Skocz do zawartości

Zestaw do 6tysięcy z monitorem


Recommended Posts

Nie lubie tego kiczu w postaci gforcow i intela jakim nas karmią tymi zegarkami brakiem rzetelności i rzeczywistej mocy przerobowej sprzetu z tego względu że gdy taki nvidia w benchu najedzie na puste połacie ,niebo ostro punktuje natomiast gdy trafia na złorzność terenu dostaje cięgi od Amd i to jest fakt taki że inwestują w coolery by zassać te 4,5klatek ktore w akcji sprowadzą się do 2 rzeczywistych ale niech żyją fanboye i ich zgnily zielony sprzet . ;)

No coty chłopie porównaj dane na papierze 7970 ma więcej wszystkiego na tyle by spokojnie nie rozważać która z nich jest mocniejsza ,mocniejsza nie szybsza to znaczy to że w środowisku o mocniej złorzone detale karciocha zostawi w tyle te turbobosty zegarowe nawet 680 i daje sobie za to łeb zciąć jesli nie bo nawet widać to po szynie i pamięci że radek w temacie ma więcej do powiedzenia.Jedynie co sytuacje ratuje wersja 4 gb 670 i 680 jednak cena jest lekko przesadzona i poprostu karta jestnie opłacalna.Mowa tu o graczach bo do obróbki to dawno pewnie postawili na radka nawet patrząc na moc obliczeniową teraflopy widać co i jak.TYLKO RADEK. :D

 

A ja nie lubie hejterstwa. Jeżeli patrzysz na to co jakie jest na papierze, to pozdrawiam... ^^ 660 Ti ma mniejszą szynę, mniejszą przepustowość pamięci, mniejszą wydajność zminnoprzecinkową, mniejsze wypełnianie pikseli od 7870 i 7950, a w większości przypadków jest lepsza od tych dwóch kart.

Co do Intela, to daj spokój, AMD od paru lat nie pokazuję niczego, czym mogło by jakoś konkurować... a Vishera też się nie najlepiej zapowiada ^^

670 to równa karta do 7970, czasem lepsza czasem gorsza. Co będzie w przyszłości? Tego nie wie nikt.

A jeżeli chodzi o zastosowania profesjonalne, to od tego są profesjonalne karty... a nie gamingowe ^^

 

 

@UP

Porównanie tylko i wyłącznie teoretyczne...

Edytowane przez nwchades
Link to post
Share on other sites

@2x up zgadza się dlatego sam napisałem że do 3 monitorów brałbym 690 2x4GB więc co mi próbujesz udowodnić? jeśli nie starczy 3GB to tymbardziej 2 nie 100-200 tylko 350 i do jednego monitora full HD już się to nie opłaca za rok będą może 3-5 gier które wyr\korzystają >2GB na FHD za 2 lata moze 2-3 korzystające z ponad 3, ale nie uruchomi ich na max wiec i tak nie skorzysta z czwartego gigabajta nie wciskam mu gorszego. Ta sama cena 7970vs670 i 7970 jest gorszy? ogólnie jako firma na przestrzeni dziejów to tak, ale ten z tych konretnych modeli lepszy jest 7970 i jeszcze jedno mi się przypomniało. nvidia czasem kantuje na teksturach

Nie mam pojęcia o co ci chodzi piszesz o 5 rzeczach na raz i na dodatek próbujesz wmówić wszystkim ,że to ty masz rację. 2-3 lata? Metro 2033 data premiery: 19.03.2010. Metro Last Light będzie miało jeszcze większe wymagania ,a wiesz czemu uważasz ,że przez 2 lata nie będzie zapotrzebowanie na większą ilość VRAMU w karcie? bo cały czas jesteś do tyłu. Wyjdą nowe konsole to zobaczysz skok. I czytaj ze zrozumieniem wszystko napisałem w poprzednim poście ,ale ty tylko do jednego się odnosisz ,że Firma AMD JEST LEPSZA I ****. Tak?

 

Ale tak nawet na wyglad biorąc to radeony ladniejsze robią nie wiem ale zawsze to coś.

Jak będę wybierał się na jakąś imprezę to z pewnością wezmę ze sobą Radeona Dzięki Stary! Edytowane przez Onvil
Link to post
Share on other sites

za rok będą może 3-5 gier które wyr\korzystają >2GB na FHD za 2 lata moze 2-3 korzystające z ponad 3, ale nie uruchomi ich na max wiec i tak nie skorzysta z czwartego gigabajta

Znowu. Skoro wróżysz, że wykorzystają ponad 3 to równie dobrze mogą wykorzystać i 5Gb.

Wróżysz i nic pewnego nie stwierdzasz. W rozmowie o jednym monitorze dla danego zestawu wyskakujesz z argumentacją o multi-monitorowych konstrukcjach jakby to miało jakiekolwiek porównanie.

 

Nie ma karty graficznej na rynku która zapewni grę na max detalach przez 3-4 lata.

Jak ktoś wie że może zmienić monitor na dwa bądź trzy, zaopatrzy się w 4GB wersję danej karty.

Kupując chociażby na Ebayu różnica będzie 100-200zł i śmiem stwierdzić że ktoś kto obchodzi się z zamiarem kupna 3 monitorów jest w stanie dopłacić 200zł.

 

Proponujesz głośniejszą kartę, z gorszym chłodzeniem ale extra VRAM - to pytam się dlaczego nie wziąć wersji EVGA dopłacając niewielkie w odniesieniu do całości 100-200zł i cieszyć się nią jeszcze dłużej niż 7970 kiedy obie zachowują te same wady.

Link to post
Share on other sites

@2x up

 

metro pobiera 2,4GB (to nie jest prawie 3) przy 3 monitorach - dlatego do 3 bierzemy gtx690 4GBx2

przy 1 pobiera 1140MB

 

Przeczytaj topic jeszcze raz uważnie. Ja uważam że nie potrzeba więcej vramu? Przecież to ja ciągle bronię opcji 7970 z 3GB za tą samą cenę co gtx670 z 2GB. Można też kupić evga z 4GB, ale nie za 350zł więcej. Twierdzę że 4 gigabajt na 1 monitorze na gtx 670 już niewiele da gdyż i tak te gry nie będą płynnie chodzić

Edytowane przez noobis4
Link to post
Share on other sites

350zł więcej.

Nie, 200zł~ a z pewnością mniej niż 350zł.

 

Twierdzę że 4 gigabajt na 1 monitorze na gtx 670 już niewiele da gdyż i tak te gry nie będą płynnie chodzić

Czyli 3Gb jest przyszłościowe i zalecane, ale 4Gb już nie bo nie będzie płynnie? No teraz to pobiłeś samego siebie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym odświeżyć temat, gdyż zamawiam komputer jakoś na dniach. Skompletowałem dwa zestawy. Mam dylemat , ponieważ nie wiem na który się zdecydować. Dodam , że nie ma znaczenia dla mnie różnica cenowa pomiędzy 680 a 670. Dlatego proszę żebyście na to nie patrzyli. Myślę jeszcze nad 7970 ,ale potrzebuje dobrych argumentów żeby ją wziąć ponieważ 1600 zł to nie jest mała suma. Budżet nie uległ zmianie z tym ,że chcę na razie kupić samą puszkę do 5600zl bez monitora.

 

http://www.morele.net/inventory/info/OaJgiz/

 

http://www.morele.net/inventory/info/3UcFr/

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem seria blue mieści się pomiędzy green a black , z czego black podobno jest glosny a green wolny. Więc nie rozumiem dlaczego twierdzisz , że wybrałem 'dysk gó**o'

Nie przejmuj się.

Teraz będzie kwiczeć, żeby brać super szybkie HDD bo musi się pochwalić zakupem z sygnatury (który nawet podkreślił!)

Gdzie w cenie ~600zł można mieć już SSD pod system i 1TB Caviar blue.

 

Wybrałeś rozsądnie - to dobry dysk do normalnego użytkowania, w szczególności, że SSD już masz i to nim będziesz przyspieszać pracę systemu, gier, programów.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...