Skocz do zawartości

Cały pokój wpada w wibracje podczas słuchania muzyki.


Recommended Posts

mi1996 jeden plus - słuchasz porządnej muzyki :D dół w tym kawałku jest porządny, ale nie w ripie z YT - i nie na takim "subiku" %-)

 

Dla mnie to tez jest nierealne, żeby od tak małego głośnika powstawały odczuwalne wibracje, w dodatku na filcu 4mm ;)

Link to post
Share on other sites

W jakim celu miał bym was trolować i wymyślać sobie opowieści o wibrujących meblach ?

 

Eq nawet nie dotykałem, bo mam takie zdolności, że bym wysadził połowę domu jak dotknął bym tych suwaczków %-)

 

Link dałem na YT bo nie będę wrzucał tutaj normalnego nagrania :P

 

śmiech na sali co ty masz za subika??? ,posiadam 2 suby 15" z napadem ADS LX 500 + 4 satelity Altus 140 i nie narzekam

Tylko ty, pewnie masz je ustawione tak ja ma być i nie masz mebli przyklejonych do podłogi oraz tak małego pokoiku :)

Link to post
Share on other sites

Wywaliłem go z jaskini na środek pokoju (na dywanik). Szafa za mną już nie wibruje. Ale biurko robi to nadal. Chyba to wina tego rumuńskiego mocowania mebli...

 

Zrobiłem mały test. Butelka z wodą postawiona na biurku - tworzą się fale, postawiona na dywanie - brak fali, postawiona na podłodze - największe fale.

 

Z tego wynika, że winna temu wszystkiemu jest podłoga. Teraz najlepiej było by postawić suba na 5 cm piance i powinno być dobrze.

Link to post
Share on other sites

Mieszkam na 5 piętrze w bloku %-) Za czasów PRL budowany. Może i faktycznie ściany z zapałek, a ja myślałem, że to żelbeton :wariat: Jadę do Castoramy po coś wygłuszającego, a jak nie będzie, to wezmę filc 2 cm.

Link to post
Share on other sites

Co myślicie o takim wynalazku %-) ??

 

 

http://img138.imageshack.us/img138/5427/13547766.jpg

 

Przykręcane to by było do blatu biurka od dołu.

 

Pomysł generalnie ciekawy, ale osobiście użyłbym grubej żyłki (stalowa może przenosić rezonanse), a od spodu zostawiłbym pustą przestrzeń rzędu 2-3 cm tak aby nie stykał się w ogóle z podłogą. Poeksperymentuj wcześniej nieco z miejscem instalacji subwoofera przed ostatecznym powieszeniem go, czasami przesunięcie o 10 centymetrów w tą lub tamtą stronę może wiele zmienić.

Edytowane przez randallandhopkirk
Link to post
Share on other sites

Jak czytam te posty to nie wiem czy się śmiać czy płakać.

Po pierwsze: Co to jest dźwięk

Po drugie: Co to jest rezonans

 

Jedną z metod aby się tego pozbyć to zmienić położenie subwoofera aby nie generował fal wpadających w częstotliwość rezonansową elementów w pokoju.

Inną, wyklejenie mebli od spodu i tyłu matami bitumicznymi. Spowoduje to zwiększenie ich masy oraz zmniejszenie częstotliwości rezonansowej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...