Skocz do zawartości

PCMark7 Wyjaśnijcie mi o co tu chodzi - proszę


Recommended Posts

Zacząłem rozważać zakup laptopa, który ma zastąpić moją stacjonarkę. Najważniejsze zatem żeby miał zapas mocy. Pracuję na Photoshopie, InDesignie, Ilustratorze, Wordzie i z rzadka w coś pogram.

Przeglądnąłem ranking laptopów na Benchmarku i zwróciłem uwagę na wyniki benchmarków. Sam też takie zrobiłem aby mieć jakiś punkt odniesienia. No i to co z nich wyszło tooo... zobaczcie niżej

Dołączona grafika

Czy to w ogóle możliwe???? Test robiony dwa razy Za pierwszym razem wyszło 490.

 

I wynik 3DMark 6 - 11194 przy pełnej rozdzielczości 1280x1024

 

 

Jak sobie zerknę na laptopy z zestawienia to różnica wydaje się kolosalna, szczególnie w PCMarku

Np.

http://laptopy.bench...dv7-6020sw.html

PCMark 6905 - różnica 14-krotna na korzyść laptopa

3DMark 06 - 6241

 

http://laptopy.bench...3sv-sx198x.html

PCMark 6153 - różnica 12-krotna korzyść laptopa

3DMark 06 - 9400 - wynik nie tak odległy od mojego blaszaka.

 

Takich przykładów laptopów jest więcej.

 

Czy ja czegoś nie kumam? Może robię coś nie tak. Albo sam nie wiedziałem, że mam przedpotopową maszynę i już najwyższa pora na zmianę. Co ja mam o tym sądzić? Zdołował mnie ten wynik :)

Link to post
Share on other sites

To możliwe, bo pewnie PCMark stosuje jakiś test, sprawdzający możliwość akceleracji obliczeń przez GPU. A w tym starsze karty są bezużyteczne, chocby ze względu na brak sterowników. Ciekawe, ile mają laptopy za akcelerację GPU, bo u ciebie jest N/A. program wykorzystujący kartę graficzną do obliczeń może być nawet 20 razy szybszy, niż wykorzystujący sam procesor!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok. Dzięki za odpowiedź. Ma to sens. Jak to jednak może się przekładać na pracę z programami jakie wymieniłem. Czy rzeczywiście można liczyć na poprawę wydajności, no może nie kilkunastokrotną - w to nie wierzę, ale jakąś odczuwalną? Bo nadal nie wiem czy jest sens inwestować w laptopa jeśli wydajność będzie odczuwalnie niższa - pomimo rewelacyjnych wyników z benchmarków.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...