Skocz do zawartości

Problem z odtwarzaniem filmów


Recommended Posts

Posiadam laptopa ASUS X53TK-SX074V i mam problem z odtwarzaniem filmów a mianowicie jakość filmów jest słaba, dvdrip wygląda jak RMVB. Mam Windows 7 Home Premium 64bit. Te same filmy na komputerze stacjonarnym gdzie jest Windows XP 32bit wyglądają bardzo dobrze. Próbowałem instalować K-lite codec pack 9.10 albo tez Windows 7 codec pack ver. 4.4 ale to nic nie pomogło. Sprawdzałem też na youtube filmik w jakości 1080p i działy się następujące rzeczy: przez sekundę filmik ten był widoczny a następnie cały ekran laptopa zrobił się czarny mignął po czym powrócił do widoku youtube i wyskoczyła informacja "sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność", a zamiast tego filmiku było zielone tło. Jeszcze raz uruchomiłem filmik jednak tym razem ekran mi zgasł a laptop się zawiesił i nic nie dało się zrobić. Gdy uruchomiłem laptopa ponownie spróbowałem z tym filmikiem i znów początek był ten sam, ekran zgasł i znów informacja że sterownik ekranu przestał odpowiadac.... Jednak w tym przypadku gdy jeszcze raz odtworzyłem filmik ekran mi zgasł i pojawił się niebieski ekran z jakimiś napisami i błędami (niestety nie wiem co dokładnie tam było), po chwili laptop się zresetował.
Link to post
Share on other sites

Czy sterowniki do grafiki i innych podzespołów są poprawnie zainstalowane? Jeśli nie to wypróbuj wypróbuj RadarSync. Za jego pomocą możesz też zaktualizować sterowniki. Zobacz też jak wyglądają filmy w VLC - ma wbudowane kodeki więc jeśli jakość filmów dalej będzie słaba, to coś ze sterownikami nie tak.

Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda tak, że na poczatku przeinstalowałem flash player i gdy flmy na youtube były w okienku bylo ok a gdy powiększałem to działo sie to samo. Później zainstalowałem te sterowniki 12.6 ale nie wykrywały moich kart graficznych. Wykrywały tylko podstawową kartę VGA ale za to na youtube bylo wszystko w porzadku. Następnie zainstalowałem sterowniki do chipsetu aczkolwiek nie wiem czy sie zainstalowały. Wróciłem także do sterowników 12.7 i póki co wszystko z filmami na youtube jest w porządku :) Pozostaje tylko problem słabej jakości filmów, które próbuje odtwarzać i dalej proszę was o pomoc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...