Skocz do zawartości

Co i jak z telewizją Cyfrową-dekoder


Recommended Posts

Witajcie. Otóż w moim regionie działa już darmowa telewizja cyfrowa. Aktualnie mam telewizję analogową z dostawcy od spółdzielni tzw. 'korres'. Czy ta firma wymieni anteny i dostarczy mi kablem telewizję cyfrową czy sam będę musiał się o to postarać? Mój telewizor jest wyposażony w MPEG-4, więc nie wiem także czy muszę kupić dekoder DVB-T. Poradźcie mi co zrobić. Na wszelkie pytania odpowiem. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli twój telewizor posiada MPEG-4 to nie musisz kupować dekodera wystarczy, że wyszukasz kanały cyfrowe. Jest tylko kwestia tego z jakiego nadajnika nadają w twojej okolicy i czy wasza antena zbiorcza jest wykierowana na ten nadajnik. Bardzo możliwe że nawet jeżeli sygnał cyfrowy będzie nadawany z innego kierunku a mieszkasz w dobrym punkcie to też coś złapiesz i będzie działało albo obraz będzie się krzaczył w zależności od pogody. Nie polecam wyszukiwania automatycznego bo łapie wszystko co się da, Wyszukaj w google na jakich kanałach łapie twój najbliższy nadajnik i wyszukaj w strojeniu ręcznym.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Słupsk?szukaj na kanale 47 i 44 -mux1 i mux2 z RTCN Koszalin/Gołogóra.Kablówki nie mają wcale obowiązku dostarczenia wszystkich kanałów- tylko tych , które nadawały naziemnie przed cyfryzacją, więc nie licz że dostaniesz wszystkie, nie licz też na HD:)-najlepiej zadzwoń do kablówki i się spytaj.Jeżeli nie zdemontowano anten zbiorczych na dachach i jest\ instalacja to przeszukując te kanały powinieneś złapać programy - łącznie 16, jeżeli zdemontowano to czeka cię zabawa z łapaniem sygnału na własnej antenie na tych kanałach..czasem wystarczy kawałek kabla- może być nawet podłączenie kablówki jak sygnał mocny..nie zapomnij tylko w wyszukiwaniu kanałów przestawić na wyszukiwanie DVB, a nie analog!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...