Skocz do zawartości

Pomoc przy doborze karty graficznej


Recommended Posts

Witam, posiadam juz od pewnego czasu kompa z przestarzała karta graficzna NVida GeForce 9550GT ktora chciałbym zamienic na cos innego - głównie podkątem grania w sieci ze znajomymi w BadCompany2 i BF3.

Znajomy polecił mi Gigabyte GeForce GTX 560 1Gb? Czy to dobra propozycja i czy wszystko bedzie współgrac z reszta kompa:

 

 

GIGABYTE GA-G41MT-S2PT

Intel Core2Quad Q9550 2.83Ghz

DDR3 HyperX 8Gb CL9 (2*4Gb 1333Mhz)

OCZ MODXSTREAM PRO 600W MODULAR

Maxtor 80Gb 6Y08MO Sata

 

Prosze o opinie oraz ewentualne propozycje co do zakupu grafiki cena do 700pln max!

Pzdr

 

Link to post
Share on other sites

Mam jeszce tylko 2 pytania:

 

1.Przegladajac strone z radeonem zauwazyłem ze wymagany typ złącza to: PCI-Express 2.1 x16 A moja płyta głowna Gigabajta posiada 1x PCI-Express x16 nic nie pisze ze 2.1 czy to ma jakies znaczenie?

http://www.gigabyte....spx?pid=3960#sp

 

Bo niechce aby pozniej okazało sie ze cos nie "pasuje" :P i wyjda dodatkowe koszty w sensie zmiany plyty glownej :/

Jestem troszke ciemny w tych sprawach i chcialbym byc pewny zakupu :)

 

2. Czy najlepszym rozwaizaniem bedzie ten radek od ASUS'a? Czy warto poszukac ten sam tylko np z Gigabajta albo Sapphire? Jesli cena kreci sie w okolicach lekko powyzej 700pln?

Edytowane przez HerrPuzon
Link to post
Share on other sites

Spokojnie możesz zamontować tego radka na swojej płycie głównej. Jedyna różnica w PCI-e 2.1 i PCI-e 1.0 to przepustowość oraz maksymalna moc zasilania jaką może dostarczyć, ale jak już wiele testów wykazało, w praktyce różnica jest żadna a wszystkie sloty PCI-e x16 niezależnie od wersji są ze sobą kompatybilne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...