Skocz do zawartości

Twoje pierwsze rękodzieło :D


Recommended Posts

Nie widziałem takiego tematu, więc...

 

Co prawda nazwa tematu brzmi dwuznacznie (;P), ale myślę że jest o czym porozmawiać. Chodzi oczywiście o pierwszy komputer złożony własnymi rękoma. Opisujemy tu oczywiście jaki to był sprzęt, wszystkie problemy itp., które nas spotkały podczas składania, czy obawialiście sie samemu to zrobić, a może podchodziliście do tego z zapałem? Warto też napisać kiedy to było i jak nam poszło ;)

 

jeżeli ktoś posiada, warto wrzucić fotki takowego sprzętu.

 

Mam nadzieję, że temat chyci, bo sam zastanawiam się, czy by tu samemu sprzęciku nie skręcić ^^ i chciałem sobie też Wasze wrażenia poczytać.

Link to post
Share on other sites

pentium 133

16 mb ram

dysk chyba z 800mb

plyta AT !

grafika jakis SiS czy S3

 

chodzilo glownie o granie w quake, duke nukem i pochodne oraz w red alert

 

jak sie czlowiek cieszyl jak na tym mp3 chodzilo bez zrywek

 

raz poszedlem na gielde i zobaczylem PSX-a i wtedy rozpoczela sie dluuugaaa era konsolowego grania :)

Link to post
Share on other sites

Pierwszy komputer nie mógł być przeze mnie złożony. Był to gotowy Mac (1997r, byłem w trzeciej grupie, w przedszkolu. Komputer kosztował fortunę + sprowadzenie, a dopuszczano mnie do klawiatury).

 

Pierwszy, który złożyłem to:

AMD-X5-133MHz

UMC UM8881F

SIMM 64MB

Trident TGUI9440-3 1MB

WD Caviar 2850 853.6 MB

Link to post
Share on other sites

Pierwszy raz kompa złożyłem dość niedawno bo jakieś 2 lata temu a siedziały w nim:

 

Athlon II x3 425

msi 770-g45

goodram 2gb 1333mhz

ati hd 3850 256mb

modecom volcano 550w

samsung hd502hj f3

i jakaś buda noname ze starego kompa

 

Teraz jest po uprogadzie i korzystam z niego do dziś :)

Pamiętam jeszcze jaki to był szok wydajnościowy po przejściu z ati 9550 i semprona 2200+ :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...