Skocz do zawartości

Dobra i tania podstawa do 2500K


Recommended Posts

Witam, może i ten tamat był wałkowany, ale na starcie powiem że mam do dyspozycji max 400zł.

No więc zamówiłem intel core i5 2500K i szukam dobrej podstawy.

Znalazłem http://www.agito.pl/...8572,938-495635 płytka wydaje sie być idealna jak dla mnie.

1PCI-e, chłodzona sekcja zasilania, no i Z68, bo na Z77 mnie nie stać....

I tutaj nasuwa sie pytanie czy ten mobo jest "odpowiedni", tzn chodzi mi o awaryjność i ewentualne drobiazgi, jak USB 3.0 czy OC i5.

A tak na marginesie, czym różni sie p67 od z68? Słyszałem że przy p67 nie można "wykorzystać" zintegrowanej grafiki w procesorze i również że nie da sie czy jest bardzo słaby potencjał OC GPU?

Czy ktoś by mi mógł wyjaśnić różnice pomiędzy p67 i z68? Tzn wady i zalety.

Z góry dziękuje za pomoc :P

Link to post
Share on other sites

P67 i Z68 roznia sie tylko tym, ze Z68 ma obsluge zintegrowanej grafiki. OC GPU nie jest zalezne od plyty.

Co do plyty... Teoretycznie wydaje sie byc dobra. Ten model mial byc godnym nastepca modelu P67 Pro3, ale tak nie jest. Plyta jest bardzo awaryjna. Sensowne Z68 od ASRocka to swietny model Z68 Extreme3, ale to wydatek powyzej 500zł.

 

Ale mylisz sie co do tego, ze nie stac Cie na najnowszy chipset Z77. Stac Cie. MSI Z77A-G43 http://www.agito.pl/plyta-glowna-msi-z77a-g43-79-556640.html

Plyta jest naprawde godna polecenia, mimo, ze to jedna z najtanszych Z77, ma chlodzona sekcje zasilania i dobre wyposazenie.

Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites

Mam obecnie starą poczciwą MSI k9N-neo v3 :P Obchodzi ona właśnie 5rok i nie było z nią żadnego problemu. Ale słyszałem ostatnio że MSI zaniedbało troche swoje płytki, czy to prawda?

BTW: ta płytka obsłuży tylko crossfire? Mam obecnie GTX260 a w przyszłości mam zamiar przejść na jakąś z serii 600.

I jeszcze jedno, jak to jest z tym dualgpu? Tzn gdy mamy na płycie np: 2xPCI-ex16 i na stronie piszę że "Łączenie kart CrossFireX"

To SLI nie będzie działać? Jak to jest?

Link to post
Share on other sites

Hmm nie rozumiem dlaczego piszą tylko o Crossfire a o SLI zapominają...A co do MSI, cóż sam mam i nie narzekam, ale czasy i technologia sie zmieniły więc, jakby to "zaufanie" do MSI sie powoli rozwiewa.No ale poszukam opini na temat tej MSI Z77A-G43.Gigabyte też robi dobre płytki lecz nie mają takiej z chłodzoną sekcją zasilania w tej cenie i za to ma + MSI.

Edit: czytałem że do tej MSI Z77A-G43. nie mozna wsadzić 2x GeForce...http://www.benchmark...rona/18002.html

Edytowane przez PaveuSan
Link to post
Share on other sites

Płyty MSi od dawna cieszą się dobrą opinią, są bezawaryjne, modele które pozwalają na OC spisują się w tej dziedzinie bardzo dobrze, nie słyszałem, żeby za dużo osób narzekało. Natomiast z AsRock'iem już tak nie jest. Kiedyś robili low-end'owe produkty, a teraz wkradają się w mid-end. Niestety ja nie mam zaufania do firmy, zdarzają się przypadki, że mobas po prostu siada z dnia na dzień, a wyniki w OC mogłyby być lepsze. O ile budżetowe produkty MSi również nie ce****e duża podatność na OC (a jedynie zadowalająca i lepiej) o tyle, tak jak wspomniałem, nie psują się.

 

Jak dla mnie wybór jest jasny, jednak brak obsługo SLI jest co najmniej interesujący. Jeżeli faktycznie ten problem istnieje to można się pokusić o MSi P67A-GD53 (B3). Jakiś czas nie śledziłem rynku, ale GD55 pamiętam dobrze, sam chciałem ją kupić, ale była niedostępna. Po nomenklaturze wnioskuję iż jest to młodszy brat tej właśnie płyty. Wspiera SLI więc problem zażegnany. O ile nie zależy Ci na integrze (bo jest to według mnie dodatek zbędny, zazwyczaj ma się jakąś starą kartę, którą na czas braku głównego GPU można podłączyć) jest to wybór idealny.

 

 

Świetny automat. Oczywiście to ocenzurowane słowo to (c e c h u j e).

Edytowane przez Ethreivis
Link to post
Share on other sites

Hmm kolega doradza mi aby wybrał jakiegoś gigabyte w tej cenie, ale niestety praktycznie żaden nie ma chłodzonej sekcji zasilania...

Może sie myle ale jeśli chciałbym zacząć eksperymentować z OC procesora to chłodzenie zasilania też jest ważne, prawda?

Link to post
Share on other sites

No dobra, mam jeszcze 1 pytanie, czy jest różnica szybkości pomiędzy z77 i p67 lub z68?

Zadna, z77 to nowy chipset specjalnie pod ivy, z68 obsługuje zintegrowaną grafikę, p67 jest najtańszą płytą tyle że nie odpalisz na niej integry z procesora. Każdy chipset dobrze się gręci z wyżej wymienionych. Ja zdecdowałem się na Asrock p67 pro3 i kręci się wyśmienicie.

Link to post
Share on other sites

Witajcie, podłączę się... właściwie miałem już dziś kupować MSI P67A-GD55 (B3), ale przed chwilą przeczytałem średnią opinię na jej temat w jednym z testów w sieci. Przed tym modelem, miałem na oku AsRocka P67 Pro3 B3. Dziś znowu, wpadł mi w oko AsRock P67 Extreme4. I powiem Wam, że trochę już zbaraniałem. Trzymać się ostatniej wersji i brać tę MSI GD55? Czy może wrócić do Pro3 Asrocka? ..a może jeszcze Extreme4 jest godny uwagi?

Chyba, że macie czwartą propozycję? :) Budżet - max. 550 zł.

Ps. Procesor będzie 2500k, podkręcony do ok. 4.2-4.4 GHz.

 

Łukasz

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odp.

A jakaś alternatywa? Wiem, że może to głupie, ale gniazdo zasilania CPU jest dość daleko od krawędzi płyty i miałbym problem z podłączeniem zasilania - nawet jak gniazdo jest tuż przy krawędzi, to kabel zasilacza jest na styk. Ps. U mnie wszystkie kable ułożone są za płytą gł. i mówiąc szczerze nie chciałbym tego zmieniać. Taa, na P67A-GD55 jest tak samo, a już miałem ją kupować... :)

Nieco tańsza też mogłaby być, od razu tak pod górną granicę dobijać.. ;)

A gdybym tak wrócił do Asrocka P67 Pro3 lub ew. zainteresował się Extreme4?

Ps. Jeszcze jedno - ten Z77A GD55 ma tylko 6 gniazd USB na tylnym panelu .. potrzebuję 8.

Edytowane przez luko80
Link to post
Share on other sites

O, toś mi zabił ćwieka tym Extreme6. Tylko, czy warta dopłaty ponad 200 zł? Czym faktycznie się różnią? Widzę, że "szóstka" obsługuje więcej niż jedną GPU, a mnie to nie potrzebne. Do OC obydwie są dobre. Z resztą ja extremalnie nie chcę kręcić - najwyżej 4.4 GHz. Czy coś innego jeszcze przemawia na korzyść Extreme'a?

Ps. A czy Pro3 (B3) lub na Extreme6 (B3) "pogodzi się" w przyszłości z IvyBridge?

Edytowane przez luko80
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...