Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

wiecie co? Nie jestem polonistą, strasznym inteligentem, albo innego typu wyłapywaczem błędów ortograficznych, ale pisząc coś choćby na internecie to już gryzie w oczy ten czerwony szajs pod błędami.a jak pisze poprawnie z pisownią, to inni kumple uważają mnie za dziwaka, że co ja to "pier...ole". więc gadanie typu że dawni prawdziwi patrioci walczyli o nasz język i honor Polski, nie przyniesie żadnych efektów. Problem polega na tym że od małego dzieci mają więcej styczności z internetem,głupimi programami,filmikami niż z rzeczywistością a rodzice się na to godzą dla świętego spokoju. wiecie co będzie kiedyś? świat zejdzie na psy.Rządzić będą idioci,wiem że wydaje się to niemożliwe ale będą oni głupsi niż teraźniejsi politycy.jak w filmie komediowym "IDIOKRACJA" ..Dokładnie tak...



Cholera, dziękuję za odzew! Nie spodziewałem się tak licznej grupy szybkiego reagowania. W tyle osób można już podziałać.

Dys-gó**o jest bardzo częstą migawką od obowiązku poprawnej pisowni. Bardzo mi się spodobała ta odpowiedź, bo tak też sądziłem, że można z tym walczyć.

wiecie co? Nie jestem polonistą, strasznym inteligentem, albo innego typu wyłapywaczem błędów ortograficznych, ale pisząc coś choćby na internecie to już gryzie w oczy ten czerwony szajs pod błędami.a jak pisze poprawnie z pisownią, to inni kumple uważają mnie za dziwaka, że co ja to "pier...ole". więc gadanie typu że dawni prawdziwi patrioci walczyli o nasz język i honor Polski, nie przyniesie żadnych efektów. Problem polega na tym że od małego dzieci mają więcej styczności z internetem,głupimi programami,filmikami niż z rzeczywistością a rodzice się na to godzą dla świętego spokoju. wiecie co będzie kiedyś? świat zejdzie na psy.Rządzić będą idioci,wiem że wydaje się to niemożliwe ale będą oni głupsi niż teraźniejsi politycy.jak w filmie komediowym "IDIOKRACJA" ..Dokładnie tak...

Link to post
Share on other sites

Polonistą być nie musisz, ale nie możesz być idiotą który nie widzi co pisze.
Wnerwia mnie ten ostatni trend na "nie jestem polonistą, humanistą, purystą językowym"...
Jakby tylko część społeczeństwa obsługiwała się tym językiem minimum naście lat i miała prawo do poprawnego jego używania, a cała reszta jest usprawiedliwiona bo co? Bo woli cyfry liczyć?

Kolejna banda jełopów się narodziła. 
To jak się pomylę w fakturach i zrobię manko to mam powiedzieć, że nie jestem matematykiem i nie będę za to odpowiadać?
Tragedia.

Link to post
Share on other sites

Polonistą być nie musisz, ale nie możesz być idiotą który nie widzi co pisze.

Wnerwia mnie ten ostatni trend na "nie jestem polonistą, humanistą, purystą językowym"...

Jakby tylko część społeczeństwa obsługiwała się tym językiem minimum naście lat i miała prawo do poprawnego jego używania, a cała reszta jest usprawiedliwiona bo co? Bo woli cyfry liczyć?

 

Kolejna banda jełopów się narodziła. 

To jak się pomylę w fakturach i zrobię manko to mam powiedzieć, że nie jestem matematykiem i nie będę za to odpowiadać?

Tragedia.

do sid vicious- kolejny jełop wchodzący na fora niepotrafiący robić nic innego tylko źle pisać innych "którzy nie piszą idealnie jak on".w Polsce jest wiele ludzi którzy zasługują na miano inteligentnych ale ciebie bym do nich nie mianował. ocenił bym cię bardziej jako krytyka internetowego, widzi błędy wszystkich innych ludzi.ocenia je, komentuje, ale nie widzi swoich. aroganckie zachowanie,chamstwo,krytyka. przykro mi chłopie ale swoją wypowiedzią pasujesz jak ulał do tych których krytykujesz...twoja wspaniała samo opinia,zadumany w sobie facet który próbuje przegryźć bul dziadostwa na świecie negując innych..rezerwuar potrafił kulturalnie napisać że się powtarzam.ty już nie.musiałeś szczelić wywyższającą cie gadkę. Każdy popełnia błędy, a tym bardziej ten który się wszystkim wychwala że tego nie robi.pewnie w następnym opisie mnie zmieszasz z błotem opisując jaka moja inteligencja jest na niskim poziomie.typowe..nie spodziewam się z twojej strony innej reakcji.spoko

Edytowane przez KAMILLOOP18
Link to post
Share on other sites

Rez, nie upominaj jego wielmożnej persony bo nie jest to humanista.
On nie musi umieć poprawnie pisać, czytać ze zrozumieniem ani składnie się wypowiadać - ważne, że wyciągnął dużo mądrych wniosków z filmu komediowego i dzięki temu mógł poznać mnie na wylot :x

Link to post
Share on other sites

I te same argumenty... nie jestem humanistą, polonistą, pisałem na szybko, w zdenerwowaniu... 
Przyszedł tu chyba całować du*y z wstawką o tym jak to koledzy go szykanują za poprawną pisownie a potem dał taki koncert, że aż mi szczęka opadła... no kogo wy chcecie oszukać drodzy matacze (w tym bohater ostatniej chwili)? Siebie?

Link to post
Share on other sites

:D ...i kto to mówi:) ja nie uważam że jestem ideałem. Mówię o fatalnych błędach nie tylko pisowni ale także zachowań,tekstów i wulgaryzmów u dzieci już nawet w podstawówce..mój sąsiad z 2 podstawówki Co 2 słowo używa wulgaryzmów,mówi o "jebaniu,seksie,cipkach,ku*****h,ku****h," Etc.o tym mówię.. z tego co wiem to na tym forum nie chodzi o wzajemne oczernianie się. ubliżyłem ci? poczułeś się winny jak pisałem??

Link to post
Share on other sites

Chłopie, pogrążasz się. 
Zrobiłeś z siebie pośmiewisko a teraz chcesz odwrócić kota ogonem wciskając mi/nam, jakobyśmy się tu mieli za ideały. Nie będziesz w stanie wskazać ani jednego potwierdzenia swojego zdania, w opozycji do moich wielu oświadczeń, że błędy sam popełniam i wcale się z tym nie kryję więc... skończ pi*******ć bo tu chodzi o właśnie taką postawę jaką prezentujesz, a nie to że/czy popełniasz błędy.

Kolejna żałosna maruda która będzie się bronić przed słownikiem i odrobiną pomyślunku jak tylko się da... -.-

Link to post
Share on other sites

jest znaczna różnica pomiędzy błędem a celowym olewaniem ortografii i kaleczeniem polskiego języka!Bo o tym panie idealny pisałem!

No pewnie, bo przecież "bul" to jeden niewinny błąd. Wcale nie olewasz ortografii i nie kaleczysz ojczystego języka.

 

Takie dzieciaczki lubię najbardziej. Wyskakują ze swoją twórczą gadką, a po szybkiej konfrontacji dociera do nich, że jako gimnazjaliści nie dorośli jeszcze do poziomu prawdziwej dyskusji. I wtedy uwielbiam obserwować ich rekacje :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...