Skocz do zawartości

Jaki procesor do mojego zestawu(max 800zł) ???


Recommended Posts

Witajcie.

 

Pytanie jak w temacie, mam zamiar zmienić procka na wydajniejszego ponieważ czuję że ten którego posiadam nie wykorzystuje w pełni możliwości karty graficznej.

 

Pełen Config:

 

Core 2 Duo 1.86@2.91GHz

Gainward GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3 Golden Sample 55nm

Gigabyte GA-EP43-S3L

3.25GB RAM (jest 4GB ale XP wykrywa 3.25)

Samsung 250GB+TrekStor 1TB

Cooler Master eXtreme Power Plus 460W PFC

 

Jakiego procka doradzacie ??? C2D z górnej półki czy Quada ??? Dodam że dużo czasu spędzam na wymagających grach typu GTA 4, STALKER, NFS Shift itp. itd.

Link to post
Share on other sites

Ja bym Ci polecił Q8200 (tak wiem, zaraz będzie że to kastrat, no fakt) ale podkręcony do @3,2GHz to już całkiem wydajna jednostka. Obecnie jest bardzo tani.

Niestety 3,2 to techniczny max co da się z niego wydobyć (FSB Wall).

Przy nim 260GTX nie powinien się nudzić.

Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu sprzedał proca, płytę i ram i za te pieniądze ze sprzedaży plus te 800zł kupiłbym Corei5, Gigabyte GA-P55-UD3 i jakieś DDR3, ale jak nie to możesz jak radzi kolega y0ddh4 kupić E5200 i kręcić lub mocniejszego E8500 lub jak 4 rdzenie to Q9400.

Link to post
Share on other sites

E8400 i ocowac na 3,5ghz chociazby. Wystarczy w zupelnosci do praktycznie kazdej gry,

 

Idealnym polsrodkiem bylby 3rdzeniowy proc. Wystarczajacy do gier ktore wyminiles, ale tez nie taki, zeby lezal odlogiem i sie nudzil zrac tylko ogromne zasoby pradu. Niestety, po to musialbys zmienic platforme na AM2+ chociazby.

Link to post
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu sprzedał proca, płytę i ram i za te pieniądze ze sprzedaży plus te 800zł kupiłbym Corei5, Gigabyte GA-P55-UD3 i jakieś DDR3, ale jak nie to możesz jak radzi kolega y0ddh4 kupić E5200 i kręcić lub mocniejszego E8500 lub jak 4 rdzenie to Q9400.

Po kiego wała E8500, skoro to samo na dużo tańszym E8400 osiągnie?:>

 

Mój E8400 bez problemu na 4.06GHz poszedł, a moja wiedza z zakresu podkręcania jest mocno niewielka. Procek zbytnio się nie spocił a wszystko ograniczyła płyta na P35 i to, że nie chciałem z moim super zasilaczem ryzykować (4 Life ;) )

Link to post
Share on other sites

Ja bym celowal w Q6600 lub Q9550 (najlepiej alledrogo). Kupno Q8xxx czy C2D z serii ponizej E8xxx po prostu mija sie z celem. Na chwile obecna wykrecony E8400 bedzie znacznei wydajniejszy niz nie krecony quad, oczywiscie sadze, ze bedziesz krecil :D Majac 800plnow to jednak szukalbym Q9550.

Link to post
Share on other sites

A co Was ciągnie do tych Quadów?

Myślę, że E5200 @ 4 GHz da i tak spory przyrost mocy, a do zaoszczędzonych pieniędzy autor @Mariuscyna dozbiera jeszcze trochę i będzie mógł wymienić sprzęt na i5 -> CPU - 700zł, MOBO - 350zł, RAM - 300zł, co daje ~1350zł, a ze sprzedaży obecnego RAMu, MOBO i CPU będzie miał jeszcze trochę pieniędzy, więc nie wiem czy jest taki sens pakować się w Q9550, jeśli już to używany Q6600.

 

edit: @down: nie porównuj Xeona co poczciwego Dual Core :D Mimo, że taktowania te same to na wyjściowy wynik wydajności składa się jeszcze kilka parametrów, a wśród nich trzykrotnie mniejsza wielkość pamięci L2 w E5200 :P BTW. ładnie go podkręciłeś :P

Link to post
Share on other sites

Powiem tak - mialem E5200 (M0) @4GHz. Niestety VCore to juz inna sprawa i na codzien go tak trzymal nie bedziesz. Moj obecny procek 4GHz siedzi na codzien przy VCore 1,18V - pokaz mi E5200, ktore nawet przy 4GHz bedzie wydajniejsze :D Swoja droga - ma 800zł, niech bierze Q9550 - to najlepszy procek w tym przedziale kasowym.

Link to post
Share on other sites

OK, ale pod warunkiem, ze wykreci go do tych przyzwoitych 3,6GHz przy znosnym napieciu. Moim zdanie cala secia Q8xxx to jakis niewypal - jaby quad a jednak dual :D Jesli @Autor chce wydac wiecej - niech bierze Q9550, jesli chce zaoszczedzic - Q6600 bedzie dobre (chodz w tym wypadku wzialbym E8400 i krecil na te 4GHz :P bo on znowu w cenie ~500zł).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...