Skocz do zawartości

Upgrade kompa o dysk SSD Vertex 4 vs Intel 520


Recommended Posts

Witam

 

chciałbym dodać dysk systemowy i na niego instalnąć w przyszłości Win7

zastanawiałem sie już nad kupnem http://www.proline.p...p=MZ-7PC128D/EU

ale potem poczytałem co nieco poczekałem i wyszedł Agility 4 i spadły ceny Vertex 4 potem doszedł jeszcze Intel 520 jakieś Cruciale M4 sie przewineły i skończył się jak się zaczęło, że nie mam pojęcia co by było dobre.

 

Pracuje na AutoCadach od 2k4 po 2k12 + pogrywam sobie w jakies WoW-y, FPSy itp

 

i nie mam pojęcia który z nich był by dobry do mojego komp http://www.benchmark...ah88-91916.html

 

ostatnio wyszedł jeszcze nowy soft do Vertexa 4 i stał się porównywalny do intela, wiem że z moją mobo i tak nie osiągnę pełnych parametrów ale będzie początek do nowego kompa :P

 

czy może jeszcze poczekać do końca wakacji i zobaczyć co nowego wypuści intel i samsung z jakimiś innymi kontrolerami niż SF??

 

Będę wdzięczny jeśli ktoś się wypowie na ten temat :)

Link to post
Share on other sites

Vertex ostatnio przyspieszyl ale tylko do 50% zapełnienia. jak znajde chwile i usiade przy pc to wrzuce swoje wyniki. Na dzisiaj brałbym 830 samsunga lub właśnie Vertex4

 

edit:

 

30GB zajęte (ze 120)

Dołączona grafika

 

wynik po zapełnieniu do 85GB

Dołączona grafika

 

i znowu po skasowaniu 55GB danych - 30GB zajęte

Dołączona grafika

 

Na samsungu 830 miałem wynik max 750pkt, po takiej operacji dłużej odzyskiwał nominalną wydajność (mniej agresywny GC). Samsung nigdy nie miał SF w swoich SSD. W serii 830 wypuścił swój własny kontroler bazujący na architekturze ARM i pewnie tak już pozostanie.

Edytowane przez Raptor77
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Czyli wydajność Vertex 4 spada przy zapełnieniu hmm lipton trochę, a wiesz coś może o tych intelach?

 

Powiedz jeszcze jaki system masz aktualnie?

 

W tym przedziale cenowym (450+) jest jeszcze coś ciekawego do kupienia??

Edytowane przez Tah88
Link to post
Share on other sites

wydajność spada ale i tak jest bardzo wysoka :)

 

Intela miałem x25-m ale późniejsze problemy z fw w nowszych modelach oraz sam SF (nizsza wydajność przy danych niekompresowalnych) spowodowalo że szukałem innego dysku.

 

Na dzisiaj moim zdaniem warto brać vertex4 lub samsunga 830. O ile sie nie mylę to vertex4 ma 5 lat gwarancji

 

system to win7 ultimate

Edytowane przez Raptor77
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Raptor77

 

"Na samsungu 830 miałem wynik max 750pkt, po takiej operacji dłużej odzyskiwał nominalną wydajność (mniej agresywny GC). Samsung nigdy nie miał SF w swoich SSD. W serii 830 wypuścił swój własny kontroler bazujący na architekturze ARM i pewnie tak już pozostanie."

 

Czyli tak samo sprawdzałeś wydajność po przekroczeniu 50% pojemności dysku na samsungu 830 jak na vertexie 4? Masz może wyniki żeby porównać jak spada wydajność na samsungu a jak na vertexie?

Link to post
Share on other sites
  • 7 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...