Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Mam taki styl niestety, który wypracowałem sobie podczas rozwlekania problematyki tematów języka polskiego, na testach czy sprawdzianach, na tych właśnie lekcjach. Człowiek uczy się całe życie.

 

Ja chyba obracałem się w towarzystwie  samych leni, bo wszyscy dyslektycy których znam, uważają się za święte krowy i twierdzą że problem nie istnieje, a ja miałem ocenę X z języka to się czepiam. Dlatego sobie odpuściłem. Spory o to że tutaj przecinek ma być, a tutaj nie, a potem: "Ale przydupas raszpli, ja nie mogęęę". Nie, dziękuję. Kto chce niech poprawia ludzi, ale ja nie będę tego robił. To jest moja decyzja. Jeszcze raz tylko powiem, że popieram ideę tematu, a język polski był moim ulubionym przedmiotem w czasach szkolnych.

 

Może takie pytanie: Co myślicie o tym nowym wynalazku, jakim jest "klucz", na maturze z j. polskiego? 

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

Ostro powiedziane. Mam nadzieję, że moja raszpla od języka nie siedzi na forum :)  Ale by Ci dała popalić :rotfl:

 

Dla mnie problemem na tych lekcjach był fakt, że mówiąc rzecz niepoprawną politycznie (np. jakieś podstawowe fakty o poprzednim ustroju, o których nie uczy się w szkole), dostawałem tak zwany "opi...l". Zdarzało się też, że nauczycielka, inteligentnie  chciała pokazać reszcie klasy, że nie warto ze mną rozmawiać, bo kłamię. Bardzo to było ciekawe.

Edytowane przez kabak 1991
Link to post
Share on other sites

Nauczać w dzisiejszych czasach idzie ten, kto nie nadaje się do niczego innego.
Na studia polonistyczne idą głupie psiochy które nie nadają się do niczego innego.
Potem tacy ludzie kończą magisterkę i są nauczycielami języka polskiego - jakość żadna. Jeszcze gorzej niż w przypadku anglistów.

Oczywiście, są od tego wyjątki - nauczyciele z powołania ale ich jest jak na lekarstwo.
Większość jednak, to nawiedzone histeryczki, bądź faceci bez wyrazu którzy coś bełkoczą, gó**o robią a i przez to ta młodzież jest taka nijaka i nieambitna.
A matura... to jest największe nieporozumienie, dlatego też zdałem zaledwie podstawowy polski i nawet nie raczyłem się przejmować wynikiem, wiedząc, że tą maturą z samego założenia NIE DA się sprawdzić faktycznego poziomu wiedzy/intelektu.

To jest tylko i wyłącznie moja opinia, na temat poziomu systemu edukacji mógłbym napisać książkę, ale ani mi za to nie zapłacą, ani się nie posłuchają więc ograniczam się do krótkich komentarzy jeżeli zostanę doń wywołany.

Link to post
Share on other sites

No i masz za to plusa. To jest krótko , to co powiedziałeś, ale bardzo do rzeczy i na temat. Tak od serca i po prostu o życiu, mogłem porozmawiać z moją nauczycielką od biologii. To była naprawdę fajna babka. Zdarzało jej się przeklinać nawet, na lekcji, ale m. in. to właśnie czyniło ją taką prawdziwą.

 

Dzisiejszy system szkolnictwa produkuje ludzi niezdatnych do pracy, podatnych na sugestie, nieprzystosowanych do życia. Na lekcjach nie mówi się prawdy, uczniowie są wodzeni za nosy. Maturę chciałem napisać jak najlepiej, ot tak, po prostu dla siebie, a takie konstrukty jak "klucz" uniemożliwiły mi to. Dla mnie jest to ułatwienie, skonstruowane dla tych mniej rozgarniętych. Bez obrazy.

Link to post
Share on other sites

Ja się wacham bo w asrocku p67 mam sekcje 8+2, do tego fajne pierdółkowate przyciski do restowania, włanczania i clr mos. Noi asrock jest o 30zł tańszy, posiada złącze ide które mi się czasem jeszcze przydaje.

 

http://forum.benchmark.pl/topic/70890-asrock-p67-pro3-b3-czy-msi-z77a-g43/?p=816255


Widzę że żeczy z koszyka usuwają się po czasie zaraz dam linki.

 

 

http://forum.benchmark.pl/topic/70890-asrock-p67-pro3-b3-czy-msi-z77a-g43/?p=816284

Link to post
Share on other sites

szczerze  polecam ci thrustmaster ferrari kokpit!!!http://allegro.pl/th...2935221001.html kupiłęm ją od tego właśnie gościa co dałęm ci link i powiem tak wymiata na PC gram (komp pod tv ) uwierz mi to sprzeżenie zwrotne ręce urywa jak ustawisz na maksa:) ogólnie wygląd i to wykonanie rewelka miałęm g25 ... i zamniełęm na tą i naprawdę skok w góre:)

Nięwyżyty językową

Link to post
Share on other sites
Jeżeli można prosić to również chciałbym otrzymać klucz:) ( nie wiem dlaczego usówają konta na benchmarku jeżeli nie logujesz się przez miesiąc np moje RafiXII i Ralphie z punktami poszło w piach...)

Na pierwszy "rzót" oka wszystko jest dobrze :D

 

 

 
Edytowane przez Cacek93
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...