Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Pal licho polskie znaki, ale coraz częściej ktoś wytyka post gdzie jest kilka głupich literówek (tj. poprzestawianych liter) a autor na to leje.

Po prostu ciężko się to czyta, a wystarczy odrobina chęci żeby to poprawić.

 

Tak, wiem że na telefonie to upierdliwe zajęcie, ale jak już ktoś pisze to niech robi to poprawnie żeby nie upierdliwiać czytania innym.

 

Jak precedens to olać, a jak recydywa to upomnieć. Takie coś myślę, że by przeszło bez problemu.

Tyle z mojej strony.

Link to post
Share on other sites

Co do przestawionych liter:

 

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni

na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc

ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest,

aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu,

ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie

pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Dzijee sie tak datgelo, ze nie czamyty wyszistkch lteir w sołwie,

ale cłae sołwa od razu.

Link to post
Share on other sites

Veeon, chyba troszkę przesadzasz. Rozumiem jakby brakowało pół wyrazu, ale nie gdzie jest przestawiona jedna literka z drugą. Zazwyczaj takie błędy się spotyka, które na dodatek praktycznie w ogóle nie utrudniają czytania.

Edytowane przez sliski15
Link to post
Share on other sites

Ja dałem przykłady z du** wzięte. W pełni odzwierciedla ten problem Twój powyższy post z przykładami.

 

Zdognie z nanjwoymszi baniadmai perzporawdzomyni

na bytyrijskch uweniretasytch nie ma zenacznia kojnolesc (...)

Edytowane przez Veeon
Link to post
Share on other sites

Problem? Nie wiem jak Ty, ale ja nie mam żadnego problemu w przeczytaniu tekstu, który wkleiłem. Miał on właśnie pokazać, że da się bez trudu czytać wyrazy z pozamienianą kolejnością liter. Powiem Ci coś ciekawszego. Normalny człowiek nie ma problemu z przeczytaniem tego tekstu. Wnioski wyciągnij sam.

Link to post
Share on other sites

Pod warunkiem że pierwsza i ostatnia litera są na miejscu.

Do tego, jeżeli cały tekst jest poprzestawiany w ten sposób, nie jest to problemem - natomiast wrzucenie w normalny tekst pokrzywionych wyrazów niestety nie, bo kole w oczy i uprzykrza płynne czytanie.

 

Za dużo tych warunków...

Wnioski wyciągnij sam.

Link to post
Share on other sites

Pod warunkiem że pierwsza i ostatnia litera są na miejscu. Do tego, jeżeli cały tekst jest poprzestawiany w ten sposób, nie jest to problemem - natomiast wrzucenie w normalny tekst pokrzywionych wyrazów niestety nie, bo kole w oczy i uprzykrza płynne czytanie. Za dużo tych warunków... Wnioski wyciągnij sam.

Bardzo ciekawe jest to co piszesz, bo nigdy nie sprawiało mi problemu przeczytanie tekstu w którym jeden z wyrazów miał przestawianą kolejność liter. Po drugie jestem pewny, że w około 90% przypadków wyrazów w których przestawione są litery, są one przestawione w środku wyrazu. Jeżeli nie wierzysz mojej ocenie tego, specjalnie dla Ciebie zrobię odpowiednie badania na ten temat. Po trzecie, ja rozumiem, że zawsze musisz wtrącić swoje 3 grosze wszędzie, ale nie naginaj wszystkiego tak, żeby wyszło na Twoje.

Link to post
Share on other sites

To Ty wtrąciłeś swoje trzy grosze, do prowadzonej już dyskusji.

I to Ty naginasz sytuację aby wyszło na Twoje (vide "90% przypadków"), bo w innym wypadku cała kwejkowa parada mądrości będzie bezużyteczna.

A teraz badaj, dyskutuj, rób se co chcesz - temat i tak jest już wyjaśniony -.-

 

over and out.

Link to post
Share on other sites

Sni1Per, ja nie twierdzę, że tak mają wszystkie posty wyglądać, tylko czepianie się o wyraz gdzie jest przestawiona litera z drugą to już zwykłe szukanie dziury w całym. To nie przeszkadza prawie w ogóle , a nie jest też nagminne. O to mi tylko chodzi.

Edytowane przez sliski15
Link to post
Share on other sites

piszę

pisze.

 

BTW masz dość ciekawy config - procek bez "K" podkręcony o 1 GHz, do tego na LGA 1155, a mobo LGA 2011. Nieregulaminowa sygnatura, za którą możesz dostać warna to już inna sprawa ;)

Link to post
Share on other sites

Czy łaskawie redakcja benchmark.pl zakończy przekręt pod tytułem "Ulepszamy Sprzęt Benchmarkowców" bo ponad 1000 urzyttkowników czeka na wyniki od dobrego kwartału. Trzy miesiące to sporo czasu aby ogłosić wyniki konkursu, zwłascza że w między czasie zakończono kilka konkórsów rozpoczętych póżniej. A może redakcja niechce sie przyznać, że nagrody poszły do innych konkurów i woli paić głupa pod tytułem "a może nikt nie będzie pamiętał". Otóż droga redakcjo PAMIĘTAMY !!!.

 

Koledy i kolezanki Benchmarkowcy - co sadzice na temat dość niefrasobliwego zachowania redakcji, by wręcz powiedzieć żenującym niechlujstwie, które od dłurzszego czasu się szerzy w redakcji.

 

Takie coś odkopałem...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...