Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Gość nasciturus

@mst

Że Ci się jeszcze chce...

 

 

Kurde moje nie do patrzenie sorki

 

 

Fajne jest rozdzielanie wyrazów, nie podkreśla i pozornie jest wszystko ok :).

 

Może gdyby wcześniej złożyłeś mi propozycjęto bym ją rozpaczył,a teraz to już po "ptokach"

 

:wariat:

Edytowane przez nasciturus
Link to post
Share on other sites

bioly1987, on 20 Jan 2013 - 16:59, napisał:snapback.png

3 piśnięcia głośnika systemowego sprawdź co oznaczają. Nie pamiętam dokładnie, ale u mnie 3 piśnięcia oznaczały błędy w pamięci RAM wyjołem jedną kość i działał

http://forum.benchmark.pl/topic/71852-asrock-p67-pro3-b3-w%C5%82%C4%85cza-si%C4%99-i-wy%C5%82%C4%85cza/?do=findComment&comment=827716

Link to post
Share on other sites

@up

 

Nie chciałem już spamować w dziele polecane filmy to tutaj wkleje. Zobacz co znalazłem:

 

http://www.wsjp.pl/index.php?id_hasla=26896&ind=0&w_szukaj=ogl%C4%85dn%C4%85%C4%87

 

Tutaj podobno funkcjonuje jako poprawny wyraz. :roll:

 

Najlepszy jest podpis pod napisem Wielki Słownik Języka Polskiego:

 

"Praca naukowa finansowana ze środków na naukę w latach 2007-2012 jako projekt rozwojowy." :rotfl:
Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

No to pięknie nas rozwijają, cofając się wstecz.
Następnym krokiem będzie transformacja tego poprawnego wyrazu do formy oglondnołem, albo oglondłem, bo ę i ą się zbyt problematycznie wymawia.

No nie będę się siłować, mi to nie brzmi ani normalnie, ani poprawnie ani bynajmniej po polsku.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jako kolokwializm to bym to przełknął patrząc na to co się dzieje z naszym językiem, ale w formie poprawnego wyrazu nie ma dla mnie racji bytu. Co ciekawe w słowniku PWN natomiast ten wyraz nie istnieje i jest odniesienie do słowa "obejrzeć".

 

Jednakże istnieje przecież poprawna forma "oglądać" tego wyrazu, więc dlaczego mówi się "oglądnąć" zamiast poprawnego "oglądać" pozostaje zagadką.

Edytowane przez blacklizard
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...