7 jest jeszcze dość młody kilka poprawek by mu się przydało, ale to nie jest jakiś argument,żeby kupować xp.

 

czyli co, Windows7 64bit bedzie dział wydajniej na tym sprzecie niz WinXP 32bit?

Będzie działać +- tak samo. Nie spodziewaj się cudów.
Link to post
Share on other sites

Na stronach NVidii pisało ze Windows7 ma problemy z PhysX, dlatego zastanawiam sie czy 7 to dobry wybór

Fascynujące jest to, jak ludzie biorą pod uwagę coś, czego praktycznie nie ma. Ja słyszałem, że Ferrari się psuje, jak słoń na nie usiądzie, dlatego kupię Malucha.

 

Prawdę mówiąc to każdy system pójdzie Ci na tym sprzęcie. Ja bym wybrał Win7, dajmy umrzeć XP.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...