Skocz do zawartości

Zestaw pod INTELA - do oceny


Recommended Posts

Siema!

Co jakiś czas kupuję nowy zestaw, a stary daję bratu lub ojcu. Sprzęt kupuję na zmianę: raz pod AMD raz pod INTELa. Teraz przyszła pora na intelowski zestaw.

 

Kilka info: sprzęt ze względu na mozliwości będzie podpięty pod plazmę Panasonica 42''. Stety/niestety, to nieistotne, ponieważ innej możliwości NIE BĘDZIE. Co oznacza, że gry będę chciał (a raczej próbował) uruchamiać w FullHD. Jestem również z tych popaprańców, którzy sobie ubzdurali, że pod procek Intela powinny być karty graficzne z chipsetem nVidii, a pod AMD karty ATI (lulz).

Chcę także podkreslić, że sprzęt nie będzie mocno podkręcany, OC CPU to raczej byłby max.

 

Chciałbym abyście mi poradzili, czy ten zestaw będzie ze sobą kompatybilny, wystarczy do uruchamiania większości gier w FullHD i czy ogólnie nie będę miał z nim problemów.

 

CPU: Intel 2500K (+SilentiumPC Fortis HE1225, aby w spokoju podkręcić do 4GHz; Ivy Bridge nie wchodzi w grę)

MoBo: ASRock P67 PRO3 (Uważam, że standard)

GPU: MSI GTX 560 Ti 1GB HAWK (bo nVidia, a poza tym potrzebuje do FullHD)

RAM: Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz CL9 Intel XMP X2 Grey Series (Albo jakies Patrioty/G.Skille)

HDD: Western Digital Caviar Blue, 3.5'', 500GB, SATA III (Bez przesady, mi wystarczy)

PSU: XFX Core 550W 120mm 80+ (Ewentualnie Fatal1ty ze względu na odłączane wtyczki?)

Obudowa: Zalman Z11 (+jakieś wiatraczki jescze w środku; Ewentualnie Z9)

+Dźwięk: Creative Sound Blaster Audigy SE OEM

 

Oto mój wzorowy zestaw. Ale nie obyło się bez obaw, więc proszę o porady:

- Czy ten zasilacz pociągnie wszystko, w tym lekkie pokręcenie procka, czy kartę graficzną?

- W przyszłości mam zamiar dokupić dysk SSD; czy zasilacz pociągnąłby również i jego?

- Czy grafika da radę? Od razu zaznaczam: NIE MUSZĘ grać we wszystkie tytuły na max detalach i fullHD, ale czy np. takie Crysis 2 (może i 3?) czy Max Payne 3 poszedłby mi na eleganckich ustawieniach?

- No i ogólnie co sądzicie o tym zestawie?

 

Proszę mi nie polecać zamienników Radeona, ponieważ jak napisałem wcześniej, pod Intela widzę tylko nVidię, a poza tym już się napaliłem na GTX 560Ti, a wybór jest jedynie pomiędzy Hawkiem a TwinFrozerem.

 

Prosiłbym o rzeczowe, konkretne wypowiedzi, ponieważ naprawdę nie widzę alternatywy dla tego zestawu. Dlatego potrzebuję innego spojrzenia, bo na pewno na coś nie zwróciłem uwagi i mogę się przejechać.

 

Pzdr i DZIĘKI!

Edytowane przez tenjeden
Link to post
Share on other sites

*Zasilacz powinien sobie poradzić, nawet z OC i dyskiem.

*Gry także pójdą Ci na wysokich, nawet najwyższych ustawieniach... Może byc problem z płynnością :P Nie tak poważnie, ta karta spokojnie powinna uciągnąć podane powyżej tytuły na dość wysokich ustawieniach z komfortowym FPS'em, ale nie jestem pewien co do Max Payne. Tu masz test z i5 2500K, ale wszystkie karty są od Asusa, czyli FPS jest trochu niższy niż w przypadku MSI. Poza tym jest to uśredniony FPS na najwyższych detalach, a i tak przekracza granicę płynności 29 FPS. Więc na trochu niższych detalach pewnie byłoby jeszcze więcej :>

 

http://pclab.pl/art49989-7.html

 

Tu masz testy różnych wersji gtx'a. Co prawda wersje są w większosci standardowe, ale relacja wydajności ma isę podobnie.

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Nvidia_GeForce_GTX_560_-_nowa_grafa_klasy_sredniej-3841/strona/14368.html

 

Zestaw okej. Ja oczywiście poprawie, że jeśli chodzi o AsRock P67 Pro3 to tylko z dopiskiem B3. No i wybrałbym tego GTX'a od innego producenta. Zotac czy Gainward w wersji Phantom. Zotac jest wydajniejszy, Gainward za to chłodniejszy.

Edytowane przez MoonWalk
Link to post
Share on other sites

Wow, dzięki za rzeczową odpowiedź!

 

Tak, czytałem te testy wcześniej, ale nie opieram się na nich aż tak bardzo. Po prostu nie będę miał do czynienia z taką konfiguracją sprzętu jak w testach, więc nie biorę aż tak bardzo do siebie wyników, że jedna karta ma 1 klatkę mniej/więcej od innej. Ale z drugiej strony to właśnie dzięki tym testom zdecydowałem się na GTX 560Ti. teraz tylko producent.

 

Powiadasz 560Ti od ASUSa? Porównałem na szybko: Asus GF GTX 560Ti 1024MB (ENGTX560 TI DCII/2DI/1GD5)

http://www.morele.net/porownaj/399767,364442

 

MSI jest już mocno podkręcone, a praktycznie nie dopłacam.

Mnie interesuje bardziej czy przy tych dwóch kartach, przy identycznych ustawieniach odczuję różnicę 5 klatek na sekundę w bardziej wymagających grach typu BF3:

http://www.morele.net/porownaj/399767,440258

 

Aha, i czym cię zraziło MSI? Ja czytałem bardzo pochlebne opinie o ich GTXach 560 Ti. Wiadomo, każda karta ma wady i zalety, ale żebyś od razu proponował trzech innych producentów?

Edytowane przez tenjeden
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem treść swojego posta, bo po przeczytaniu testów odkryłem 24 nowe wersje 560'tki xD Bo na dodatek są wersje Ti z OC oraz w dwóch wersjach pamięci.

 

Zmieniony post jest wyżej. A z asusem zasugerowałem się tradycyjną wersją. CHociaż sam osobiście nie lubię kart od tej firmy.

Link to post
Share on other sites

Sam wszystko wiesz najlepiej to co tu robisz? Nie weźmiesz radeona pod intela bo?

Dokładnie. Raz Intel, raz AMD ? Dawno nie słyszałem większej bzdury. Kupuje się sprzęt, który jest w danym momencie najlepszy, a nie urządza wyliczanki. 560Ti jest obecnie pomysłem niespecjalnie mądrym, bo za zbliżoną kwotę można mieć 7850, który jest szybszy, chłodniejszy i ma 2GB pamięci. Bzdurne, sam nie wiem jak to nazwać - przesądy, uprzedzenia, należy w sobie zwalczać, a nie postępować zgodnie z nimi.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za konstruktywne odpowiedzi. Tylko MoonWalk potrafi rozmawiać?

 

PS.Headbanger, po ch** ci zasilacz 750W? o_O' I nie mów o wybieraniu najlepszego sprzętu, z twoją konfiguracją... Tacens na niepodkrecanym i5? Mobo w wersji OC? I to od Gigabyte?

Edytowane przez tenjeden
Link to post
Share on other sites

To ciekawe pod jakie procki kupowało się karty 3dfx lub Matroxy nie mówiąc już o bardziej archaicznych produktach ? Dziwne musiały to być czasy, bo mając prawie 30 lat na karku nie przypominam sobie, by ktoś na poważnie stosował się do tego typu "wytycznych". Nie widzę niczego złego w próbowaniu nowych rzeczy, ale wydawania porównywalnej kasy na gorszy produkt nikt przy zdrowych zmysłach pod tę kategorię nie podepnie.

Link to post
Share on other sites

Nowaj w sumie ma rację, jednakże... ja sam osobiście wolę karty od GeForce. Chociażby dlatego, że porównywalne moduły graficzne w testach wypadają na korzyść nvidii. Z tym, że te od ATI, a właściwie już AMD są tańsze, stąd można wziąć coś lepszego i przegonić zielonych. Ale ja do radeonów bardziej zraziłem sie tym, że dawniej Catalyst bywały wadliwe. Nieraz przez nie karty odpadały w testach, a także powodowały błędy niekompatybilności.

 

Jeżeli chłopak chce wydać na taki procesor graficzny mimo Waszych porad, to myślę, że nie ma co się obrażać czy czepiać. Jego kasa, jego sprawa, jego logika.

A co do współpracy procesorsorów i kart AMD oraz intel+geforce. Nie raz i nie dwa się o tym słyszy. Może coś w tym jest, chociaż nie wiem na jakiej podstawie ludzie dochodzą do takich wniosków... :P

 

A co do samych kart - to w sumei jest jak z produktami Apple'a, np. Iphone. To samo oferują dużo tańsi konkurenci, a jednak spora część osób chce mieć tego iphone'a, mimo że jest 1000zł czy tam ileś droższy.Niektórzy dla jabłuszka, niektórzy bo po prostu im to bardziej pasuje.

 

P.s. tak btw. 560ti też jest w wersjach 2gb

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

P.s. tak btw. 560ti też jest w wersjach 2gb

Pewnie, że jest, ale cenowo jest już na dzień dzisiejszy absurdalnie nieopłacalny, jeśli oczywiście bierze się pod uwagę nówkę ze sklepu.

Link to post
Share on other sites

1) Co do zasilacza pociągnie spokojnie ale bierz wersje z odłączanymi wtyczkami bo mam i jest naprawdę praktyczne :D (Dysk SSD zużywa tylko kilka W więc się o to nie mart, co do O/C też powinno przejść jeśli nie będzie zbyt duży)

 

2) Ogólnie gry ci pochodzą na FULL HD lecz napewno będziesz musiał obniżyć ustawienia graficzne w niektórych bardziej wymagających grach

 

3) Co do procka bardzo dobry wybór też posiadam i sobie chwalę. Masz rację że bierzesz Sandy a nie Ivy :D

 

4) Co do karty graficznej to będzie najlepszy wybór co do GTX 560Ti, jest dobrze chłodzona i jest po O/C. Jeśli jednak masz trochę więcej kasy możesz wziąść GTX 570 na którym wszystkie gry na FULL HD na ULTA, może HIGH na niektórych pójdzie bez problemu (mam więc wiem co mówię)

 

5) Co do ram'u ja bym wzioł GSkilla ale to już twój wybór (ja mam GSkill Ripjaws X 8GB i chodzą bardzo ładnie i ciągną O/C :D)

 

6) Co do dysku weż WD Black 500 GB Sata III, jest szybszy i nie dużo droszy (nawet w tej samej cenie) (Też mam WD Black i bardzo chwale bo jest całkiem szybki jak na HDD)

 

7) Jakie masz głośniki, bo jak z wysokiej pułki to ta karta graficzna może z nich wszystkiego nie wyciągnąć

 

Pozdro

PS; Jeśli znajdziesz 650W to było by jednak lepiej do O/C i jeśli byś potem chciał SLI to 650W będzie najlepszy

Link to post
Share on other sites

fu*k, przez was poszperałem raz jeszcze i wybrałem.... MSI HD7850 TFII i troszku go podkręcę.

Z jednej strony 'coś wam w coś', ale z drugiej, pomiedzy wierszami waszego jadu wczytalem cos czego oczekiwalem, mimo ze nie w konstruktywny sposob, dlatego... kurcze... dzieki Headbanger ;) Zdecydowałem sie w sumie na zestaw, ktory proponuje Sn1PeR w temacie z zestawami na sierpień za 3000zł (z małymi modyfikacjami ;P).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...