Skocz do zawartości

SE Live With Walkman czy SE Xperia Neo V ?


Recommended Posts

Siemanko :D

 

Mam zamiar kupować nowy telefon bo mój obecny Avila GPS to straszny shit :/ ... zacina sie, plastikowy ekran (tak mi sie wydaje na dotyk).

Zastanawiam sie nad tymi dwoma telefonami bo to w końcu Sony Ericsson - czyli b.dobra firma.

 

Możecie mi powiedzieć który z tych telefonów będzie lepszy ? Głównie na telu słucham muzyki z głośniczków (czasami przez słuchawki), pisze SMS'y, dzwonie i przegladam raz na jakiś czas internet.

 

Avila stary ma ekran 3,2 '' i korzysta mi sie z niego wygodnie ponieważ telefon obsługuje prawą ręką i to chyba plus dla LWW bo musze sięgnąć palcem we wszystkie kąty ekranu :P

 

A wiec napiszcie który będzie lepszy do tych czynności które podałem :rotfl:

 

A może w cenie do 800 zł z nowych może znajdzie sie jakiś inny lepszy od tych dwóch ? (może być z innej firmy) :)

Link to post
Share on other sites

Tylko nie sądze czy tak łatwo można gdzieś zdobyć oryginalne do tego telefonu plastiki :(

 

A w kwesti tych głośników i ich nagłośnienia to jak to wygląda ?

 

Niedawno byłem w salonie T-Mobile i trzymałem w ręku SE LWW. Jak go zobaczyłem to pierwsze zdanie o nim jakie padło to jaki on malutki. A Neo V niestety nie było wiec nie miałem jak jej "dotknąć".

Link to post
Share on other sites

obecnie posiadam nokie n8 brązową i to właśnie tobie bym z całego serca polecił:

-prosta obsługa

-akceptowalna szybkość działania (cały czas mam system anna)

-super jakość wykonania (plastikowe sonyeriksony sie nie umywają) , kiedy mój kumpel mający se neo v wzią do ręki moją n8 to ...lol- jaka ona masywna i solidna, nic nie trzeszczy i sie nie ugina.

-ekstra aparat

-ekstra długi czas odtwarzania muzyki na słuchawkach (realnie 47godz i 40min)!

-jakość muzyki na tych samych słuchawkach ( philips sho-9550 - także polecam) lepsza napewno niż na se neo v (sprawdzałem szczegółowo , n8 ma lepszą równowage tonalną, mniej natarczywe tony wysokie i nieco mniej zamulający bas)

-na głośniczku n8 gra porównywalnie głośno do se neo v ....ale gdy w sonym ściszymy nieco tony wysokie (które nieco kłują w uszy...) to okazuje sie , że nokia gra znacznie lepiej!

-co do bateri to mi przy normalnym użytkowaniu (2-3 godz słuchania, pare smsów, jakaś rozmowa i pół godz internetu przez wi-fi wieczorem) to spokojnie trzymie 4-5 dni czasami 6, ale bywa tak ,że niekiedy słucham w robocie 8 godz non stop to i tak 4 dni wytrzymie.

-ponadto nokia ma 16gb szybkiej pamięci w standardzie (nie potrzeba karty pamięci)

-ekran 3,5 cala także w zupełnośći wystarcza

-procesor niby tylko 680mhz i 256 ramu , ale do symbiana w 100% wystarcza

- jedyną wadą jaka może cie odstraszać to ...jej system czyli symbian , ale to tak naprawde obecnie najbardziej dopracowany system na komórki, nie potrzebuje mocnych podzespołów, oszczędny dla bateri, fakt czasami chodzi nieco wolniej niż android , ale do normalnego użytkowania "rakiety" nie potrzeba..., internet także da rade przeglądać, czy to na operze mini czy na zwykłej przeglądarce , android co prawda guruje sporą liczbą aplikacji (i obecną "popularnośćią tego systemu", ale wątpie, abyś TY wykorzystywał te wszystkie (w większośći zbędne) programy.

Także warto pomyśleć nad n8 i rozważyć symbiana!

Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

I jeszcze jedno co nie odstrasza w N8 to jej wygląd :DA jakieś telefony z pełną klawiaturką QWERTY do 800 zł znalazłyby sie ? :)

 

Racja- n8 także źle nie wygląda... (najlepsza jest pomarańczowa i brązowa)w pierwszym poście było napisane że nie potrzebny telefon głównie do internetu i smsów (do muzyki klawiatura nie potrzebna :> Edytowane przez zine5
Link to post
Share on other sites

Ale SMS'ów pisze kilkadziesiąt dziennie wiec klawiaturka by sie przydała ;)

Kolego ja piszę nie raz po 60-70 na dzień i nie potrzeba klawiatury Qwerty bo jak ma się duży ekran w telefonie to wystarczy ta ekranowa.

Neo V nie odrzucaj, bo to naprawdę fajny telefon i jak się dba o sprzęt to nic Ci nie pęknie, bo z całym szacunkiem, ale te telefony co proponujesz są dziadowe.

Link to post
Share on other sites

Być może że QWERTY jest zbędnym picem i przez to telefon staje sie sporo cięższy :/. Tylko ja potrzebowałbym telefonu który sie za bardzo nie rysuje. Dbam o rzeczy ale czasami telefon gdzieś w łóżku sie zapodzieje i porysuje a tego chyba nikt by nie chciał ...

 

Z racji tego że LWW ma gumową obudowe chyba jego wybiore, i jest w nim + do słuchania muzyki, jest stylowy. A Neo V ma kamere HD co jest dużym plusem, ma większy ekanik przy prawie tych samych wymiarach co LWW no ale minusem są te shitowe plastiki podobno ... nigdy jeszcze Neo V nie trzymałem w ręku i raczej w najbliższym czasie nie będe.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego zrezygnowałeś z Neo V? Jest znacznie lepszy od LWW. Dlaczego? Mój brat kupił LWW, nawet sam go do tego namówiłem. I co? Te dotykowe przyciski wstecz i menu to jakiś żart. Wiadomo, że palce się pocą, jak dotkniesz takiego przycisku spoconą ręką, to on zaczyna wariować, raz działa, raz nie...

Nie wiem z czego jest zrobiony front ekranu, ale tak szybko brudzącego się ekranu nie widziałem :P

 

Natomiast Neo V oprócz rysującej się tylnej klapki jest naprawdę fajna, porządnie wykonana, a ekran jest duży, wyrazisty, pozwalający na wygodne pisanie na ekranowej klawiaturze, i nie brudzi się tak jak LWW.

 

Jeśli uda Ci się wysłupać jeszcze kilkadziesiąt złotych, to na Allegro jest za 860zł do kupienia nowy Samsung Galaxy Ace 2 http://www.mgsm.pl/pl/katalog/samsung/galaxyace2/Samsung-Galaxy-Ace-2.html Świetny telefon, dwurdzeniowy procesor, 768MB RAM-u, jeden z najlepszych ekranów i prawdopodobnie aktualizacja do Androida 4.0

Edytowane przez pianista47
Link to post
Share on other sites

Właśnie poczytałem o tych i o tych i wychodzi na to że jednak Neo V jest lepsza od LWW. Ten Samsung Ace 2 co podałeś też bardzo fajny ... ale polecanym telefonem jest Samsung Wave 3. Dobre głośniki, super wyświetlach Amoled i szkło Gorilla, metalowa klapka. Poprostu cudo. Jedynym minusem to jest system Bada. Ale i tak nie korzystam z żadnych aplikacji które są dostępne na Adroida .... chodzi mi tylko o dobry dzwięk i super dobry wyświetlach do pisanie SMS'ów i bardzo dobra kamera i aparat.

 

Czy ten Wave 3 byłby dobrym wyborem ? Powiedzcie mi o tym sys. Bada .... czy sie zawiesza i wgl ?

Link to post
Share on other sites

Mam SE LwL kolega ma Neo V i Neo V to lepszy telefon :D Bebechy mają te same, ale Neo V jest większy, ma wgrany od razu bravia engine, wejście HDMI. LwL ma z drugiej strony Walkman i jak dla mnie lepszą obudowę, oraz przyciski sensorowe :D Ale jednak z tych 2 raczej Neo V :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...