Skocz do zawartości

Procesor, płyta i RAM pod 7950


Recommended Posts

Witam, niedawno kupiłem kartę, zasilacz i obudowę.

Tutaj wszystko opisałem:

http://forum.benchmark.pl/topic/54933-7950-problem-z-q6600/?do=findComment&comment=648170

 

w każdej NOWEJ (BF3, Dirt Showdown, Wiedźmin 2) grze mam 30 - 40 FPS na high, na ultra mam 25 - 30, spadki do 20 przy sporej akcji

jak wiadomo z powyższego tematu posiadam Q6600 (2,4GHz x 4), 3GB RAM'u DDR2 800 MHz oraz kartę graficzną 7950

nie wiem w czym leży problem i dlaczego mam tak mało FPS'ów

myślę, że to wina procesora i RAM'u, jednak wydaję mi się to mało prawdopodobne, ponieważ wszyscy piszą, że Q6600 na luzie uciągnie najnowsze gry przy tak dobrej karcie graficznej

 

mam 1100 zł na mobo, procesor i RAM

myślę, że I5 2500 (nie K, nie podkręcam, więc nie wciskajcie mi K), Kingston HyperX 4GB DDR3 i jakieś słabe mobo za 200 zł dadzą radę

słabe mobo, ponieważ i tak nigdy, ale to nigdy tego nie podkręcę

za tydzień dokupię kolejne 4GB RAM'u

zasilacz mam OCZ 550W "coś tam, coś tam"

dajcie mi jakieś mobo do 200 zł, które będzie obsługiwało pamięci z taktowaniem 1600 MHz lub 1333 MHz, oczywiście pod procesor I5 2500

wystarczą mi 2 sloty na RAM, nigdy nie kupię 16GB, bo są zbędne

czy ten procesor i RAM coś w ogóle dadzą? moim zdaniem jakieś 10 - 20 FPS'ów powinno to dać, chociaż wątpię w tak wysokie skoki wydajności dzięki tak niewielkim zmianom

poprzednio miałem GForce'a GT9500 i na "ultra low" miałem 25 FPS w BF3 + mega ściny

teraz nie ma ścinek, a jest low FPS na ultra, bo tylko 25 - 30

także karta tutaj bardzo pomogła, procesor raczej nic nie da, obawiam się, że stracę 1100 zł, ale trudno

z góry dzięki za pomoc

 

EDIT: Obciążenie procesora podczas grania to 90 - 100%, temperatura karty graficznej podczas gry to 55 - 60 stopni. Jak zminimalizuję grę to wszystko się zacina, pokaz slajdów przez minutę na ekranie. To chyba wina tego Q6600, wnioskuję po obciążeniu. Sprawdzałem w menadżerze zadań.

 

Fejk? ;]

http://www.overclock3d.net/reviews/gpu_displays/his_hd7950_review/7

Edytowane przez reaaski
Link to post
Share on other sites

A dlaczego tego Quada nie podkręcałeś? Nie dziwi mnie tak niska liczba FPS przy tak nisko taktowanym q6600 i tylko 3GB RAM. Podkręcony powyżej 3GHz Quad i RAMu przynajmniej 4GB zapewniłoby komfortową rozgrywkę, ale takim 100-procentowym lekiem będzie przesiadka na i5 2500k plus 2x4GB RAM DDR3 1600 i dobra płyta główna lga1155.

Link to post
Share on other sites

Możesz zamiast Intela kupic topowego(wysoko taktowanego) FXa do tego płyta i ramy. Normalna sprawa ze Q6600 na stockwych ustawieniach bedzie ograniczal Twoja karte, na kazdym procku czy to od AMD czy Intela wysoko taktowanym uzyskasz zadowalający wzrost wydajnosci.

 

Śmiało możesz wziąć takie coś: http://www.arest.pl/konfiguracja-614083

lub z lepszą płytą: http://www.arest.pl/konfiguracja-614084

Link to post
Share on other sites

Co tu dużo mówić procek jest za słaby na twoim miejscu bym go podkręcił przynajmniej do 3ghz , jak chcesz nowy procek to oczywiście intel core i5 2500K + leciutkie oc na 4ghz i będzie wszystko świetnie hulać aż miło + jakiś tani ram 2x4gb 1600mhz

 

Pomijając to żę autor NIE CHCE podkręcać (nawet leciutko do 4GHz) to 2500k jest droższy od np. 2500 oraz taka płyta za 200zł nie służy do podkręcania.

Swoją drogą proponuje i5 3450 + coś z B75

Link to post
Share on other sites

Aha, rozumiem. Dlaczego proponujecie AMD'ki i te nowe, dziwne procesory?

Nie lubię procesorów AMD, lubię tylko karty graficzne.

Wszyscy mówią, że na AMD laguje, spadki FPS, w tych benchmarkach widzę, że też za dobrze nie wypadają.

Czy zwykły I5 2500 na turbo nie będzie lepszy od tych Ivy bridge i AMD?

 

PS: Za nic nie kupię AMD, możecie sobie spamować i tak nie kupię. xD

Dodatkowo napisałem, że za tydzień albo szybciej kupię kolejną kość RAM'u.

Mam rozdzielczość 1680x1050.

Edytowane przez reaaski
Link to post
Share on other sites

@nwchades

Nie chcę tych dziwnych procesorów, chcę I5 2500, bo podobno ma najlepszą wydajność.

 

Złóżcie mi w końcu coś porządnego, bo chcę to zamówić.

Każdy pisze co innego i nie wiadomo co robić.

Edytowane przez reaaski
Link to post
Share on other sites

dobra, rozumiem

który procesor powinienem wybrać do gier, aby uzyskać jak największą wydajność bez OC?

chcę zamówić w sklepie http://morele.net, bo mam salon w swoim mieście i mogę odebrać towar osobiście

czyli procesor jakiś ivy bridge, 8 GB ram'u i jakaś tania płytka, która uciągnie to wszystko

 

@nwchades

2400 to nie 2500

pomiędzy nimi na pewno jest jakaś różnica

 

Edytowane przez reaaski
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...