Skocz do zawartości

Przesiadka na i5 2500k


Recommended Posts

Witam.

 

Zastanawiam się nad przesiadką z Phenoma x4 955 na i5 2500k, ale mam pewne wątpliwości czy jest to opłacalne.

1.) Na jaki wzrost wydajności mogę liczyć przy karcie GTX 470?

2.) Czy może warto zaczekać na nowe proce od AMD (i tak bym musiał wymienić płyte gdyż moja nie połknie nawet buldków) i na ewentualną obniżkę cen?

3.) (Troche nie na temat) Czy warto kupić dysk SSD do ogólnych zastosowań (gry, programowanie, word itp)

Link to post
Share on other sites

Przesiadka bedzie oplacalna jesli walniesz OC na procu! :D.

 

1) ogromny. karta nie bedzie czekala na proca..moze okazac sie ze bedzie odwrotnie :P

2) tak czekac mozna cale zycie bo technologia idzie do przodu! :D

3) SSD przydaje sie glownie do systemu czyli krotszy start i uzytkowe programy w tle... polecam duzy magazyn + SSD na system

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

PII kręcony?

Tak 4 GHz.

 

Przesiadka bedzie oplacalna jesli walniesz OC na procu! :D. 1) ogromny. karta nie bedzie czekala na proca..moze okazac sie ze bedzie odwrotnie :P 2) tak czekac mozna cale zycie bo technologia idzie do przodu! :D 3) SSD przydaje sie glownie do systemu czyli krotszy start i uzytkowe programy w tle... polecam duzy magazyn + SSD na system

OC to u mnie podstawa :D.

Czyli SSD konieczne do życia nie jest.

Da rade zmieścić się w 1100 zł (proc + płyta)?

Link to post
Share on other sites

Zgadzam się z kolegą maro0724. Na Twoim miejscu nie zastanawiałbym się długo. Jeśli masz forsę na ten cel to bierz. GTX470 dopiero teraz pokaże Ci swą prawdziwą moc. SSD też da wymierne korzyści. Sam planuję zakup takiego dysku.

Edytowane przez Lewy648
Link to post
Share on other sites

wg mnie obecnosc SSD w systemie przyspiesza jedynie start systemu ale wg mnie obecna szybkosc dyskow jest wystarczajaca do wyszstkiego! wiec nn SSD chyba ze kiedys jak wyjda wieksze i pojemniejsze i TAAŃSZE!

 

Zmiescisz sie spokojnie z plyta i prockiem mysle w 1,1K zł :D + 8GB ram polecam lub 16 nawet ;)

Edytowane przez maro0724
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A czy ten PII nie starcza ? Bo mi obecny jeszcze tak i nie napotkałem problemów z niczym. A co dopiero PII 4 ghz.

W zasadzie tez nie narzekam ale postawiłem pytanie czy warto. Kiedyś trzeba zmienić a z tym i5 myślę że byłby spokój na minimum 2 lata.

wg mnie obecnosc SSD w systemie przyspiesza jedynie start systemu ale wg mnie obecna szybkosc dyskow jest wystarczajaca do wyszstkiego! wiec nn SSD chyba ze kiedys jak wyjda wieksze i pojemniejsze i TAAŃSZE! Zmiescisz sie spokojnie z plyta i prockiem mysle w 1,1K zł :D + 8GB ram polecam lub 16 nawet ;)

Widzę że też jesteś z Bielska :D W takim razie jaką płyta by była dobrą a w rozsądnej cenie. Ram nie musi być bo mam 4 GB DDR3.
Link to post
Share on other sites

Phenom z taką kartą jak 470 radzi sobie swietnie oczywiscie po oc wiec po pzresiadce na i5 przy tej karcie nie oczekuj hiper wzrostu wydajnosci w grach, co do zmiany jesli masz kase przeznaczoną to oczywiscie mozesz brac bo to swietny proc, tu masz za 680zl wiec dobra cena http://tablica.pl/oferta/intel-i5-2500k-ID1mss5.html#c6e5f41b;r:;s: , do tego taką plyte pozwoli ci ona na dobre oc tego procka http://allegro.pl/asrock-p67-pro3-b3-lga1155-usb-3-0-krk-fvat-i2527666601.html

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

uzywki ci odradzam z allegro. Idz do kontrastu w bielsku. masz gware i nowy sprzet i na miejscu! a nie potem sie bawic w odsylanie itd...

 

Kupilem u nich plyte(wsumie wymienialem i 0 problemow bylo jaka chce ;p) i bude hafa 922 kupilem i all smiga :D i zamontowali nawet bebechy gratis w nowej budzie ze starej mi wymieniali )

 

Procek tez kup u nich all razem najlepiej co skladasz i z glowy. paste wez zalmana stg2 lub arctc coling MX2 i jazda z oc na procu!! ^^:D

 

Jesli chodzi o model plyty to asrocki sa dobre i tanie, ASRock P67 PRO3 B3 LGA1155 ten model pozwoli ci na dobre oc i proste.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

uzywki ci odradzam z allegro. Idz do kontrastu w bielsku. masz gware i nowy sprzet i na miejscu! a nie potem sie bawic w odsylanie itd...

 

Kupilem u nich plyte(wsumie wymienialem i 0 problemow bylo jaka chce ;p) i bude hafa 922 kupilem i all smiga :D i zamontowali nawet bebechy gratis w nowej budzie ze starej mi wymieniali )

 

Procek tez kup u nich all razem najlepiej co skladasz i z glowy. paste wez zalmana stg2 lub arctc coling MX2 i jazda z oc na procu!! ^^:D

 

Jesli chodzi o model plyty to asrocki sa dobre i tanie, ASRock P67 PRO3 B3 LGA1155 ten model pozwoli ci na dobre oc i proste.

 

Tak chyba zrobię lepiej dołożyć to 100 zł i mieć pewność że sprawne i ma gwarancje, jeszcze dozbieram trochę kaski tak żeby goły nie zostać :D. Zalmana mam jeszcze pół tubki także starczy, chłodzenie Noctua nh-u12p chyba też sobie poradzi.
Link to post
Share on other sites

Wszyscy wiedzą doskonale, że PII nie ma startu do SB (i5,i7) Biorąc pod uwagę, że chcąc włożyć dajmy na to jakiegoś fxa, byłbyś zmuszony wymienić mobo. W tej sytuacji jeszcze bardziej skłaniałbym się ku I5 2500 K + Asrock P67Pro3B3. Śmiem twierdzić, że ta wymiana zmotywuję Cię pewnie do uzbierania w najbliższym czasie na wydajniejszą kartę graficzną. Co więcej nie będziesz potrzebował OC nawet przy mocnym GPU. Co do dysku SSD bo i ten wątek poruszyliście to moim zdaniem jest to na pewno plus podczas ładowania systemu i przy uruchamianiu wielu aplikacji. Szczególnie kiedy w tle od samego startu działa jakiś solidny antywirus. Często bywa tak, że bardzo się śpieszymy i uruchamiamy komputer na chwilę tylko po to by coś sprawdzić w np. necie. W takiej sytuacji dysk SSD robi jednak wielką różnicę. To oczywiście prosty i zarazem nieco śmieszny przykład. Ale warto sobie na YT nawet pooglądać filmiki jak maszyna uruchamia się na dysku talerzowym, a jak na szybkim dysku SSD (przy uwzględnieniu szybkości uruchamiania kolejnych aplikacji po starcie systemu)

Nie mniej jednak dyski te nie są tanie i nie jest to komponent pierwszej potrzeby :)

Co do modernizacji pozostałych podzespołów - Jak najbardziej TAK

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra prawdopodobnie będę miał za jakiś czas nowego i5 2500k za jedyne 520 zł :D, teraz została mi płyta. Zastanawiam się między tymi:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z77-pro3-464641/

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-p67-pro3-b3-intel-p67-lga-1155-360678/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z77a-g43-intel-z77-lga-1155-2xpcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-raid-ddr3-crossfire-459603/

Która będzie najlepsza z nich?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...