Skocz do zawartości

win 7 a nowy komputer...


Recommended Posts

Witam.

 

Otóż w przyszłym tygodniu kupuje komputer. I chciałbym na niego wgrać swojego windowsa 7. Tylko mam też go na teraźniejszym komputerze, który ma być sformatowany i wyczyszczony, ale nie wiem czy zdążę to zrobić przed zakupem nowego sprzętu. I tu moje pytanie - czy jak wgram tego windowsa na nwy sprzęt, a będzie jeszcze chwile na starym, to coś się stanie? Czy zablokuje mi płytę główną albo coś? Bo nie wiem jak to wykombinować. Czy może nic się nie stanie i moge bezpiecznie wgrać na nowego kompa?

 

Wiem, że to może podchodzić pod piractwo, ale stary komp ma być sformatowany i wyczyszczony a nie wiem, czy zdążę przed zakupem nowego.

Link to post
Share on other sites

Optymistycznie? Pamięć RAM zejdzie do wydajności SD-RAM, procesor obniży automatycznie taktowanie do 300 - 400 kHz na rdzeń, karta graficzna będzie dawała obraz 256 kolorowy, a płyta główna dokona restartu co 2 - 3 godziny. Nie mówiąc o blokadzie bios, gdzie będziesz musiał wpisać przy każdym uruchomieniu 24 literowy kod, zmieniający się co 30 sek. W najgorszym wypadku... Cóż, wpadną mili Panowie w czarnych garniturkach z FBI, deportuję Cię do USA i pójdziesz siedzieć na kilka lat z równie miłymi kolegami tyle, że Afroamerykanami... A tak serio, to nic się nie stanie! Pytanie tylko o wersję Windows. Jeżeli BOX - to ok, jesteś w pełni czysty - czytaj. twój system jest legalny. Natomiast gdy posiadasz wersję OEM - cóż, ona jest przypisana tylko do jednego komputera i wtedy jest problem. Ogólnie jeżeli nie masz firmy, nie używasz komercyjnie itp, to mała szansa, że Cię będą ścigać i możesz instalować bez obaw. Ja, dla ścisłości używam Win 7 HP x64 PL OEM - z licencją przypisaną do laptopa.

Link to post
Share on other sites

Ja mam wersje OEM. Kupiłem windowsa, bo nie jestem złodziejem. Tyle na ile mnie stać zawsze kupie. Ale w tym momencie czuje sie OSZUKANY przez MS. Tyle kasy poszło w błoto, bo nie moge sobie systemu przeinstalować ze starego na nowy komputer. Gdybym wiedział to bym nawet nie kupował tego szajsu. Człowiek stara sie być na maxa uczciwy a i tak nie może.

Link to post
Share on other sites

Takie prawa wersji OEM! Chcesz mieć spokój? Dodaj parę setek do wersji BOX! Pozostaje kupno nowej licencji, zmiana systemu na Linux lub bycie "nie legalnym" albo zostanie przy obecnej konfiguracji. Albo ściągnij Windows 8 ;]

 

Tu masz jeszcze o tym: http://nvision.pl/forum/index.php?showtopic=35171 Nie namawiam do niczego, ale może warto rozważyć ten sposób podany pod koniec tego postu? ;)

Link to post
Share on other sites

Kto normalny jest w stanie zapłacić 1200zł za oprogramowanie, no chyba, że generuje na nim dochód?! Za tyle niektórzy kupują cały komputer...

 

czyli co, jak zainstaluje tego windowsa na nowym kompie to mi go zablokuje? I mam wieżyć, że wszyscy dookoła mają wersje box za 1200zł i tylko dlatego bez niczego sobie wymieniają komputery? Tym bardziej, że licencje na następne stanowiska z kolei też kosztują...

Czyli zakup nowego windowsa to jedyne rozwiązanie...

Link to post
Share on other sites

Poczekaj na odpowiedzi innych i nie bierz wszystkiego dosłownie. Wychodzi na to, że z prawnego punktu widzenia - tak! Pytanie czy się opłaca, czy to jest potrzebne! I czy musisz mieć w pełni legalny Windows - na co się od samego początku uparłeś. Ludzie biorą legalny system jak mają pieniądze lub prowadzą działalność komercyjną/mają firmę, gospodarstwo itp oraz Ci co kupują nowy sprzęt i mają np. w notebookach itp system wpisany w cenę całości - ale to mój pogląd. Ciekaw jestem, co na to inni użytkownicy.

Link to post
Share on other sites

Pogadasz jak będziesz miał Windows 8. Na razie siedzę od czasu do czasu nad wersją RTM odpalaną na wirtualnej maszynie i powiem jedno... bez konta Windows Live - daleko nie zajedziesz. Wszystko oczywiście w ramach polityki prywatności i dogodzeniu klientowi.

Link to post
Share on other sites

OEM przypisana do konkretnego sprzętu.

BOX można przenosić na inny komputer.Tylko że w danym momencie system powinien być zainstalowany na 1 komputerze.

 

Obecnie z wersją OEM nie powinno być problemów z aktywacją na innym komuterze.

 

BOX jest zdecydowanie tańszy niż kiedyś XP,koszt od 500 zł.Więc warto dołożyć 200 zł i mieć spokój.

Link to post
Share on other sites

Najwyżej system aktywujesz telefonicznie,dzwoniąc do Microsoftu.Później zrób kopię plików aktywacyjnych.

 

Oczywiście system będzie działał,to jest najważniejsze.

Edytowane przez Swann
Link to post
Share on other sites

Przez miesiąc możesz używać Windowsa 7 bez wpisywania klucza i wykonania aktywacji, a po tym trzaskać formata ;)

No a tak na poważnie nie dasz rady aktywować systemu w wersji OEM jeśli klucz był już użyty. Jedyne wyjście to telefon do Microsoftu i liczenie na ich dobre serce. Najlepiej powiedzieć, że miałeś jakąś kozacką awarię, typu zwarcie, czy uderzenie pioruna, co skutkowało wymianą wielu podzespołów.

Także życzę powodzenia :)

Link to post
Share on other sites

No, czyli w konia Ciebie nie zrobiłem - z wyjątkiem pierwszego postu ;] Popieram byku - powiedział to samo, co Ci zapodałem w innym topic-u. Sprzęt szlag trafił i tyle. Nie ma zmiłuj. Masz system, nie płać dwa razy za to samo! Microsoft nie zbiednieje! A nasze Polskie realia są jakie są!

Link to post
Share on other sites

Dziwny temat,dziwne pytania,dziwne odpowiedzi.Także mam wersje OEM(od dawna).Windows przypisany do płyty głównej-raczej

do obudowy, bo tam się powinno przykleić nalepkę.

Przez ten czas miałem kilka płyt głównych.Przy instalacji wpisywałem ZMIANA UŻYTKOWNIKA i wpisywałem swoje prawdziwe dane

Jestem zarejestrowany, mam pocztę na windowsie live,różny SPAM microsoftu mi przychodzi.Jak masz zainstalowany na jednym

stanowisku,ciesz się spokojem sumienia.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...