Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Ja pi*****e. Aktywność w tym temacie przekracza wszelkie normy, czy tutaj się 90% użytkowników z własnymi du***i na głowy pozamieniało?
Przecież stado baranów wyleciało sobie wesoło popierdywać na "conowego", były zapowiadane wielkie zmiany, admin miał się tu pojawiać raz na 48h i odpowiadać na pytania w założonym przez niego temacie, na rangi to już czekamy chyba drugi miesiąc, a oficjalnie drugi tydzień.
Mnóstwo wyniosłych słów a jak zwykle gó**o nie robota. Moderacja (w większości) śpi, trolle szaleją, analfabeci brylują, kretyni tłuką posty jak z matrycy, poziom wypowiedzi spada, średnia idiotyzmu na post wzrasta niepomiernie, aż się czytać nie chce.
Gdzie człowiek nie wejdzie tak durne dialogi ciągnące się stronami (żeby mi ktoś nie zarzucił, że się pluję o krótki i zwięzły offtop bo to mi nie wadzi). Co raz to jeden z drugim pi*****i jak potłuczony, tak bardzo, że chyba sam nie wie o czym i odnoszę wrażenie, że nikomu już to nie przeszkadza.

Link to post
Share on other sites

Mam lepszy pomysł, na spostrzegawczość. Dajcie takiemu fakturę na parę ładnych tysięcy do wprowadzenia na stan i podpisania swoim podpisem. A zapewniam, że księgowość to nie jest fajna sprawa. W przypadku błędu kosztowna.

 

Może, jak "troszkę" straci to się nauczy.

Link to post
Share on other sites

Ja się trochę uczepię nauczycieli szkół podstawowych. Otóż pisałem sobie niedawno próbny sprawdzian szóstoklasisty i po tym jak się dowiedziałem ile mi punktów wyszło, to chciałem przetestować wytrzymałość takiej jednej szkółki rosyjską Carbombą. Okazało się, że jeden punkt mi nie zaliczyli przez pomyłkę w zadaniach zamkniętych. Poza tym wyłapali "pierdylion" błędów językowych, które 90% ludzi by nie zauważyło, a przynajmniej były one dopuszczalne wg. nauczycieli z innej szkoły. I co dalej? zamiast 33 punktów, które by mi normalny nauczyciel zaliczył, to ja dostałem 26. Przynajmniej udało się na wywiadówce 27 za zamknięte zdobyć...

A co do tego dys-gówna. Jako, że kolega miał dysgrafie to mu kazali pisać na komputerze zadania otwarte. Było to w porządku wobec innych? No mi się wydaje, że nie...

A tak bardziej do tematu, to powiem, że uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów dzielą się na kilka grup:

  • Ci co uczą się j.polskiego - zazwyczaj klasy 1-3
  • Ci co znają w pewnym stopniu ortografię (klasa 4) i poprawną pisownię. I tutaj mamy 2 podgrupy:
  •   Jak popełnią błąd to mają go gdzieś
  •   Jeśli nie są pewni to zastępują wyraz jego odpowiednikiem
  • Osoby, które powinny znać bardzo dobrze język polski i nie popełniać tyle błędów. Tutaj 3 podgrupy.
  •   Leniwi wojownicy internetu, którzy aż proszą się, żeby sprzedać im tubę za obraźliwą reakcję na poprawkę błędu.
  •   Prawie perfekcyjnie znający ortografię i poprawną pisownię. Starają znaleźć dla trudnego wyrazu zamiennik, jeśli nie wiedzą jak się go pisze.
  •   Tacy, co raz na jakiś czas popełnią błąd.
Edytowane przez Gornik Steve
Link to post
Share on other sites

A gdyby tak pod przycisk "Napisz" podpiąć drugą funkcję np. Pisownia.

W przypadku wykrycia rażoncyh błędów ortograficznych post byłby blokowany do momentu poprawy.

Link to post
Share on other sites

Raz na miesiąc i przy rejestracji konto automatycznie będzie się blokowało i trzeba będzie wykonać test na Ortografię, każdy ma po pięć prób po piątej następuje blokada i może podejść ponownie za tydzień.

Link to post
Share on other sites

Problem nie leży w tym, że te matoły ortografii nie znają - bo internet sam za nich podkreśla błędy.
Tu chodzi o fakt, że nic sobie nie robią z niechlujnego pisania a na upomnienie reagują jadem.

Tu nie da rady żaden test, blokada tylko staroświecki ojcowski pas na du**e, niczym z filmiku o sławetnej osiemnastce.
Prać w te leniwe du*y aż się nauczą pokory i sumienności... no albo razić prądem z klawiatury, ten pomysł popieram całym sercem

Link to post
Share on other sites

Napisałem aby dać przykład. Poza tym sprawdzić jaka będzie reakcja :D

 

Co nie zmienia faktu, że na przykład na takim portalu jak: Elektroda jest w regulaminie:

 

 

3.1.13. Publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.

 

oraz

 

 

3.1.17. Publikowanie wpisów obniżających ogólny poziom dyskusji, wynikających z lenistwa lub zawierających roszczeniowy charakter wypowiedzi.

 

a tutaj na forum tylko:

 

 

Na forum należy stosować się do obowiązujących zasad pisowni i stylistyki.

 

Tam jak ktoś pisze bez użycia Polskich znaków to temat / post najczęściej ląduje w koszu. Pisze z błędami, temat / post kosz. Pisze głupoty, temat / post kosz i dodatkowo ostrzeżenie albo blokada. Potrafią sobie poradzić z trollami, debilami i innymi osobnikami. Ban na IP, mail i inne sposoby pozwalają się pozbyć delikwenta.

Osoby cierpiące na dysortografię wcale nie są uprzywilejowani. Jedyne wyjątki to osoby posiadające system bez polskich znaków.

Link to post
Share on other sites

O dysortografii już się wypowiadałem milion razy - każdy uczciwy dysortografik nie będzie mieć z tym problemu, bo ma auto-korektę i jest nauczony się pilnować i poprawiać.
Natomiast bierna postawa administracji i brak takich żelaznych reguł odnośnie poprawnej i przejrzystej (tak to też ważne) pisowni jest spowodowana łapczywym pędem na licznik odwiedzin a nie jakość forum.
Niestety to się odbija łukiem i gryzie ich w du**ę, bo na forum gdzie dominują tematy chaotyczne, głupie i generalnie napisane chujowo bez ładu i składu ludzie wracać nie będą.

Link to post
Share on other sites

A jakies inne typu tego właśnie mocrosofta? Miałem okazje korzystać z podkłaki pod nadgarstek i już sie chyba bynajmniej nie odzwyczaje ;-)

 

Co możecie powiedzieć o tej? Ma któś takie cudo? Fajnie wygląda i (co dla mnie ważne) jest dostępna na agito

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...