Skocz do zawartości

Moja i Twoja ortografia...


Recommended Posts

Przepraszam, przez jakis blad, nie moge zrobic screen'a http://www.overclock.net/t/831636/official-corsair-graphite-club/13600_100#post_21343412

 

Okar19

"Update to enermax cpu cooler and magnetic filter dust
Update o chłodzenie na cpu, kable sata 90* i filtry magnetyczne."

 

 

Translator u naszego kolegi z "ju es ej"? ;)

Edytowane przez mynameisBON
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

to to jest drobny błąd ortograficzny, -kiedyś zwracałem na to uwagę jakie ludzie potrafią dziwaczne błędy robić wynikające z fonetyki w dodatku w różnych regionach typu 'ślunsk'

 

z takich co mnie rozbawiły ostatnio słyszałem: obcym stemp zbroniony, ginom od chui rzeczy

 

niestety nie każdy jest świeżo po szkole, do mnie to już dotarło

 

znacznie gorsze jest używanie głodnych angielskich słówek, ale wiem jak się tego oduczyć, wystarczy obejrzeć jakiś boolywoodzki film, pomijając że stoi to na tragicznym poziomie (oświetlenie, fabuła, reżyseria, zdjęcia) to pół na pół mówią swoim jakimś arabskim a co głodniejsze zwroty walą po angielsku (i to nie był film bilingualny żeby to wynikało z fabuły) -TRAGEDIAAAAA  dopiero wtedy sobie myślisz. k.wa jak to tandetnie wygląda -oduczyło mnie to "bycia cool"

 

-od drobnych błędów ortograficznych (które nie zakłucają przekazu) ważniejsza jest interpunkcja. niekiedy brak kropki/przecinka czy znaku zapytania potrafi strasznie zmienić wypowiedź

Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

ja nie mówię że starszaki mają prawo do robienia błędów ale choćby chcili ich nie robić to czasem zrobią (a tamten to był drobiazg w porównaniu z ubezdźwięcznieniami fonetycznymi jakie się czyta) nie ma co od razu skakać sobie do oczu

 

-swoją drogą nie wiem czy dałbym radę teraz zdać prawo jazdy

Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites

 

 

które nie zakłucają przekazu
 

 

 

ten procek starczył  by ci na znacznie dłużej ,dużo łatwiej było by ci go odsprzedać za dobre pieniądze ,
 

 

 

bardziej wydajnej do tego sprżętu
 
  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites
-swoją drogą nie wiem czy dałbym radę teraz zdać prawo jazdy

Ja bez problemu zdałem za pierwszym razem. Tłukłem tylko egzaminy z płyty, książki w ogóle nie ruszałem.

Tak na marginesie - przydałoby się "starszakom" parę lekcji przypomnienia.. Nieraz się łapie za głowę jak widzę co odwalają na drodze.

Dużo moich znajomych też za pierwszym razem zdało bez problemu.

Więc trzeba rzeczywiście być fujarą żeby nie zdać za pierwszym. :P

 

Sorry za offtop. :P

Edytowane przez Sony156
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

dlaczego założyłeś że nie zdałem za pierwszym razem :cry: zdawałem przy śnieżycy, wieczorem, zimą na lodzie ale trudne warunki drogowe to była wtedy woda na mój młyn -byłem obryty z przepisów w ryj, ogólnie lubiłem jeździć

ale trzeba przyznać że jest rygor na egzaminie i nie każdemu się uda za pierwszym razem i nie musi być od razu fujarą, bo oprócz przygotowania, skupienia i umiejętności trzeba się nie pomylić i mieć też trochę szczęścia albo poprostu nie mieć pecha (naprzykład jakieś nieprzewidziane sytuacje których nie znasz bo jesteś świeżakiem drogowym)

-ja zdawałem 15 lat temu, jeżdżę przepisowo ale nie wszystkie kruczki z teori się pamięta jeśli się z nich nie korzysta 

Witam!!! Szukam słuchawek do gier ( i karty dźwiękowej pod USB do 100 zł). Potrzebne mikro, wygodne, zamknięte, z ciekawym designem i jeżeli można Was użytkowników o to poprosić to z chowanym mikrofonem w nauszniku ( nie będę chodził po mieście z widocznym mikro
Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites

 

 

naprzykład

 

 

 

poprostu

 

Robić błędy w temacie o ortografii to już wyższy skill ;) 


 

 

Ja wybral bym gtz napewno bedzie chlodniejszy
 

 

 

naprzykład

 

 

 

(to znaczy napewno

 

 

 

ale wież mi
 

 

 

 

są przedewszystkim
 

 

 

 

ale poprostu
 
  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
Gość usuniety_pimal

zastanawia mnie, że od jakiegoś czasu głównie moje błędy są wyłapywane, ja czytałem wiele tematów (w tym regularnie przeglądam nowe) i ciągle się na czyjeś błędy natykam i jakoś nie widzę żeby tu były zgłoszone

-cieszy fakt że są jeszcze Ludzie którzy stoją na straży poprawności naszego języka, może w końcu nie będzie "manu" tylko "manufaktura" -nie będzie "mikro" tylko "mikrofon" -nie będzie "kaziual" tylko "sporadyczny gracz" bo to mnie najbardziej  :[ (skróty i angielszczyzna)

Edytowane przez PiotrMalko
Link to post
Share on other sites

O ile nie przeglądam forum na telefonie to wrzucam wszystkie błędy, na które trafiam. Te bardziej rażące również poprawiam, w działach, w których mogę to od niedawna robić.


 

 

on narazie nie ma do tego glowy
 

 

 

Zasilacz supełnie za mocny
 

 

Jakoś mi się skojarzyło z tą postacią po lewej stronie ;)

 

http://i1.ytimg.com/vi/Nga7xGj336c/hqdefault.jpg

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

dobrze czy nie, kwestia podejscia i warunków. Akurat mogłbym mieć lepiej bo to co by sie chcialo to sie nie ma. Mimo iz tak mam teraz z czasem wolnym. Dzis pobudka o 12.00, i kawa - norma. Zadnego jedzenia o tej porze.

 

Zresztą mam zyebany rytm zycia ostatnio - chodzę spac o 3.00/4.00, a nieraz i poźniej a wstaje o 12/13 i tak dzień dzień w dzien od niepamietam już kiedy.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...