Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam.

Chcę złożyć komputer (+ monitor)na którym bezstresowo (60 fps) można będzie grać w WoW i SC2, w inne gry nie gram.

Fundusze: jeśli się zmieści w 4k będzie fajnie.

Nie będę w nim nic zmieniać przez 2-3 lata.

Wstępne przymiarki:

monitor: BenQ G2420hd

procesor: wow bardzo lubi wysokie taktowanie i dużo cache, sc2 chyba też, więc myślę że i5 2500k + ewentualne OC w razie potrzeby to minimum. I pytanie: czy można w razie potrzeby (internet, office obniżyć zużycie prądu przez procesor np. zmniejszając jego wydajność czy coś w tym stylu.

grafika: często polecana 7850 ?, jeśli jest bardzo na wyrost to coś tańszego.

płyta: OC, możliwość wyłączenia głównej grafiki i używanie zintegrowanej przy przeglądaniu internetu i pracy na pakiecie office (jeśli zużycie prądu będzie znacząco mniejsze).

pamięć: 8 GB

nagrywarka: nie potrzebuję

dysk: chyba jakiś ssd 128, na magazyn mogę przeznaczyć samsunga hm501II z laptopa.

obudowa: praktyczna, usb z przodu, wygląd nie ma znaczenia.

zasilacz: ?

chłodzenie: wydaje i ciche + dobra pasta

no i pewnie jakieś kabelki, przejściówki itp.

Edytowane przez Koliber75
Link to post
Share on other sites

http://www.morele.net/inventory/info/rFHPcI/

 

Jeśli trzeba, można by pomyśleć jak wcisnąć tutaj osobny HDD.

 

Technologia do przełączania karty na integrę (Virtu MVP) to gra nie warta świeczki.

Karta nie jest odłączana od zasilania tylko przechodzi w tryb oszczędny więc zużycie prądu tak wielce się nie różni.

Do tego, płyta główna która obsługuje te technologie to wydatek 300zł więcej.

 

Płyty główne MSI z serii Z77 są energooszczędne.

Jeżeli chcesz jeszcze więcej energooszczędności, zamiast 2500k polecam Ivy Bridge i5 3570k.

Oraz zastanowić się nad zasilaczem z większą sprawnością (80+ Silver/Gold) ale to po raz kolejny zwiększy koszta.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Technologia do przełączania karty na integrę (Virtu MVP) to gra nie warta świeczki.

Karta nie jest odłączana od zasilania tylko przechodzi w tryb oszczędny więc zużycie prądu tak wielce się nie różni.

Do tego, płyta główna która obsługuje te technologie to wydatek 300zł więcej.

Czyli to tak jak zapłacić z góry za ok. 600 kWh, więc żadna oszczędność, więc opcja przełączania kart anulowana.

 

Jeśli trzeba, można by pomyśleć jak wcisnąć tutaj osobny HDD.

W sumie tego laptopowego samsunga nie muszę wkładać w obudowę, mam do niego obudowę pod usb, tylko nie wiem czy windows nie zarżnie ssd.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile WoW i SCII ważą, ale mi na sam system, programy i dwie gry poszło 60Gb.

 

A co do VirtuMVP, to może mieć jakiś sens jak ktoś tak czy owak posiada taką płytę główną bo wsadził do niej dwa graficzne molochy pod SLI/Crossfire.

Inaczej, nie widzę sensu.

Edytowane przez sid vicious
Link to post
Share on other sites

Sam WoW to około 20-30GB ;)

 

Polecam zestawik :

i5-2500K (bez OC będzie aż nadto do WoWa, szczerze to i3-2100 spokojnie pociągnie)

Asrock p67 pro3 (olej zabawę z integrą, nowoczesne GPU same obniżają takty i zużycie prądu spada znacznie w Win, Office itp.)

gtx560Ti / 7870 spokojnie wystarczy do komfortowej gry. Jak chcesz coś lepszego to przeskoczył bym od razu na poziom 7950 / 670 / 7970, ale to overkill dla takiego WoWa. Sam gram na 7950 - tylko MSAAx8 jest wstanie spowolnić kartę do poziomu około 35-45fpsów w Ogrii na Kazzaku, a tak to ewidentnie widzę że sprzęt niema co robić zbytnio.

8Gb ramu 2*4GB 1333MHz (G.Skill RipjawsX, Geil Evo, Kingstone Genesis, Goodram itd.)

SSD 128GB Crucial M4 - 60GB niestety to za mało pod OS i te dwie gierki.

buda SP Brutus (jak jest więcej kaski to polecam Regnum L50, Fratal ARC midi, Fractal R3)

zasilacz XFX 550W

Link to post
Share on other sites

Czyli na chwilę obecną tak:

 

Intel Core i5 2500K

MSI Z77A-G43

Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey

OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G

SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0

Gigabyte Radeon HD7850 2GB GV-R785OC-2GD

XFX Core 550W 120mm 80+

Monitor BenQ G2420HD

 

3869 pln w Morele

 

pytania:

1. czy bez OC wiatrak boxowy wystarczy, czy jest cichy i czy kupić jakąś pastę.

2. czy płyta ustępuje w czymś AsRock P67 PRO3 (B3)

3. grafika : zostawić czy wymienić na MSI lub Sapphire

4. SDD dobry wybór?

 

Proszę o opinie, sugestie, może warto coś wymienić (jakość, dłuższa gwarancja itp.)

Link to post
Share on other sites

Lepiej zmienić 7850 od gigabyte na jakiegoś innego producenta np. MSI, Sapphire ewentualnie XFX lub Asus. Gigabyte 7850 praktycznie już nie podkręcisz. http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_radeon_hd_7850_przeglad_modeli_niereferencyjnych?page=0,18

 

Sapphire Radeon HD 7850 http://www.agito.pl/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd-7850-2gb-ddr5-pci-e-box-84-556644.html?attr=248-513091 909zł

XFX FX-785A-CDFC http://www.morele.net/karta-graficzna-xfx-fx-785a-cdfc-476382/ 1034zł

MSI R7850 Twin Frozr http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r7850-twin-frozr-2gd5-oc-464156/ 965zł

Asus HD7850-DC2 http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-hd7850-dc2-2gd5-462711/ 986zł

 

Według testu który podałem wyżej:

Sapphire ma bardzo dobry stosunek możliwości do ceny jednak oferuje tylko (lub aż?) 2lata gwarancji. Bardzo dobrze podkręca się też Asus oraz XFX.

 

 

Edytowane przez FeelFree
Link to post
Share on other sites

 

Zestaw prawie finalny:

 

Intel Core i5 2500K

Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 - pasta boxowa czy Arctic Cooling MX-2 czy inna ? Zmieści się do wybranej obudowy ?

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155 lub MSI Z77A-G43

Jesli się nie mylę to Msi ma słabsza sekcję zasilania ale jest chyba lepsza jakościowo, nie wiem czy pozwoli na oc 4,5Ghz.

Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey

OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G

SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0 da radę z wbudowanymi wentylatorami czy dokupić jakieś ?

Karta graficzna Asus HD7850-DC2-2GD5

XFX Core 550W 120mm 80+

Monitor BenQ G2420HD

do podłączenia monitora kupić kabel hdmi czy dvi (w opisie karty jest wyjście DVI a w opisie monitora wejście DVI-D, różnią się?)

 

Potrzebne jeszcze jakieś taśmy, przejściówki ?

 

Proszę o dalsze opinie i sugestie

Edytowane przez Koliber75
Link to post
Share on other sites

1. Pastę lepiej dokupić - mx-2 jest dosyć przyzwoita ;)

2. MSI uciagnie i5-2500K na 4,5GHz (no chyba że naprawdę cieniutką sztukę cpu wyrwiesz, chociaż ja jeszcze takiej nie spotkałem co by na 4,5GHz nie chodziła). Osobiście wybrał bym jednak AsRocka - znacznie lepsze warunki pod OC, karta wyposażona na poziomie GD-55. G-43 to taka budżetówka na z77, zaś asrock pro3 to już średnia półka będzie i generalnie jest znacznie lepszą podstawą pod OC od tańszych modeli od MSI.

3. Polecał bym enermax 120mm (UCTB12). Niedrogie, ciche i wydajne.

4. monitor zepniesz normalnym kablem dvi / dvi, oile taki posiadasz lub dostaniesz w zestawie z monitorem (może)

5. Zamienił bym Vertexa 4 na Cruciala M4 - ciut wolniejszy, ale to sprawdzona już konstrukcja - trwała i niezawodna. Z OCZ to różnie bywało.

Link to post
Share on other sites

1. Pastę lepiej dokupić - mx-2 jest dosyć przyzwoita ;)

Dodałem.

 

2. MSI uciagnie i5-2500K na 4,5GHz (no chyba że naprawdę cieniutką sztukę cpu wyrwiesz, chociaż ja jeszcze takiej nie spotkałem co by na 4,5GHz nie chodziła). Osobiście wybrał bym jednak AsRocka - znacznie lepsze warunki pod OC, karta wyposażona na poziomie GD-55. G-43 to taka budżetówka na z77, zaś asrock pro3 to już średnia półka będzie i generalnie jest znacznie lepszą podstawą pod OC od tańszych modeli od MSI.

Więc będzie Asrock.

 

3. Polecał bym enermax 120mm (UCTB12). Niedrogie, ciche i wydajne.

Dodałem

 

4. monitor zepniesz normalnym kablem dvi / dvi, oile taki posiadasz lub dostaniesz w zestawie z monitorem (może)

Z monitorem jest tylko kabel D-Sub, więc muszę dokupić HDMI lub DVI, czy jest różnica ?

 

 

5. Zamienił bym Vertexa 4 na Cruciala M4 - ciut wolniejszy, ale to sprawdzona już konstrukcja - trwała i niezawodna. Z OCZ to różnie bywało.

Crucial sporo droższy

 

po zmianach:

 

Intel Core i5 2500K

Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2 + Arctic Cooling MX-2

Płyta główna ASRock P67 PRO3 (B3) Intel P67 LGA 1155

Kingston 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 HyperX Grey

OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G

SilentiumPC Brutus 430 Pure Black USB 3.0 + 2x Enermax UCTB12

Karta graficzna Asus HD7850-DC2-2GD5

XFX Core 550W 120mm 80+

Monitor BenQ G2420HD

 

I stało się. Zamówienie złożone.

Dołożyłem trochę do budżetu idąc (wg. mnie) w jakość podzespołów.

Sprzęt ma działać w tej konfiguracji min. 3 lata wiec to chyba dobry kierunek.

Zestaw jest OC ready.

 

Intel Core i5-3570K (trafiłem na cenę 910 zł)

Thermalright HR-02 - Macho Rev. 2+ Arctic Cooling MX-2

Płyta główna MSI Z77A-GD65 Intel Z77 LGA 1155 test

Pamięć Kingston HyperX 2x4GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 Intel XMP X2 Grey Series

Karta graficzna Asus HD7850-DC2-2GD5

Dysk SSD OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G

Obudowa Fractal Design FD-CA-ARC-BL

Monitor BenQ G2420HD+ Kabel Impuls-PC HDMI-HDMI v1.4 1,8m Gold Edition Premium

Zasilacz XFX Core 550W 120mm 80+

 

Jak do moich gier to zestaw rakieta.

Jak już złożę moją zabawkę (wysłać mają jutro o 16-tej, jeśli kurier dowiezie w sobotę to w poniedziałek raczej będzie już złożone) mogę porobić dla Was jakieś testy.

Link to post
Share on other sites

Ja jestem ciekawy jak będzie Ci chodziła ta maszyna wowie. Chciałbym wiedzieć jakie miałeś min. fps max. fps średni fps oraz temperaturę podczas grania bo będę miał podobny zestaw do Twojego lecz z kilkoma zmianami. Pozdr.

Edytowane przez Adrianos
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...