Skocz do zawartości

Wolne kopiowanie plików na pamieć USB


Recommended Posts

Witam

To chyba moj pierwszy post tutaj gdyz nie znalalzem w internecie żadnej pomocy na innych forach (wszedzie albpo pisza to samo albo same glupoty) wiec zglaszam sie do tezszych mózgów niż ja.

Otóż używam windows 7 x64 płyta glowna asus maximus formula x38 e8500 oraz pamięci micro SDHC 8 GB marki kingstone.

Problem polega na tym że od kiedy używam windowsa 7 z tego co pamietam na x86 mialem ten sam problem. Transfer z dysku na kartę pamieci oscyluje mi w granicach 6,5 mb\s. Z manualnym kasowaniem jest podobnie. Czas oczekiwanie jest bardzo długi. Format przebiega bez żadnych niespodzianek. co ciekawe na windows xp nie mam problemu i śmiga wszystko jak trzeba. Czy to na starym laptopie gdzie mam USB 1.1 czy też na tym samym kompie. Pamiec sprawna bo tak jak mowie sprawdzona na 4 innych komputerach. Wiec teraz pytanie czym to może być spowodowane. Kopiowanie z dysków na dysk nie ma problemów. Tak samo problem nie leży po USB bo dysk podpiety przez USB osiąga 50 mb\s lub wiecej. Prosze mi nie pisać że trzeba przestawić w biosie ustawienia w USB bo tam są OK. Tak samo że pamięć flash zepsuta bo nie jest.

Problem leży po stronie systemu tylko nie wiem gdzie i dlaczego. Zaznaczę jeszcze że sprawdzałem kilka pamięci flash, jakieś 4 czy 5 i problem jest ten sam

Czekam na jakies mądre propozycje bo ten problem mnie przerosnał

Link to post
Share on other sites

Rozumiem, że na innym kompie ta pamięć flash uzyskuje lepszy transfer podczas zapisu, dobrze zrozumiałem? a na xp było szybciej? na tym samym kompie?

nie porównuj karty flash do pendrive, bo ich specyfiakcje mogą być skrajnie różne.

na prędkość zapisu ma też wpływ wielkość plików(wiele małych skopiuje się wolniej niż jeden duży)

Link to post
Share on other sites

TUPOLEV bardzo dobrze zrozumiales. Ten sam komp rozne systemy rozne transfery. Nie wiem czemu tak sie dzieje na Windows 7. Tak samo każda z tych kart czy pendrive działa poprawnie na innych komputerach. Zglupiałem :) . Sprawdzałem 3 pendrive oraz 2 karty flash M2 oraz wcześniej wspomniana SDHC i sytuacja taka sama :)

Koziro napisałem że dysk zewnetrzny podłączony do tych portów działa poprawnie i uzyskuje 50-60mb/s wiec porty sa sprawne. Zreszta na XP wszystko jest OK.

To jak ma ktoś jakieś mądre pomysły???? :)

Link to post
Share on other sites

nie porównuj karty flash do pendrive, bo ich specyfiakcje mogą być skrajnie różne.

na prędkość zapisu ma też wpływ wielkość plików(wiele małych skopiuje się wolniej niż jeden duży)

nawiazujac do tych slow wiem o tym bardzo dobrze ze tak jest. roznica jest zawsze jak z predkoscia nawet pendrive czy nawe samych kart SD tez o tym powinienes wieziec. No ale sorki 4-6mb\s to kurcze lekka przesada. Zreszta tak jak wspomnialem te karty jak i pendrivy dzialja z prawidlowa predkoscia na innym systemie.

Zaraz mi ktos powie ze sterownikow nie ma. No ale W7 sam sobie je wyszukuje i racze watpie abym mogl je czyms zastąpić aby działały tak jak powinny.

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi, czy instalowałeś najnowsze sterowniki, zwłaszcza do chipsetu.

Dla mnie to wygląda tak, jakby win7 stwierdzał, że masz porty usb 1.1 i z taką prędkością pozwala im działać. Ja na przykład jak zajrzałem do menedżera urządzeń to usb mi widnieje część działające jako "full speed" a część "hi-speed". i stery mam od M$, przynajmniej przy usb sterownik jest od microshitu.

Aktualizacja biosu też może pomóc, na starym biosie nie mogłem sprawdzać temp. podzespołów i prędkości wiatraków, bo były uaktualniane tylko raz/włączenie kompa :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...