Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam co wiecie o blue screenie?

Otórz gdy gram na kompie dobrych lat pojawia się zacinka na ekranie,dzwięk zgrzytający z głośników i reset kompa,komputer mam

już 7lat a chodzi jak żyleta takie tytuły jak COD MW3,Dead Island itp...,problem mam dobre pare lat lecz nie wiem co zrobić? Moje parametry to:

Procesor Amd Athlon 64 X2 4200+ S939,Karta Graficzna ATI Radeon HD4730 512MB,Pamięc Ram 3GB DDR1,Zasilacz 350W,System Windows XP Professional i gram na telewizorze 40cali samsung,zmieniłem mu podzespoły w tym:procek,ram,karta graficzna.

Na dole jest numer błedu niby to przegrzanie podzespołu,jakie macie sugestie?

Podejrzewam że może być to zasilacz model logic LC-8350ATX 350w(I tak musze wymienić 500w jaki polecacie?)

 

Kod błędu: STOP : 0x0000009C (0x00000004,0x8054e5f0,0xB2000000,0x00070F0F)

Bug Check 0x9C MACHINE_CHECK_EXCEPTION - Nieodwracalny błąd sprzętwoy. Jednak błąd ten pojawia się na skutek przegrzania podzespołów.

Zacinanie jest często przy grach nieraz 2,4 razy dziennie a nieraz tylko raz!

Rzadko w systemie ,oglądanie filmów itp..(2,3razy na miesiąc)

 

Niby mam to zrobić jak szukałem ten kod błedu:

-Przywróć domyślne ustawienia w Biosie oraz wyłącz wszelkie programy do podkręcania.

-Sprawdź sprzęt odpowiednimi programami diagnostycznymi.

 

Aha jak dodać zdjęcie tego błędu blue screen jestem tu nowy,do tematu?

Za odpwiedzi będe wdzięczny. :)

Link to post
Share on other sites

Panie HW monitor i pokaż nam jakie masz tam temperatury. Procek albo grafa Ci się grzeje w stresie. Przypuszczam, że od 7 lat masz tam niezłe bagno z kurzu. Jeżeli teoria się sprawdzi, sprężone powietrze i szorowanie obudowy.

Link to post
Share on other sites

temperature mam ok na aida64 pokazuje tak wziąłem z zakładki czujnik:

Płyta główna 29 °C (84 °F)

 

Procesor 43 °C (109 °F)Procesor nr 1 / rdzeń nr 1 45 °C (113 °F),Procesor nr 1 / rdzeń nr 2 40 °C (104 °F)

 

GPU Diode (DispIO) 52 °C (126 °F)

 

GPU Diode (MemIO) 59 °C (138 °F)

 

GPU Diode (Shader) 51 °C (124 °F)

 

SAMSUNG SP2014N 31 °C (88 °F)

w systemie

 

podczas gry zobacze póżniej

Link to post
Share on other sites

Wow nie spodziewałem się że ta karta pobiera 130W w grze :o .

 

No GPU nie jest w porządku. Jeżeli w idle jest ~55C, to w stresie do 100 pewnie leci.

Bez przesady moja w Idle ma około 50C bo wentyl kręci się na 36%. A w stresie około 67C na 55% i mam cisze.To kolega pewnie w stresie ma około 80C.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...