Skocz do zawartości

SilentiumPC / Regnum L50 Pure Black czy Chieftec Libra LF-01B


Recommended Posts

Obecnie posiadam Aerocool PGS VS-4 kurz zaciąga jak diabli.

Szukam dobrej obudowy za około 350zł zastanawiam się nad "SilentiumPC / Regnum L50 Pure Black" i "Chieftec Libra LF-01B"

Która bedzie lepsza ? obie wyglądowo mi się podobają. A może jakieś inne propozycje?

Link to post
Share on other sites

Posiadam Silentium PC Regnum L50 od 2 miesięcy i muszę przyznać że te filtry przeciw kurzowe bardzo dobrze działają. Po 2 miesiącach osadziła się nie wielka ilość kurzu w obudowie. Jeśli zamierzasz założyć wentylator na bocznej ściance proponuję zmienić boczny meshowy filtr na magnesy na filtr z gąbki koszt ok. 10~12zł.

 

Wszystkie filtry w obudowie są łatwe do demontażu (front,góra,dół), najlepiej czyścić je za pomocą odkurzacza, ewentualnie przepłukać wodą i dobrze wysuszyć.

 

Kable można rozsądnie poukładać za prawą boczną ścianką. Sanki na dyski są wytrzymałe, nie trzeba stosować śrubek żeby zamocować dysk. Zbędne sanki możesz schować do pudełka i tym samym polepszyć przepływ powietrza. Regulator obrotów działa poprawnie, niestety obsługuje tylko (lub aż?) 3 wentylatory (lepszy rydz niż nic =P), reakcja na zmianę obrotów jest natychmiastowa.

 

Standardowe wentylatory od SilentiumPC polecam zmienić w przyszłości na coś bardziej wydajnego nie koniecznie drogiego. Od siebie mogę polecić wentylatory Prolimatech Blue/Red Vortex 120/140mm LED, cena około 35~49zł szt. ciężko dostępne w PL (przeważnie na zamówienie). Dodam też że montaż wentylatorów na froncie jest bardzo dobrze przemyślany, nie trzeba gwintować wentylatorów śrubką, w zestawie z obudową są długie śruby na których opiera się wentylator przymocowany do stelaża na sanki do dysków HDD/SSD

Edytowane przez FeelFree
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Rownierz posiadm regnum L50 i musze przyznac ze buda przypadła mi do gustu. Jest przestronna, przewiewna i funkcjonalna. A przy tym nie jest jakos specjalnie fikusna czy kanciasta. Nic ciekawszego w tej cenie nie znajdziesz. Polecam. Skoro mowisz ze ci sie podoba to bedziesz zadowolony. Jesli mam cpowiedziec co mi nie pasuje to wielkosc przycisku reset. Mogłby byc mniejszy co by zmniejszylo prawdopodobienstwo przypadkowego wcisniecia. Niemniej jednak mi jeszcze sie to nie przytrafilo i ten maly mankament mi nie przeszkadza. Wybor nalezy do ciebie :D

Link to post
Share on other sites

Jak Cię stac to dorzuc do Fractral ARC Midi.

Obudowe kupuje sie na lata więc warto zainwestowac w cos solidnego, by potem jak bedziesz chciał zamontowac duze chłodzenie na procesor albo dlugą kartę nie było zdziwienia ze coś nie wchodzi :)

Edytowane przez toniek-94
Link to post
Share on other sites

Jak Cię stac to dorzuc do Fractral ARC Midi. Obudowe kupuje sie na lata więc warto zainwestowac w cos solidnego, by potem jak bedziesz chciał zamontowac duze chłodzenie na procesor albo dlugą kartę nie było zdziwienia ze coś nie wchodzi :)

Regnum tez wytrzymalo by lata. Wiec bez przesady. To nie jakas tam buda za 100zł. Kup to co ci sie podoba. Bez urazy ale wg mnie fractal jest paskudny. Nie wiem czym sie tak jaracie :B No ale o gustach sie nie dyskutuje. ;)

 

Do autora tematu.

Kolego tu na forum jest Regnum na handel za 260zl + kw

Jesli chcesz.

Tu masz link z danymi właściciela.

http://forum.benchmark.pl/topic/54817-silentiumpc-regnum-l50-pure-black/

Edytowane przez chaker24
Link to post
Share on other sites

Również polecam Silentium PC Regnum L50.

 

W cenie obudowy dostajemy trzy wiatraczki oraz możliwość zamontowania kolejnych trzech, nie licząc bocznego panelu. Dodatkowo prosty regulator obrotów, pięć całkiem sprawnych filtrów przeciwkurzowych, panel z wejściami AUDIO, eSATA, USB. Obudowa jest stabilna, bardzo przestronna i prezentuje się naprawdę estetycznie. Idealna nie jest, bowiem musiałem się troszkę namęczyć z zamalowanymi gwintami dla śrubek pod płytę główną. Ale jestem bardzo zadowolony z tego zakupu.

 

 

;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...