Skocz do zawartości

Dysk twardy wydaje dziwny dźwięk


Recommended Posts

Siemka.

Dzisiaj podczas przeglądania neta ściął mi się komp, toż to

restartujemy. I tu pojawia się problem- windows nie startuje. Do BIOSu

mogę wejść, patrzę- nie ma dysku :/ Resetuję ponownie i slychać, jak

dysk dosłownie tyka jakby zegar, tylko z mniejszą częstotliwością i

ciszej. Nie mogę zainstalować na nowo Win 7 bo dysku nie widzi, a ten ciągle wydaje taki dźwięk :/ Kable sprawdzałem i są ok. Wyłączanie

kompa z prądu też nic nie dało. Co może być nie tak, czy mam już po

dysku?

Dysk to WD Cawiar Green 1TB, zasiłka OCZ SXS 600W, płyta AsRock P67

Pro3 B3.

Proszę o pomoc, pozdrawiam.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witaj!

Po przeczytaniu twojego artykułu odrazu zoorientowałem sie o co chodzi. Kiedyś miałem podobny przypadek okazało sie ze na stronie internetowej był virus typu BinLadenLaden z tad te odgłosy zegara. A co do samego dysku twardego wyglada ze poszedł w nim procesor. Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Wg mnie jak bios go nie widzi to go nigdzie indziej nie podepnie. Stukanie, znika z biosu - co tu deliberować - awaria jak nic. Jak masz jeszcze gwarancję to wysyłaj. Jak nie to kupuj nowy, a ten sobie zachowaj do zabawy w próbę reanimacji. Chyba, że jesteś fachowcem w tej dziedzinie, ale po pytaniu wnoszę, że nie.Też miałem taki przypadek - dysk stukał. Po roku kombinacji (nie ciągłej :) co jakoś czas mnie nachodziło aby go podpiąć i pokombinować) udało mi się go jakoś uruchomić. Pokazał połowę swojej pojemności i po kilkunastu minutach padł ostatecznie.Ewentualnie sprawdź:

- Zasilanie - może nie dostaje odpowiedniej mocy, podepnij inny kabel zasilający

- Problem z gniazdem SATA na płycie - podepnij innym kablem do innego gniazda

- Może się przegrzał i coś mu odwaliło w elektronice - poczekaj aż ostygnie

- Zresetuj ustawienia BIOS do standardowych

Więcej pomysłów nie mam. Jak po tych próbach nie wstanie to problem leży w dysku

Edytowane przez Gaudeamus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Miałem podobny przypadek w grudniu. Najpierw dysk niemiłosiernie zwolnił, później zaczął cały czas tykać podczas pracy, aż w końcu odmówił całkowicie posłuszeństwa. Kilkadziesiąt tysięcy zdjęć poszło do piachu :/ Wtedy zdecydowałem się na Blu-Ray :P Jeśli masz na nim ważne dane, to radziłbym nic nie kombinować, tylko zanieść do serwisu, który specjalizuje się w ich odzyskiwaniu. W moim przypadku udało się uratować ok 10%, ale uprzedzam, że takie atrakcje do tanich nie należą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki wielkie, kable już zmieniałem, gniazda też i nic :/ Gwarancji niestety już nie mam, bo kupiłem używany. Dziwni mnie tylko, że padł tak nagle :/ Wszystko było ok i nagle bum :/ Ale za rady dzięki, popróbuję :)

@up

Na całe szczęście nie mam na nim nic ważnego prócz gier i programów :)

Ale to i tak 200 pln w plecy :/ Niska cena może dziwić, ale dysk do tej pory był w 100% sprawny.

Edytowane przez YuroGT
Link to post
Share on other sites

Najpierw zapoznaj się z informacjami na stronie WD - http://websupport.wdc.com/rdsfdc.asp?linktype=rmacreate&portaltype=wd&custtype=end&fs=&ss=&lang=pl i dopiero gdyby coś było niejasne pisz. Generalnie jesteś krok po kroku prowadzony . Papiery żadne nie są potrzebne.

Edytowane przez Werturko
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Kurde, trzeba było się do tego angielskiego przyłożyć w szkole :D

Hmm, czyli jak się domyślam mnie interesują tylko zakładki Registration, Warranty, Knowledge Base no i może Installation. Ale jest problem, bo konta założyć nie mogę normalnie :/

Link to post
Share on other sites

Osz kurde, nie zauważyłem, patrzyłem tam a nie widziałem :D

Sorry, my fail :/

EDIT

Ok,zarejestrowałem się, dysk także. Mam rozumieć, że wystarczy mi się upewnić, że dysk nie działa i można wymienić produkt przez wniosek RMA (wybiorę jakby coś wymianę standardową)?

Z góry dzięki za pomoc :)

Edytowane przez YuroGT
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...