Skocz do zawartości

Skyrim Jak ustawić


Recommended Posts

Witam! Zakupiłem The elder Scrolls Skyrim wersja spatchowana do najnowszej chce żeby gra lepiej wyglądała i teraz mam pytania związana z tym:

1. Czy sam patch upiększa grafike czy tylko likwiduje błędy w grze??

2. Chce zainstalować te tekstury wysokiej jakości , czytałem też o konfiguracji pliku ini w grze , ale nie wiem czy rozsądnym jest wgrac te tekstury i modyfikować też ten plik??

Link to post
Share on other sites

Do gry wyszły oficjalne tekstury wysokiej rozdzielczości, są też różne nieoficjalne paczki, jedne gorsze inne lepsze nawet od oficjalnych, ale mają one i swoją ceną dużo zajmują i potrzebują mocniejszego komputera.

Sam patch raczej grafiki ci nie poprawia, ale chyba którychś z tych początkowych coś tam usprawniał, ale mniejsza o to, Dlatego bardziej bym się skłaniał do błędów grze - przejrzyj zresztą listy zmian wnoszone przez poszczególne patche.

Możesz wgrać tekstury wysokiej rozdzielczości, obojętnie jakie i dodatkowo możesz edytować plik konfiguracyjny. Dodam, że dla kart NV są dodatkowe bajery, ale pamiętaj upiększanie grafiki może wiązać się i pewnie wiąże się ze zwiększeniem wymagań gry.

Możesz też wykorzystać modyfikacje modderów, które też dają niezłego kopa grafice, poszukaj ich na fan stronach skyrim.

Link to post
Share on other sites

1. Zależy jaki patch :P Patch HD Textures Pack owszem upiększa grafikę ale nieznacznie.

2. Po co :D

 

Polecę Ci stronkę gdzie znajdziesz obecnie najlepszy graficzne mody do Skyrim'a (instalacja jest z reguły dziecinnie prosta, wystarczy skopiować parę plików do mainfolder)

 

http://skyrim.nexusmods.com/mods/searchresults/?cat=29

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Mix nie do mainfoldera tylko folderu data znajdujacym sie w x/.../..steamapps/common/The Elder Scrolls V Skyrim/Data

 

Tu kopiujesz wszystkie mozliwe modyfikacje. Wyjatkiem jest skse wymagajacy do SkyUI (interfejs idealny dla myszki).

 

Jezeli masz jakies problemy w instalacji to pisz, a pomoge. Jak dorwe grafe nowa to dam Ci linki do najlepszych wedlug mnie modow na nexus (mowie o takich ktore mnie zaciekawily).

Edytowane przez darkatraz
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

zanim to napisałeś mogłeś najpierw przeczytać co to jest a nie patrzeć tylko do download

 

1) WHAT IT IS AND WHAT IT DOES

 

The Texture Pack Combiner (TPC) will merge the three popular texture packs:Skyrim HD - 2K Textures by NebuLaSerious HD Retexture Skyrim by Z4G4 Skyrim Realistic Overhaul by StaracIn addition to this, it also supports the merging of 33 optional mods, putting them all together into a single, fully compatible and load-order free package.This is not just some cheap copy+paste merge similar to what you get by utilizing different load orders of your mods. There is substantial work behind it. Every single texture has been hand picked after extensive testing with different texture combinations, and each texture has been measured against certain key points. More on that later. The bottom line is that this is the result of a rather gruesome, time consuming process that has required thousands of screenshots, saved games and over 200 hours of work. Basically, this file right here lets you do in 10 minutes what I did in 200 hours.

 

 

sprowadza się to do jednego - ściągasz wszystkie wskazane paczki różnych modów, wgrywasz je do odpowiednich katalogów odpalasz plik *.bat i tworzy się katalog combined który następnie można spakować i wgrać przez nexus mod managera lub ręcznie skopiować bezpośrednio do katalogu gry. całość po skompilowaniu waży około 6gb. należy jedynie zrobić dokładnie krok po kroku jak jest napisane na stronie www.

 

jako wskazówkę dodam że można z edytować przygotowany plik Texture Pack Combiner.bat wywalając z niego wszystko oprócz składni XCOPY... a następnie poprzez cmd odpalić go wpisując "Texture Pack Combiner.bat > wynik.txt"

 

w ten sposób nie trzeba wpatrywać się w ekran szukając plików które się nie skopiowały bo ich np brakowało bo coś się źle rozpakowało (nie do tego katalogu itd). w ten sposób wynik z kopiowania będzie znajdował się w pliku "wynik.txt" który sobie można potem przeszukiwać do woli szukając braków. trzeba tylko cierpliwie poczekać aż *.bat skończy swoją robotę a ta głównie zależy od szybkości dysku.

Edytowane przez zaodrze244
Link to post
Share on other sites

ja nie grzebałem w ini i prefs tylko normalnie w konfiguracji dałem wszystko na maxa łącznie z FXAA. do tego TPC i jest miód. z modów mam jeszcze wrzuconą krew ;), polskie tekstury - spolszczone napisy na tablicach i drogowskazach oraz mapę z drogami. z drogami lepiej mi jest bo przechodzą drugi raz grę i dopiero teraz to wgrałem i nie przecinam na przestrzał tylko po nich chodząc spotykam dodatkowe misje :)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...