Skocz do zawartości

Recommended Posts

Posiadam zasilacz OCZ600MX ModXStream Pro ale postanowilem go wymienic na mocniejszy zasilacz zeby w przyszlosci moc podlaczyc 2 karte w sli lub crossfire.(przyda sie po wyjsciu nowych gerneracji konsol).

Karte graficzna najprawdopodobniej kupie hd7950 3gig( For a system using two Radeon HD 7950 graphics cards in 2-way CrossFireX mode AMD specifies a minimum of an 700 Watt or greater power supply. The power supply should also have a combined +12 Volt continuous current rating of 46 Amps or greater and have at least four 6-pin PCI Express supplementary power connectors.

Total Power Supply Wattage is NOT a crucial factor in power supply selection!!! Total Continuous Amperage Available on the +12V Rail(s) is the most important.

Even a Seasonic M12II-650 Bronze (SS-650AM), with its +12 Volt continuous current rating of 53 Amps and with its four (6+2)-pin PCI Express supplementary power connectors, is more than sufficient to power your intended system configuration.) lub gtx 670.

Czy to prawda co jest napisane w nawiasie?

 

Moze skoncze na hd7850/70.

Myslalem o zakupie tego zasilacza Corsair Enthusiast Series TX750 V2 High Performance.Mozecie polecic jakies inne

cpu i5 3570k 4,4ghz,ssd 128gig,segagate 2gig,4 fan noiseblocker 140mm,asrock z77 extreme4

dzieki

Link to post
Share on other sites

Corsair AX 750, sam go posiadam i jest świetny. Modularny (podpinasz tylko te kable które są ci potrzebne reszta leży sobie elegancko w szufladzie w bardzo fajnym etui który jest w zestawie)i do tego ma certyfikat 80+ Gold (najlepszy certyfikat na zasilacz 750W), trzyma bardzo dobrze napięcie nawet na O/C CPU i GPU

Link to post
Share on other sites

Corsair AX 750, sam go posiadam i jest świetny. Modularny (podpinasz tylko te kable które są ci potrzebne reszta leży sobie elegancko w szufladzie w bardzo fajnym etui który jest w zestawie)i do tego ma certyfikat 80+ Gold (najlepszy certyfikat na zasilacz 750W), trzyma bardzo dobrze napięcie nawet na O/C CPU i GPU

 

wiem ze jeden z najlepszych ale strasznie drogi,2razy drozszy od mojego obecnego.

 

XFX 750W XXX Edition Modular '80 Plus Silver' myslalem o tym 62A da mi zapas mocy na OC tych kart graficznych,najbardziej sklaniam sie ku hd7950 w tym momencie.

Ktos zamiescil opinie o tym psu:

 

Seems like a solid unit from the outside however within an hour of installing it was being pulled out and sent back the fan produces an irritating click, click, click sound its not mega loud but if you have a quiet PC like mine it gets annoying quickly and isn't expected from a higher end PSU.

Given the positive reviews I was tempted to try a replacement of the same model that was until I Googled "xfx 750w xxx clicking noise" watch the You tube video if you can live with it then go ahead and order.

Czy kazdy zasilacz z tej seri ma taki problem?

 

 

 

To prawda wystarczy markowa 650 np: bequiet seasonic xfx itp.

 

chce miec jeszcze moc na OC kart wiec potrzebuje 750w i gdzies okolo 60A.

mozeci napisac nazwy serii tych zasilaczy z xfx(xxx czy black),seasonic tez ma rozne serii,jak i be quiet (dark power itd)

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Zamowilem ten zasilacz:

Corsair CP-9020003-UK Enthusiast Series TX750M 750 Watt Power Suppl na amazonie nie ma akurat nic co by mnie internesowalo z xfx.

Zamowilem tez dwie karty zeby sie pobawidz w crossfire i zobaczyc pobor mocy:

Sapphire 11199-00-20G HD7870 2GB GDDR5 Graphics Card

Z amazonem.co.uk mam ustawke wysylka za darmo na drugi dzien + wyszystko moge zwrocic do 30 dni na ich koszt z pelnyl zwrotem pieniedzy.

Czy bede potrzebowal jakis ekstra kabli ktore nie beda w zestawie z zasilaczem lub kartami graficznymi zeby to wszystko podlaczyc?

bede tez mial miernik poboru pradu,wiec wszystko bede wiedzial na przyszlosc.

szkoda ze hd7950 maja w takich smiesnych cencach na dzien dzisiejszy w amazonie

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

W zasilaczu wszystkie kable będziesz miał nie bd musiał inwestować w dodatkowe kabelki no i za duża moc jak na cfrf z 7870 no ale może w przyszłości zmienisz na jakieś mocniejsze .

 

wysle je zpowrotem za jakies kilka tygodni.

zamowilem je zeby je przetestowac i zobaczyc jak dziala crossfire i jak jest ze stabilnoscia w grach.

czy dalej bede mial miejsce na karte muzyczna,toche malo miejsca miedzy pci-express itd. ogolenie wzialem je do testow.

dlaczego ten zasilacz ktory wybralem nie jest najlepszym wyborem?

 

To byłby najlepszy wybór: http://pcfoster.pl/a...acza/899-1.html

 

napewno fajny zasilacz ale duzo za drogi,slabo dostepny w uk

 

Popatrz jeszcze na ten zasilacz :)

http://www.morele.ne...-06212-1-420446

 

ten wogole nie jest modularny wiec odpada

 

XFX 750W XXX Edition Modular '80 Plus Silver' jak dostane opcje darmowej wysylki z overclocker.co.uk to zamowie ten zasilacz w nocy a tamten odesle. wypada lepiej niz corsair tx750m? dzukam czegos do 100£

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

doszedlem do wniosku ze nie bede robil cross fire w przyszlosci,na plycie zeby pomiescic dwie karty(asrock z77 extreme 4) nie bedzie wtedy miejsca na nic innego,a chce jeszcze zamonotwac karte tv i muzyczna.

hd7870 sapphire sa tylko 35mm wysokie ale zaslonia one wtedy wejscia rozszerzen.

jedna hd7870 na moim systemie bierze maks. 265w(caly system)

Mozecie mi poradzic zasilacz na msi hd7970 lightining?czy dobra 600w to pociagnie na jednej lini?

ocz 600w ma 2 linie wiec moze to byc troche malo.

600w lub 650w(ale chyba takiego nie potrzebuje) do 500zl.

 

Seasonic S12II-620 620W ATX12V Standard Power Supply Unit -

 

 

chcialbym tego Seasonic X-560 560 Watt Power Supply Unit(czy ten nie bylby zamaly na oc,nie chcialbym uzywac zasilacza na wysokim napieciu

 

Corsair Professional Series HX+ 650W '80+ Gold' Modular Power Supply ten jest tanszy bo semi-modular

Link to post
Share on other sites

Powiem ci że ta akrta po oc pobiera nawet 380w do tego dochodzi procesor 125 mamy około 510w , więc ocz dajmy tu jakiego masz SX2 600w ? Jeśli tak to da radę ;)

 

niestety mam ten OCZ600MX ModXStream Pro ktory ma dwie linie zasilania,wiec raczej nie da rady pocignac karty bo jedna linia zasila mobo i wszystko co do niego podlacze a potem mam w zasilaczu wejscie na karte grafiki i dyski twarde itd. wiec zasilacz musze zminic.

380w jestes pewienn?moj caly sytstem z i5 3570k na 4,4 i hd7870 1150 mhz i 1350mhz jak wlacze msi kombustor i robie benchmark to mi bierze 255w,gdy jeszcze podkrece karte to najwiecej osiagam okolo 268w

Edytowane przez jimhaumman
Link to post
Share on other sites

Takie programy kłamią nie patrz się na to , najlepiej miernikiem sprawdzić twój zasilacz łączna moc około 500w odpada ile masz na zasilacz ?

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003ELLGDC/ref=oh_details_o02_s00_i00

kupilem miernik,dane nie sa podawane z zadnego programu

 

Xnn123=>Ty chyba zostałeś :cenzura: z jakiejś łącznośći za te brednie którymi tu się dzielisz?!... ;)

 

Jim=>Twój Ocz spokojnie pociągnie twój zestaw czy będziesz miał 7870 czy 7970 lightning czy 6990.

 

tez mi sie tak wydaje. lightning to raczej nie kupie,koles na overclockers forum mi napisal ze ja kupil za 299£,ale jak napisalem gdzie to nic nie odpisal,a one chodza gdzies po 360£,wiec za duzo

karte najprawdopodobniej bede odsylal (hd 7870) za kilka tygodni, bo jade do Polski na dluzszy urlop i kompa nie bede uzywal.jak przjade w pazdzierniku to bede kupowal hd 7950 lub gtx 670(chcialbym z 4gig ramu) widzialem juz kfa2 za 359£,ale to tez za duzo jak narazie.

zasilacz bede wyminial bo juz do sklepu pisalem ze go zle reklamuja,wiec dostane zwrot calej kasy i za wysylke tez mi zaplaca.

Seasonic X-560 560 Watt Power Supply Unit zamierzam go kupic.hd 7950 grajac bierze 353w,w occt 289w,gtx 670 odpowiednio 317w i 297w,wiec spokojnie powinno byc jeszcze miejsce na OC.5 lat gwarancji.

Widzialem komentarz na benchmarku niby ze po uplywie kilku lat zasilacz traci sprawnosc nawet 20% do 30%,ale wydaje mi sie ze to brednie?!jesli oni daja na zasilacz 5 lat a corsair nawet 7lat na niektore ich modele

Link to post
Share on other sites

Seasonic to high end :) . Jak masz kasę kup większej mocy ,na wypadek jakbyś chciał Cfx lub Sli. Chociaż widać ,że lubisz kombinować ze sprzętem :-)... Luknij też na Antec EarthWatts z certyfikatem platinum lub Enermax Platimax. Ten co pisał komentarz ,że seasonic z czasem traci 20%-30% mocy to tyle stracił szarych komórek od wąchania kleju :) .

Edytowane przez KepasOM
Link to post
Share on other sites

Seasonic to high end :) . Jak masz kasę kup większej mocy ,na wypadek jakbyś chciał Cfx lub Sli. Chociaż widać ,że lubisz kombinować ze sprzętem :-)... Luknij też na Antec EarthWatts z certyfikatem platinum lub Enermax Platimax. Ten co pisał komentarz ,że seasonic z czasem traci 20%-30% mocy to tyle stracił szarych komórek od wąchania kleju :) .

 

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/silverstone-sst-st45sf-g-zasilacz-sfx.html

nie dokonca,nie pisal o seasonicku tylko ogolnie ze z uplywem lat zasilacz traci 20 do 30% sprawnosci.zobacz komentarze

sli cfx stanowczo odpada,zamowilem dwie hd7870 ktore sa tylko 35mm wysokie,jedne z najnizszych,gtx gigabyte ma 43mm hd 7950 to tez 38mm w gore,co zasloniloby mi reszte wejsc pci express,a napewno kupie karte muzyki w przyszlym miesiacy i tv jak wroce do polski zeby abonamentu nie placic polsatowi.

wiec napewno jedna karta.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

no wiec mam seasonica x560w juz ponad tydzien,ale nie jestem tak zadowolony z nigo bo nikiedy cewki piszcza np. teraz jak jestem na necie przy napieciu 82w(przestalo po 3min.) zawsze jak wlaczam alan wake i jest reklama remady zaraz na poczatku gry(120w).

przy oczu za polowe ceny nie mialem takiego problemu.

czy moze byc to spowodowane?przeciez to sa smieszne obciazenia dla tego zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...