Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam.

przyszedł czas na kupno nowego telefonu. nigdy nie miałem smartphona więc nie wiem gdzie uderzać.

ma to być telefon głównie do: używania jako telefon, słychania muzyki, przeglądania sporadycznie internetu, używania nawigacji, grania i organizowania się. nie musi być to android. i nawet lepiej żeby nie był.

 

ważne żeby telefon:

-miał dobry dźwięk

-długi czas pracy

-płynny interfejs i żeby się nie wieszał

-niebył skrzypiącym plastikiem

-mało kosztował

 

dobrze też żeby:

-miał niezły aparat

-darmową niezła nawigację

-dobry wyrazisty ekran

 

w oko wpadły mi nokia n8 i wave 3.

Nokia jest trochę droga jak dla mnie. ale ma dobre mapy, i dobry aparat i jest solidnie zrobiona. nie wiem jak dźwięk. boję się jednak, że będzie się zacinać i mulić oraz, że bateria będzie krótko trzymać.

 

wave jest za to tańszy, ma dobry dźwięk, i duży ekran (w sumie nie wiem czy mi potzrebny taki duży). jest ładnie zrobiony. ale ma taki sobie aparat i video i nie ma tak dobrej i darmowej nawgiacji.

 

czy jest coś jeszcze co może przeważyć na jedną lub drugą stronę. czy nokia na tak dobry dźwięk i baterię jak wave? czy bedzie działać płynnie?

 

a może jakiś inny telefon byłby lepszy?

Edytowane przez pawel87
Link to post
Share on other sites

z tych dwoch co podales to Wave 3. Radzil bym jednak wybierac glownie telefony z androidem gdyz jak narazie jest to najlepszy system na smartphony. generlanie smartphone i dobra jakos dzwieku to troche sie mija z celem bo zreguly smartphony maja byc dosc cienkie, a zatem nie pojawi sie tam dorby glosnik. Pamietam jednak ze Wave ze smartphnow jakimi sie bawilem gral najlepiej. Ja bym Ci polecił

Samsunga GT-i9001 Galaxy S plus. No chyba ze juz ladowac sie wiekszy ekran to SGS II

Link to post
Share on other sites

oczywiście mając na myśli dobrą jakość dźwięku myślałem o słuchawkach. nie jestem zrytym hiphopowcem siadającym z tyłu autobusu i częstującym wszystkich peją czy innym mózgobrakiem. jak w ogóle może być dobry dźwięk z głośnika w telefonie? ale dzięki za opinię.

 

a czemu android jest najlepszy? android podobno najbardziej żre energię. a zależy mi, żeby telefon raczej ją oszczędzał.

Link to post
Share on other sites

Sorki w takim razie zle Cie zrozumialem. Generalnie chyba wszytkie smarty maja equalizer i garsc efektow oraz 5.1 sound. Ja slucham sobie muzyczki z SGS na senkkach HD201 (wiem nie jest to jakis topowy model) Graja bardzo dobrze + podlaczam telfon do glosnikow w aucie i rowniez po zabawie opcjami dzwieki jakie oferuje Android mozna ustawic bardzo ladne brzmienie, w samochodzie sprawdza sie szczegolnie 5.1 ktory automatycznie dodaje glebi troche :P Wiec mowie praktycznie kazdy andorid ma wbudowany equalizer pewnie zreszta tak jak bada.

Link to post
Share on other sites

z tego co czytałem to live ma dupowaty - że się tak brzydko wyrażę - dźwięk w porównaniu do wava. poza tym bateria i plastik.

Akurat jeden z najlepiej grających android'ów na rynku ;) To, że plastik to nie znaczy, że jest gówniano wykonany.

Link to post
Share on other sites

Od pewnego czasu użytkuje Sony Ericsson Live With Walkman i jak narazie jestem z niego bardzo zadowolony. Co do wykonania, plastiki są dobrze spasowane. Nic nie skrzypi i plastik jest bardzo dobrej jakości (tylnia pokrywa telefonu została zrobiona z "miękkiego plastiku") . Dzwięk jak na mój gust BDB (SENNHEISER HD 201).

Link to post
Share on other sites

Musisz sprecyzować co to znaczy tanio a co drogo.

Jeżeli zależy ci na muzyce to ja proponował bym używanego iPhone 4 lub nowego iPhone 3GS (używane 3GS znajdziesz już od 400-500 w górę).

Plusem dla ciebie będzie dodatkowo brak Androida. Dodatkowo telefony Apple akurat odtwarzacz muzyki mają bezkonkurencyjny.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...