Skocz do zawartości

Mozilla FireFox 3.5.5 - Duże zużycie pamięci help!?


Recommended Posts

Witam. Tak na sam początek opiszę wam w skrócie mój problem dotyczący przeglądarki Mozilla FireFox.

 

Problem zaczął się od kilku dni mianowicie zauważyłem, że mozilla zjada mi ok. 640k pamięci ram przy otwarciu 2 kart na których w ogóle nie m reklam flash etc. dziwi mnie to ponieważ zauważyłem, że strony mi się zacinają podczas przeglądania tak na 5sekund co jest bardzo uciążliwe dzieje się tak po przeglądaniu strony ok. 10minut ;) stosowałem różne porady które znalazłem w google ale to na nic zabawa w about:config nic skutecznego nie przyniosła nadal jest tak samo próbowałem przeinstalować mozille wywaliłem całkiem z dysku zainstalowałem na nowo ale problem nadal nie ustąpił :P scanowałem również antywirusem system czy czasem żadnego syfu nie złapał lecz nic nie wykrył podejrzanego w sumie to jestem świeżo po formacie więc dziwne, że tak się dzieje korzystam tylko z jednej wtyczki w firefoxie "Adblock" oraz jeden motyw więc to i tak mało żeby tak muliło przeglądarkę z początku nie miałem z nią żadnych problemów tylko od kilku dni zdziwiło mnie to, że nawet podczas pisania tego posta zacina mi się tekst na parę sekund :/ może ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? próbowałem już na wszystkie sposoby ale to nic nie dało dodam jeszcze iż sprawdziłem z ciekawości ile pamięci zżera IE8 oraz Opera i przy 2 otwartych kartach nie przekracza 200kb pamięci co dla mnie jest dziwne, że firefox tak zżera dużo pamięci ;)

 

Zamieszczam poniżej screena z menadżera zadań.

 

http://img69.imageshack.us/img69/5461/ffshit.png

 

Dodatkowe informacje:

 

• System: Windows 7 64-bit Professional.

• Antywirus: Kaspersky Internet Security 2010.

• Przeglądarka: Mozilla FireFox 3.5.5.

 

Z góry dziękuje za rozpatrzenie mojego problemu mam nadzieje, że uda wam się rozwiązać mój problem może wspólnymi siłami coś zdziałamy :)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Powiem Ci, że systemu nie przywracałem ponieważ nie pamiętam dokładnie kiedy to się zaczęło dziać z początku myślałem, że to net mi laguje i byłem święcie przekonany, że to od tego ale z ciekawości zajrzałem w menadżer zadań i się trochę zdziwiłem, że przeglądając stronę firefox zużywa mi tyle pamięci :> a co do systemu to ostatnio tylko aktualizacje mi się zainstalowały tak poza tym jeszcze firefox zrobił sobie update do nowszej wersji i wydaję mi się, że po tym update'cie firefox tak zaczął wariować ;) w ogóle to dopiero co wbiłem na benchmarka i już mam ok. 520k pamięci masakra ;) strasze mi tnie jak piszę chcąc nie chcąc chyba będę musiał się przesiąść na inna przeglądarkę bo już nie mam siły na to, jeszcze spróbuje zainstalować starszą wersje firefox'a może to coś da chodź wątpie... w każdym bądź razie czekam na dalszą pomoc z waszej strony :P

Link to post
Share on other sites

Zrób to co ja, przejdz na Opere ;)

Dzis mi sie aktualizowal FF jak go odpalilem i nagle zniknal mi z systemu, usunal sie i juz go nie ma. Fajna aktualizacja :P

 

Chyba ten najnowszy FF ma jakiegos błęda albo cuś. Dobrze ze na kompie mam zawsze zainstalowane Opere (głowna przegladarka), FF i IE8 ;)

Link to post
Share on other sites

No to widzę, że nowa aktualizacja FireFox'a źle wpływa na jego wydajność i pewnie dlatego tak mi zżera tą pamięć chodź do końca nie jestem przekonany ale tak na 99% raczej tak ;)

 

Tak btw. powiedz mi czy opera posiada też podobna wtyczkę do Adblocka? bo nie cierpię reklam a Adblock jedyny mnie ratuje przed tym ;)

 

Kiedyś korzystałem z opery i ogólnie narzekałem tylko na te reklamy tak poza tym wszystko chodziło jak należy chodź na FF też nie narzekałem do puki mi się nie zaktualizował :P

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy posiada, sam nie uzywam. Mam wyciszoną przegladarke w Windowsie, wiec te reklamy z audio juz mi nie grozne, a reszta mnie nawet nie wkurza ;)

 

Poszukam, powinno coś być raczej ;)

 

Edit:

http://www.portal24h.pl/pobierz/detale/ ... opery.html

 

:P

Pomogło? Daj znac, najwyzej poszukamy dalej.

Link to post
Share on other sites

U mnie przy pięciu zakładkach wygląda tak, przy więcej otwartych zakładek bierze nie wiele więcej, a mam tę samą wersję 3.5.5 i system również ten sam. Coś jest nie tak u Ciebie. Po formacie na 100% byłoby dobrze, ale spróbuj odinstalować, wyczyścić rejestr i jeszcze raz zainstalować. Może też jakiś dodatek albo motyw źle wpływa na to. Wyłącz wszystkie i zobacz.

 

http://img195.imageshack.us/img195/3986/capture11162009101328.jpg

Link to post
Share on other sites

@kowdipapo z góry dzięki za ten plugin do Opery spisuje się świetnie ;)

 

Skusiłem się i zainstalowałem FF 3.6 Beta2 która polecił mi HL1030 jak na razie pamięc jest w porządku wcześniejsza reinstalka na FF 3.5.4 nic nie pomogła nadal zżerało mi pamięc ale w 3.6 ten problem znikł z czego się bardzo cieszę na razie jest wszystko ok zobaczymy jak to będzie w najgorszym przypadku przesiąde się na Opere ;)

 

Z góry dzięki za pomoc tematu nie zamykam bo być może jeszcze tutaj powróce bo na 100% nie wiem jak ta beta FF będzie się u mnie spisywać.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Opera nie jest taka zła, żeby przesiadać się na nią 'w najgorszym przypadku' ;)

Ja tam lubie Opere, bo nie jest zasobożerna a mam w niej ustawioną poczte (4 konta), IRCa (#benchmark.pl ;)), RSS (do newsów) no i moze poszukam jakis fajnych widżetów. Do tego ten działający AdBlock.

 

Mimo wszystko cieszę się, że w jakimś stopniu pomogłem. 8-)

Link to post
Share on other sites

Podoba mi się w Operze to, że ma wbudowanego IRC'a oraz pocztę co niekiedy mi się przydaje takie all in one :P co do widżetów to jeszcze się za bardzo nad tym nie rozglądałem z braku czasu :-> jeszcze jedna przydatna rzecz która cieszy oko to te karty które można ustawić sobie jako strona głowa coś ala Speed Dial tak mam w FireFoxie bardzo przydatna rzecz z której korzsytam na codzień ułatwia mi szybkie przeglądanie moich ulubionych stron :/

 

Jeszcze dopiszę, że każda przeglądarka ma swoje wady i zalety każda na swój sposób jest dobra :D

 

//EDIT//

 

To do moderatorów: Zróbcie coś z tymi pochwałami bo chłopaki zasłużyli na nie a kurde znikły jakimś cudem takie czary mary pochwały się pochowały ;):);)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...