Skocz do zawartości

PC nie tylko do gier (6000zł)


Recommended Posts

Mam tutaj taki zestaw i nie wiem czy to dobrze jest złożone jedynie brak mi zasilacza i obudowy.

 

Płyta główna:

-MSI Z77A GD80 2133Mhz. -ok. 900zł

lub

-Asus Sabartooth Z77. -ok. 900zł

Procesor:

-Intel Core i7 3770K. ok. 1470zł

Ram:

-Corsair CMZ166X3M2A1600C10. ok. 400zł

Karta graficzna:

-Radeon HD7970. ok. 1900zł

Zasilacz:

-???

Obudowa:

-???

 

Max do wydania 6tyś proszę o pomoc w wyborze i ewentualnej zmianie podzespołów.

Ceny są podane (około) danej ceny mogą się różnić.

Edytowane przez plblackpl
Link to post
Share on other sites

Musisz powiedzieć coś więcej -

-ile potrzebujesz miejsca na dysku/dyskach,

-na jakim monitorze będziesz grać,

-do czego dokładnie ma służyć ten komputer poza grami,

-na ile ważna jest duża cisza,

-na ile ważne jest podkręcanie (do jakich poziomów chcesz podkręcać sprzęt),

-czy ten radeon to świadomy wybór i nie chcesz go zmieniać

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Jak nie tylko do gier 8) powiedzmy 50% gry, 50% praca (grafika?CAD?) to może by tak SB-E i7-3820. Po Twojej propozycji z CPU + Mobo wartymi 2300zł spokojnie widzę że zmieścisz się w budżecie. Różnica pomiędzy SB/Ivy, a SB-E jeżeli chodzi o wydajność w aplikacjach jest spora, szczególnie jeżeli dany program potrzebuje co nie co "mocy" z CPU i/lub intensywnie wykorzystuje ramy.

Co do GPU - jeżeli wykorzystujesz kartę graficzną do wspomagania obliczeń, szczególnie w OpenCL to wybrał bym coś z ATI, nowe gtx6xx zostały niestety okrojone i obsługują obliczenia na podwójnej precyzji na 1/8 mocy (gdzie powinno być 1/2), co przekłada się na bardzo kiepskie wyniki.

http://www.tomshardware.com/reviews/geforce-gtx-670-review,3200-11.html

Link to post
Share on other sites

I7 3930 -2200

płytka msi x79a-gd45 -800

Radeon 7970 -1700

Ram 16gb - 300

Zasiłka -400

Bódka.np-Bit fenix shinobi -250

dvd-rv i hhd -350

 

Nie wiem czy to sama skrzynia ma być jeśli tak to tylko to nic lepszego nie złożysz ,z takim prockiem ktory bedzie najodpowiedniejszy do dzialań nie związanych z gierkami . :)

 

Osobiście sam dysponuje budżetem 6 kola na kompa jednak ja stawiam na gierki dla tego to jet to na co czekam ;

 

7990- 3500

i7 3770 -1100

asus z77- 500

Ram 8gb -200

zasilacz-500

reszte biore ze starego

Link to post
Share on other sites

Musisz powiedzieć coś więcej -

-ile potrzebujesz miejsca na dysku/dyskach,

-na jakim monitorze będziesz grać,

-do czego dokładnie ma służyć ten komputer poza grami,

-na ile ważna jest duża cisza,

-na ile ważne jest podkręcanie (do jakich poziomów chcesz podkręcać sprzęt),

-czy ten radeon to świadomy wybór i nie chcesz go zmieniać

 

Dysk SSD i HHD idą już z innego budżetu.

Monitor, czasami laptopa podpinam do telewizora (Sony Bravia 32") więc jak by było można PC podłączyć było by dla mnie świetnie.

No to tak do gier to tylko Battlefield 3 (ultra żeby było) i jakieś inne FPS'y a druga połowę komputera będę wykorzystywał w celu obróbki zdjęć, filmów, i że teraz będę w szkole informatycznej w kierunku grafiki 3D

Na ile by byla ważna cisza, nie bardzo bo na to nie zwracam uwagi ale też nie chce samolotu :D

Podkręcanie, narazie nie będę się w to bawił ale jak taka opcja będzie, czemu nie.

I Radeon nie jest świadomie wybrany pierwsze wybrałem 6990 teraz 7970 i jestem w kropce.

Ja na składaniu to jestem zielony, jedynie używać i czasem coś naprawić umiem.

Edytowane przez plblackpl
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/UnVSvX/

 

Mimo to, szczerze odradzam 3770k - jak je podkręcisz to zamienią się w supernową - nieziemsko skoczy jakość... i temperatura.

2600k/2700k byłby lepszym wyborem.

 

Wsadziłem dwie kostki ram po 8Gb, pozwoli to na dalszą rozbudowę RAMu.

Obudowa bardziej przewiewna niż wytłumiana - temperatury będą lepsze. Samolotu nie będzie, ale prawdopodobnie będzie zwyczajnie słyszalne, że komputer jest włączony.

 

Można dołożyć na wyższe przepustowości RAM, ale tutaj już wysoko skoczą koszta więc moim zdaniem nie warto.

W razie potrzeby, można by nawet zaoszczędzić na tym zestawie biorąc płytę główną bez akcesoriów do podkręcania dla entuzjastów i decydując się na inny procesor, ewentualnie RAM (ok. 100zł, może nawet 150zł można uciąć).

Link to post
Share on other sites

Co do ceny no to 6tyś. Mam aktualnie 3tyś (zarobione przez wakacje) druga połowa będzie za 3 miesiące więc kupować części będę w grudniu może wcześniej, ale co do i7 że będzie supernowa^^ to o co chodzi, można temu zapobiec?? PC oczywiście może być ulepszany co jakiś czas.

Link to post
Share on other sites

3770k tragicznie mocno się grzeje i nic z tym nie zrobisz. Ivy Bridge tak mają, a ten ma najgorzej - jest najwydajniejszym z 1155 i7, ale trzeba będzie pilnować temperatur (mocno nie podkręcać) - coś za coś.

 

2700k dla odmiany można wysoko kręcić, wedle niektórych źródeł nawet wyżej i lepiej niż 2600k.

Do tego wystarczy Macho, chyba że chcesz jeszcze lepszy cooler - Silverarrow bądź NH-D14 - ale nie wiem czy ten ram pod nie wejdzie.

Link to post
Share on other sites

Niby czemu mam się obrazić, Twoje pieniądze, Twój wybór - ja tylko podaję możliwości.

 

Macho to jeden z lepszych coolerów na rynku w tym przedziale cenowym. Za mocniejsze konstrukcje trzeba zapłacić około 300zł i dobrać odpowiednie kości RAM żeby zmieściły się pod ten cooler.

 

Chłodzenie wodne się opłaca, ale takie które jest faktycznie opłacalne - jest bardzo drogie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...