Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam dylemat jak w tytule. Za cholerę nie mogę się zdecydować. Może mi pomożecie podsuwając jakieś argumenty za i przeciw wymienionym telefonom.

Problemem nie jest kasa gdyż SIII mogę mieć za 100 PLN a Nota za 1 PLN - przy tej jakości to żadna róznica.

 

Aktualnie używam HTC HD2 z Androidem Cyjanogen

Do czego używam telefonu:

- Gadam przez fona raczej nie za dużo, ok. 120 min miesięcznie

- kiedyś sporo czytałem, do czasu jak kupiłem sobie czytnik z e-inkiem

- używam w terenie jako przyrząd do geolokalizacji: oznaczanie punków na mapie, w celu późniejszego sporządzenia dokumentacji, nawigacja samochodowa

- słucham muzyki

- z rzadka w coś pogram, ale nie są to gry wymagające dużej mocy obliczeniowej

- uczę się języków

- nagrywam dyskusje w celu wykonania późniejszego stenopisu (nie jestem tajniakiem :) to dyskusje naukowe)

- używam poczty, kalendarza (terminarz)

- fotografuję (nie zawsze) i nagrywam video

- zdarza mi się otwierać dokumenty z MSOffice

 

Moje przemyślenia:

Galaxy SIII

+ Nowsza technologia z zapasem na przyszłość

+ Dobra rozdzielczość przeglądania (ostry i wyrazisty obraz) i nagrywania video

+ Poręczniejszy od Nota

+ Droższy od Nota (zawsze mogę sprzedać i kupić sobie Nota)

+ Możliwość wysłania obrazu do obornika przez HDMI (mi by się przydało do wyświetlania prezentacji z telefonu przez rzutnik)

- ekran mniejszy od Nota

- bateria trzyma dobę (jest nadzieja, że kolejne wydania poprawią sprawę, a może już na XDA jest rozwiązanie - tego nie wiem)

- ponoć lubi się przegrzewać (jak wyżej)

 

 

Note

+ Duży wyraźny ekran

+ Bateria trzyma nawet 2 doby (coś się zmieniło po aktualizacji do ICSa - chyba krócej)

+ ma ryski, a ja często u dużo muszę notować

- chyba trochę mało mobilny

- komicznie się wygląda podczas rozmowy telefonicznej z "paletką do pig-ponga" przy uchu

- technologia jednak starsza od SIII - wkrótce następca Nota

- gdzieś wyczytałem że antena do geolokalizacji nie obsługuje amerykańskiego GPSa tylko rosyjski GLONAS

 

To tyle co mi przychodzi do głowy. Może wam przyjdą jakieś ciekawe pomysły.

Link to post
Share on other sites

+Bardzo dobry wyświetlacz

+Znakomity 4 rdzeniowy Exynos

+Znakomita bateria

+MEGA płynność działania

+Android 4.0 i zapewniona aktualizacja do Androida 4.1 Jelly Bean

+Obecnie zaraz po Nokia 808 PureView najlepszy aparat fotograficzny w komórkach

+Znakomite nagrywanie wideo

+Przednia kamerka w rozdzielczości HD

 

-Wykonanie (jeżeli często Ci spada możesz mieć problem)

-Design, który akurat mnie się nie podoba

 

 

Do mnie bardziej przemawia SGS III. Jest to naprawdę świetny telefon. Myślę, że dla Ciebie będzie również lepszy SGS III. :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. Design - trochę, ekhm! nie tego, ale ujdzie, choć nie jest to dal mnie cecha decydująca. Zresztą jakość bebechów przewyższa niedoróbki wyglądu - przynajmniej dla mnie.

 

Jeszcze jakieś sugestie?

Choć jak widzę wszędzie dominuje SIII, co zresztą nie specjalnie mnie dziwi :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp. Design - trochę, ekhm! nie tego, ale ujdzie, choć nie jest to dal mnie cecha decydująca. Zresztą jakość bebechów przewyższa niedoróbki wyglądu - przynajmniej dla mnie.

 

Jeszcze jakieś sugestie?

Choć jak widzę wszędzie dominuje SIII, co zresztą nie specjalnie mnie dziwi :)

 

Pomogłem? daj "+" :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem Note to już lekka przesada. Ten telefon jest naprawdę sporych rozmiarów ;) Już prędzej SGS III. Jest naprawdę niewiele większy od S II więc wybór tutaj jest chyba jasny pomijając specyfikacje techniczną :P Sam go odbiorę 29.08 więc moim zdaniem bierz SGS III bo to naprawdę świetny telefon.

Edytowane przez Mixtape
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Note tez jest fajny znam kilku ludzi ktorzy sobie chwala. Sa to ludzie, dla ktorych telefon to sprawa drugorzedna. Chcieli miec niewielki tablet z mozliwoscia dzwonienia itp. Note jak znalazl. Ale jak note to ja bym raczej poczekal na premiere Note 2, ktora ma sie odbyc podobno 29 sierpnia podczas jakiegos tam samsung unpacked czy cos + dnia kiedy SGS3 ma dostac OTA do JB. (S2 mial podobno jakies problemy wiec moze byc lekkie opoznienie). Wszystko wskazuje na to, ze note zostanie zaprezentowany wlasnei na tym evencie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie. Dzięki wszystkim za wyrażenie opinii.

Niestety na czekanie na Nota2 nie mam aż tyle czasu. Decyzję musiałem podjąć w miarę szybko. Może bo go pokazali pod koniec sierpnia ale minęło by jeszcze trochę czasu zanim by trafił do operatorów.

Ostatecznie przemysłem sprawę i biorę SGSIII. Stwierdziłem że Note (mimo iż to fajna rzecz) to ani telefon ani tablet. Biorę więc telefon z większymi możliwościami, a tablet jak mnie przypili to sobie kupię pełnowymiarowy - 10".

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...