Skocz do zawartości

Komputer nie chce sie uruchomić !


Recommended Posts

Mam wielki problem niedawno zmieniałem kartę graficzną,zasilacz,procesor i monitor.Jeszcze przed wymianą tych części komputer chodził dobrze ale teraz nie chce sie włączyć Tzn. włączam przycisk Power wiatraczki się normalnie kręca ale nie startuje, biosu nie wyświetla nic się nie dzieje :(

 

Pomocy !

Link to post
Share on other sites

Podaj wszystkie dane o użytych podzespołach na początek.

 

Później możesz zrobić tak..wyjmij MB z obudowy, podłącz tylko GPU, CPU i RAM i takie gołe coś spóbuj podłączyć do zasilacza i sprawdz czy działa.

Edytowane przez kbrbabzbtb
Link to post
Share on other sites

CPU: Dual core E2140

GPU: Radeon HD 6790

MOBO: Gigabyte s775 nie wiem jakie

dysk:samsung IDE

Ram: kingmax ddr1 albo 2

Zasiłaka Corsair HX520W

 

Zrobiłem jak mówisz i wszystko działa. Na ekranie wyświetla się "check signal cabel" Wygląda na to ze dysk jest zepsuty :/

Edytowane przez Mathew10
Link to post
Share on other sites

Komputer startuje nawet bez dysku. MB+CPU+RAM+GPU. Tak to testować. Na pewno wszystko podłączone dobrze? Wsie kable od CPU. Wyjąć i ponownie zainstalować CPU plus cooler. Sprawdzić podłączenie wiatraka CPU, przełączyć wiatrak CPU do innego gniazda na płycie (miałem płytę, która nie startowała bo wiatrak CPU nie był podłączony do domyślnego dla niego gniazda tylko do innego obok). Wyjąć i włożyć jeszcze raz ram, sprawdzić z manualem czy ram włożony tam gdzie być powinien, w takim układzie jak zaleca to manual dla 1 lub 2 kości. Sprawdzić w manualu czy taki ram płyta obsługuje (napisałeś wyżej, że nie wiesz jaki do ram). Sprawdzić GPU, wyjąć i włożyć pownownie, docisnąć w slocie. Podłączyć kabel VGA, zmienić dla pewności kabel do innego gniazda vga na GPU. Jak nie pójdzie to zanieść to jakiegoś taniego/życiowego serwisu bo oni tam mają części i metodą zamiany dojdą co jest nie tak. Pozdrawiam.

 

P.S.

Napisz jeszcze dokładnie model płyty. Oznaczenia są na niej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...