Skocz do zawartości

AMD Phenom X4 965 BE + GIGABYTE GTX670 OC


Recommended Posts

Witam,

 

W najbliższym czasie chciałbym kupić sobie nowy komputer.

 

W sklepie zaproponowano mi taki oto sprzęt:

 

CPU: AMD Phenom II X4 965 BE

Cooler: Arctic Cooling Freezer 13 Pro

GPU: GIGABYTE GTX670 OC

MoBo: GIGABYTE GA-990FXA-UD3 lub UD5 (jeszcze się nie zdecydowałem)

RAM: Kingston HyperX Grey 8GB 1600MHz CL9

HDD: WD Caviar Green 1,5TB

Obudowa: Zalman Z11 Plus

PSU: Tacens Radix V 850W 85+ Bronze

 

Pytania:

 

1. Czy jest to dobra konfiguracja?

2. Czy ten CPU nie będzie mi "dusił" tej karty?

3. Którą z dwóch wymienionych płyt byście mi polecili?

4. Czy to chłodzenie będzie wydajne? (dodam, że chciałbym ten CPU "pchnąć" do 3,8 - 4,0GHz)

 

Komputer będzie używany w zasadzie tylko do gier.

 

Dzięki za pomoc :)

Edytowane przez DaVVio
Link to post
Share on other sites

Ja brałbym Intela - i5 2500k + Asrock P67 B3.

Do tego wziąłbym inny zasilacz - jakiegoś Corsaira 550-650 lub XFX o podobnej mocy. Obudowa też szału nie robi. Warto dołożyć do Regnum L50, Cooler Master 690 II Advanced.

Cooler CPU niespecjalny. Wolałbym dozbierać i kupić Fortisa.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Ile masz do wydania na sprzęt? (cen sprzętu w podanej konfiguracji nie będę szukał :) )

Procek będzie dusił kartę. Bierz jakiegoś Intela i5 + ASrock P67 Pro3/MSI Z77A-G43. Zasilacz - poco taki mocny?

Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites

Zastanowiłbym się z tym Caviar Greenem, mi nie przeszkadza ale mnóstwo ludzi płacze że do gier jest za wolny.

 

Cooler CPU jest porównywalny z Fortisem, ale z racji podobnej ceny skusiłbym się jednak na ten drugi.

Co do procesora, postaw na intela.

CPU: i5 2500k / i5 3570k

Mobo: Asrock P67 Pro3 B3/ MSI Z77A-GD43/ GA-Z77-DS3H

A zasilacz to już strzał ponad poprzeczkę, XFX 550W/ OCZ ZT 550W w zupełności wystarczy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Całkiem niezła propozycja, jednak dysk SSD mnie nie interesuje - tak, wiem, niecodziennie się to teraz spotyka :PTaki dysk zawsze można dokupić, a teraz chciałbym złożyć coś ze zwykłym HDD i dorzucić te 447zł w inne komponenty, np. w lepszą obudowę (marzy mi się Cooler Master 692 Dominator Advanced - rewelacja) lub w płytę z chipsetem Z68.Co powiecie o płycie ASRock Z68 Extreme4 GEN3 - podobno ASRock ma słabą opinię i ich płyty "nie domagają" i często lądują na gwarancji. Czytałem kilka opinii o tej firmie i nie były one zbyt ciekawe, choć wiadomo - ile ludzi tyle opinii...płyta wydaje się być na poziomie.

 

Mały EDIT:

 

Co powiecie na to:

 

i5 2500k

ASRock Extreme4 GEN3

SilentiumPC Fortis

Kingston HyperX 8GB 1600MHz

Gigabyte GTX670 OC

WD Caviar Green 1TB

Cooler Master 692 Dominator Advanced

Corsair TX650V2

 

da radę?

 

Tylko niestety 5280zł na proline razem z monitorem...dużo ponad budżet.

Edytowane przez DaVVio
Link to post
Share on other sites

Szalony jesteś z tym SSD :)

 

Zamiast Extreme4 poleciłbym MSI Z77A-GD55, cena podobna a jakość przemawia za MSI.

CM 692 II można śmiało wrzucić do zestawu.

 

http://www.morele.net/inventory/info/N9ymNG/

 

Wiele się tu nie zmieniło na lepsze.

Jakość płyty głównej na plus, ale wydajności w grach na tym nie zyskałeś.

 

Mów co i jak to będę dopasowywać.

A ten SSD to raczej dokup prędzej niż później bo jak mówiłem - Caviar Green jest powolny.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Tak, wiem, wyskoczyłem z tym SSD, heh ;)

Skoro seria Green jest wolna, to może seria Black? Caviar Black 1TB?

Czy zasilacz 550W wystarczy? Jak już coś, to będzie OC tego 2500k, myślę, że 4,2GHz, może nawet więcej...da radę...? Kiedy wszystko ruszy, obciążenie będzie duże...

Płyta MSI Z77A-GD55 mnie zainteresowała, zebrała dobrą ocenę na benchmarku. Myślę, że ją zostawię ;)

Edytowane przez DaVVio
Link to post
Share on other sites

GD55 mam sam, jest świetna. Warta tej ceny, ale na komputer do gier wystarczyła by nawet pro3 b3:)

Zasilacz spokojnie wystarczy, nawet do OC procka, karty i ramu razem wziętych.

 

Green będzie fajny do SSD, jest cichy i energooszczędny - w sam raz na magazyn.

Można wziąć z serii Black, ale one już są sporo droższe.

335zł za green i aż 460zł za black.

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Racja. Droższy i to sporo...

Na Green mogę się pomęczyć te pół roku, może rok...nie przeszkadza mi za bardzo to, że będzie wolniejszy :)

Liczy się dla mnie to, żeby osiągać w miarę dużo fps-ów. Liczę na 60+ w większości nowych tytułów (BF3, Skyrim, Max Payne 3 itp.). Jest to wykonalne? :P

Coś mi się wydaje, że mimo przekroczenia tego budżetu 5000zł, jednak przejdę na Sandy Bridge...poczytałem jeszcze raz recenzje i testy procesorów, tym razem skupiając się na i5 2500k i wychodzi na to, że będzie on lepiej współpracował z GTX670. Do tego znacznie lepiej się podkręca i jest stabilniejszy od PII 965 po OC...

Link to post
Share on other sites

Możesz rozważyć też 3570k, szczególnie że bierzesz płytę na sockecie Z77 - wykorzystasz wszystkie dobrodziejstwa Ivy Bridge.

Temperaturami się nie przejmuj, do 4.5Ghz jest wszystko w porządku a zalety nad 2500k przeważają wyższą cenę.

 

Co do fpsów - dysk nie ma na to wpływu, ale ma wpływ na szybsze loadingi mapy (także "w locie") i ogólnie szybką pracę systemu (komputer startuje w 7-14 sekund).

 

i5 (2500k albo 3570k) wraz z GTX 670 zapewnią Ci grubo ponad 60 fpsów we wszystkim co wymieniłeś - mam to wszystko, grałem, potwierdzam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem na morele.net cenę zestawu, jeśli brałbym Ivy Bridge (niestety nie mam tego w tak fajnym linku jak Ty sid, bo do tego trzeba się chyba zarejestrować, a nie chce mi się po prostu :P):

 

i5 3570k - 910zł

SilentiumPC Fortis - 132zł

Gigabyte GTX670 - 1595zł

MSI Z77A-GD55 - 549zł

OCZ ZT 550W - 283zł

Cooler Master Dominator II 692 - 366zł

Kingston HyperX Grey 8GB - 197zł

WD Caviar Green - 335zł

--------------------------------------------------

Co daje: 4367zł +/- kilkadziesiąt groszy

 

Do tego dojdzie jeszcze monitor 800zł i jakiś napęd oczywiście :)

Taka cena jak najbardziej mnie zadowala, co najlepsze sporo poczytałem i sprzęt jest wart swojej ceny i ma świetną wydajność.

Teraz tylko muszę jeszcze się przejść w moim mieście po sklepach komputerowych i sprawdzić ile drożej (bo na taniej nie liczę :P) mnie to wyniesie tu na miejscu. Tak czy siak dzięki sid za pomoc :) Naprawdę dałeś mi do myślenia. Jutro się przejdę, zobaczę ceny, a jak będę miał jakieś wątpliwości to napewno się jeszczę odezwę tutaj ;) Dzięki jeszcze raz.

 

A tak nawiasem, czytałem na benchmark, że GTX670 od Gigabyte miał jakieś problemy ze stabilnością na Ivy Bridge i PCIx 3.0 i Gigabyte musiał wydać nowy BIOS do karty. Wiesz coś o tym, miałeś z tym problem?

Edytowane przez DaVVio
Link to post
Share on other sites

No i fajny zestaw wybrałeś. Dopakuj do tego SSD jak będziesz mieć pieniądz i już w ogóle super będzie.

 

Posprawdzaj jeszcze ceny w innych sklepach online, czasem warto zamówić części z kilku różnych i wyjdzie taniej pomimo kosztów wysyłki.

 

morele.net/agito.pl/esc.pl/techplanet.pl/saturion.pl (z tym ostatnim niektórzy miewają perypetie, ociągają się z wysyłką ale ja nigdy nie miałem z nimi problemów)

 

No wydali nowy bios, flashowałem niedawno ale jeszcze nie zdążyłem solidnie przetestować karty na nowym biosie.

Ale żadnych problemów z nią wcześniej nie miałem, działa jak natura chciała.

Edytowane przez sid vicious
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z ciekawości jeszcze spytam - używałeś OC Genie II? Poczytałem i mniej więcej wiem jak to działa, ale bardziej interesuje mnie to, jak się to sprawuje.

 

Myślę nad zmianą chłodzenia...być może i Fortis da radę, ale zastanawiam się nad Thermalright Macho HR-02 Rev. 2. Chwalą sobie to chłodzenie, a z tego co widzę, to nie jest o wiele droższe, warto włożyć trochę więcej kaski?

Link to post
Share on other sites

OC Genie II jest okej, ale ustawia za duże napięcie więc lepiej podkręcać ręcznie.

Dzięki programom które dodaje MSI (ControlCenter, Clickbios) można to robić nawet z pulpitu i to w prosty sposób.

 

Co do chłodzenia, do Macho faktycznie warto dopłacić, będzie trzymać niższe temperatury i pozwoli na wyższe OC w porównaniu do Fortisa. Zerknij jeszcze na Thermalright Truespirit 140.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...