Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu gamingowej klawiatury.

Na początku rzuciła mi się w oczy Razer Lycosa.

Jednak opcje łatwego bindowania makr i pelnych sekwencji sprawiła, że zakochałem się w g19.

Cena mnie przeraziła, ostatecznie znalazłem g510. Zastanawiam się tera, którą z nich wybrać.

Obydwie wydają mi sie identyczne, jednak:

g19 - 650zł

g510 - 400zł

ceny z morele.net.

Pytanie, czy te dwie klawiatury róznia się w jakiś znaczny sposób, czy ta cena to czysty marketing?

Ja ogólnie nie doszukałem się znaczących różnich, poza lepszym ekranem w g19. Różnia się czymś jeszcze? Czy tylko marketingiem?

Link to post
Share on other sites

Jeśli nie zależy Ci na ekranie to polecam klawiaturę Logitech G110, prawie taka sama jak G510, a można ją o wiele taniej kupić. Makra (klawisze G), podświetlenie (niebieskie, czerwone, mieszanka dwóch poprzednich), można podłączyć słuchawki i mikrofon, przyciski do odtwarzacza multimedialnego, HUB USB.

Link to post
Share on other sites

Na koniec. Obie-trzy te klawiatury nie nadają się do pisania :)

Jakiś spec projektując je stwierdził, że fajnie będzie umieścić dużo klawiszy G ale przez to klawiatura została zwężona. Rozstaw klawiszy w szerokość jest niewiele większy niż w laptopie.

Trzeba się jej praktycznie od nowa uczyć co może na początku sprawić nie lada trudność. Przynajmniej oświetlenie w ciemności się przydaje %-)

Link to post
Share on other sites

Całkowicie się nie zgadzam. Pisze się znakomicie, a nawet się zaskoczyłem. Miałem niedawno starą klawiaturę (niezniszczalną, na PS/2) i kupiłem teraz G110 i nie zauważyłem różnicy w rozstawieniu klawiszy. Nawet się lepiej pisze, bo nie trzeba tak mocno naciskać klawiszy. Możliwe, że sa węższe (nie mierzyłem), ale pisze się wygodnie.

Link to post
Share on other sites

Na koniec. Obie-trzy te klawiatury nie nadają się do pisania :) Jakiś spec projektując je stwierdził, że fajnie będzie umieścić dużo klawiszy G ale przez to klawiatura została zwężona. Rozstaw klawiszy w szerokość jest niewiele większy niż w laptopie. Trzeba się jej praktycznie od nowa uczyć co może na początku sprawić nie lada trudność. Przynajmniej oświetlenie w ciemności się przydaje %-)

Hehe :) Odnośnie zdania: "Rozstaw klawiszy w szerokość jest niewiele większy niż w laptopie.

Trzeba się jej praktycznie od nowa uczyć co może na początku sprawić nie lada trudność"

Nie wiem jak jest naprawdę, ale jezeli to prawda, to dla mnie to wlasnie DUZY plus :)

Od ok. 8lat pracuje głównie na laptopie :) Więc dla mnie "nauka pisania na nowo" jest w przypadku klasycznego skoku klawiszy, a jezeli wedlug Cb jest niewiele wiekszy od laptopowej klawiatury, to jest z tego bardzo zadowolony :)

Link to post
Share on other sites

Skok klawiszy jest standardowy jak dla klawiatury na gumkach. Chodzi mi o ich rozstaw. Szerokość i wysokość. Odstępy pomiędzy poszczególnymi klawiszami są mniejsze niż w większości normalnych klawiatur.

Mam oprócz G510 przewodową Classic 200 oraz prawie taką samą bezprzewodową EX100. Na obu pisze mi się wygodniej niż na G510.

Mało tego, klawisze G sztucznie wydłużają klawiaturę przez co po przesiadce z normalnej chcąc wcisnąć ESC wciskasz G1.

Jak już wspomniałem wcześniej wszystkie klawiatury "dla graczy" od logiszajsu są dobre ale nie warte swojej ceny.

 

Zastanawia mnie dlaczego nie zrobią prawdziwego kombajna (połączenia, miksu) wszystkich najlepszych cech i tego nie zaczną sprzedawać w ludzkiej cenie.

Kolorowy wyświetlacz, karta muzyczna i HUB USB w jednym. Niech zajmuje te dwa złącza USB ale wpinasz w taką klawiaturę mysz i wychodzi na jedno poza tym masz jeszcze jeden port.

Czyżby chodziło o koszta?? Bez przesady. Zrobienie jednej szt. takiej klawiatury to maksymalnie 30-40% jej końcowej wartości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...