Skocz do zawartości

Gigabyte GTX 670 za duży turbo boost.


Recommended Posts

Mam pytanie, ile powinien wynosić turbo boost w karcie gigabyte gtx 670? Wszędzie czytam że 1058mhz a mi hwinfo64 pokazuje 1175mhz (karty NIE kręciłem). Po grze w metro 2033 ze wszystkimi opcjami na full, tylko zamiast msaax4 miałem aaa ustawione, hwinfo pokazuje coś takiego: http://imageshack.us/photo/my-images/715/17866667.jpg/ w związku z tym, mam kilka pytań:

 

1.Dlaczego w polu total GPU power widnieje tylko 74,...%, dlaczego karta nie daje z siebie 100%?

2.Czemu zajęte było tylko 1gb pamięci? Przecież mietro to dość wymagająca gra.

3.Czemu taktowanie GPU geometry clock wynosi aż 1175mhz zamiast tych 1058mhz?

4.Dlaczego wentylator tylko na 41% się rozkręcił?

Link to post
Share on other sites

1. W panelu nvidii masz zasilanie ustawione na adapcyjne

2. Bo tyle bylo widocznie tylko potrzebne

3. Mam tak samo :) Kumplowi 7950 leci na 1200mhz a nie ma podkręcanej ;) Więc to nie tylko tutaj ma zastosowanie :P

4. Nie było potrzeby by kręcił się szybciej :)

Edytowane przez Fogzu
Link to post
Share on other sites

1. Mam tą kartę

2.W panelu nvidii masz opcje zasilania i jeśli chcesz cały czas mieć full to zmieniasz z adaptacyjnego na preferowanie maksymalnej wydajności. Wg mnie nie do końca ma sens bo karta tylko będzie pobierała więcej prądu kiedy nie jest to potrzebne :)

3.Nie do końca 1175, u mnie było max 1151 w bf'ie ;)

4.W metro niestety nie grałem na tej karcie ;)

Edytowane przez Fogzu
Link to post
Share on other sites

Ja mam na adaptacyjne, a sterownik mam najnowszy - nie beta.

Z mojego punktu widzenia nie ma sensu dawać na maksa karty, chyba, że Ci coś się ścina lub też chcesz robić smarki, ale one chyba automatycznie wykorzystują maksa ;)

Jeżeli aplikacja miała potrzebę wykorzystywania 100% to tak by się stało.

Ustawiając na maksa podczas grania tracisz tylko prąd, no ale mówię - ustaw sobie na maksa jak potrzeba Ci każdej klatki jaka jest potrzebna ;)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi.

1.Jest może jakiś sposób, aby pozbyć się tych pasów (jakby dwie połówki obrazu, zachodzą na siebie) gdy mam wyłączony v-sync, irytuje mnie to trochę, a nie chcę synchronizacji włączać. Niestety mam monitor full HD ale tylko 60hz.

2.Druga sprawa to to, że fraps pokazuje mi w metro np; 50fps a gra jakby lekko ścina, jakby płynnie nie chodziła a klatek mam całkiem dużo.

3.Ile powinienem mieć klatek w tym metro, na tej karcie mniej więcej? Bo niby karta całkiem mocna a metro potrafi jej dać w kość czasami.

 

Sory że post pod postem, ale wpadłem na dziwną animalię;p Zainstalowałem oficjalne stery 301.42 i w hw monitor, pokazuje mi dodatkową opcję o0, zobaczcie sami: http://imageshack.us/photo/my-images/225/45862942.jpg/ chodzi o GPU SHADER CLOCK, na najnowszych betach tego nie było. Co to jest?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...