Skocz do zawartości

dziwne albo może paranormalne temperatury.


Recommended Posts

Witajcie. Po przygodach z moim batonem, a raczej wyczyszczenia się cmos na płycie i małym napięciem baterii wreszcie komputer jest sprawny, ale nie do końca.

Aby sprawdzić voltage baterii włączyłem everesta, ale ku moim oczom nie rzuciło się napięci baterii, a temperatura karty graficznej i "Diody procesora" (cokolwiek to jest %-) )

Dodam, że grafika jest hmm... siwa na rewersie jak i na awersie jest tyle kurzu, że można byłoby... no nie wiem co można robić z kurzem. W każdym bądź razie jest go na kopy. Jeżeli zaś chodzi o procka to jest trochę lepiej, ale i tak Finy są pokryte delikatnie kurzem. Nie mam sprężonego powietrza, a jednak 60c w idle na gpu to trochę dużo :wariat: Komputer był czyszczony rok temu, ale nie wiem jak i z tego co widzę, chłodzenie karty nie mogło być zdejmowane. Czy macie jakieś inne pomysły po za sprężonym powietrzem, płucami i wymianą pasty? Płuca wchodzą w grę :wariat:

http://img208.imageshack.us/img208/9139/beztytuusmx.jpg

Link to post
Share on other sites

zwykle jeśli chodzi o czyszczenie kompa to albo sprężone powietrze, albo odkurzacz, z tym że odkurzacz jest trochę niebezpieczny, bo co jak co, ale to duża moc, jak dla części komputerowych, więc trzeba bardzo uważać, żeby czegoś nie wessać... :)

 

ale jeśli będziesz uważać to odkurzacz się sprawdzi...

 

normalnie wyjmujesz, najpierw odłączasz kable od wyjść video, później odłączasz kable zasilania ( 6 pin lub 8 pin ) o ile są, później odkręcasz zabezpieczenia do obudowy przy wyjściach video od środka ( o ile są ), one mają trzymać kartę na miejscu, tak żeby się na samym AGP nie trzymała, no i na koniec jeszcze zabezpieczenie przy złączu AGP naciskasz palcem ( o ile jest ) i wysuwasz kartę.

Link to post
Share on other sites

a gdzie jest to zabezpieczenie AGP? Ojciec mówi, że AGP x8 się "wysuwa" Ale wiadomo, śledź. Czyli wyciągamy normalnie jak z pci-e, ale kiedyś odłączyłem jej zasilania, odkręciłem śledź i nie dziada nie szła w górę. Zastała po 5 latach? :D

Link to post
Share on other sites

Niektóre sloty agp miały takie suwaki aby przytrzymać dodatkowo grafikę,przed wyjęciem grafy trzeba było taki suwak przesunąć do tyłu:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/AGP_slot.jpg

 

Jednak większość portów agp wygląda tak:

http://www.gamereplays.org/community/uploads/post-48468-1218711183.jpg

wtedy ciągniesz tylko grafikę w kierunku przeciwnym do slotu agp.

Edytowane przez nissky
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

ja czyszcze kompa co miesiąc i zawsze się tego troche zbiera, wtedy normalne że temperatura rośnie ja na grafie umieściłem dodatkowy wiatraczek wygrzebany ze starego kompa przymocowany gumkążeby mi na radiatory wiał i jakoś idzie. Najczęściej używam odkurzacza i pendzli miekkich żeby kurz zalegający w trudnych miejsach zmieść a później wydmu****e to sprężonym powietrzem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...