Skocz do zawartości

Kolumny 2x300W - Jaki wzmacniacz do nich ?


Recommended Posts

Witam :) Jak w temacie posiadam 2 Kolumny SCHNEIDER 2x300W od prawie 20 letniej wierzy lecz głosniki grają rewelacyjnie nie to co dzisiejsze głosniki w miniwieżach ...

 

Problem polega na tym że w wieży skionczył sie Laser i nie mozna go juz dokupić i wpadłem na ponysł że wezme głosniki kupie jakid wzmacniacz Yamaha / PIoneer czy inna firma + Jakieś dvd żeby było gdzie płytke wsadzić i powinno byc dobrze :)

 

Pomoże ktoś ? Jaki wzmacniacz ? bo dvd to rozumiem że może być oboejtne jakie byle by sie dało pod wzmaka podłączyć no i czytało płyty %-)

 

Co do ceny to im mniej tym lepiej :)

 

POzdrawiam

Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

2x300W P.M.P.O Powiem tak, szkoda zabawy z czymś takim

Nie znam się, to się wypowiem. Jak ja to lubię. 20 lat temu nikt nie podawał mocy PMPO. Jeśli zamiast porządnego wzmacniacza doradzasz komuś miniwierzę, to chyba zostałeś tu przypadkiem przekierowany z forum Onetu.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

2x300W P.M.P.O :D

 

Powiem tak, szkoda zabawy z czymś takim

 

Lepiej kupić nową miniwierzę z dobrymi kolumienkami np.

http://allegro.pl/mi...2530447708.html

 

Hahahahahaha i myslisz że taka wieża będzie grała lepiej niż te moje głosniki z dobrym wzmacniaczem ? - Gratulacja dla Ciebie %-)

 

Im wieksza skrzynia tym lepszy dzwiek , takie głosniczki w skrzynce 30 cm to sie do malucha nadają jako wiejskie audio :)

 

Poza tym tak jak pisałem wiem jak te głosniki grają bo chyba je mam i słuchałem i takie mini wieże to do piet im nie dorastają przede wszystkim sa 3 drożne jest potęzny niski ton , srednie tony i wyskokie a do tego wszystko gra ładnie i czysto ...

 

Nie znam się, to się wypowiem. Jak ja to lubię. 20 lat temu nikt nie podawał mocy PMPO. Jeśli zamiast porządnego wzmacniacza doradzasz komuś miniwierzę, to chyba zostałeś tu przypadkiem przekierowany z forum Onetu.

 

Dokładnie tak kolego , jesteś jednym z niewielu którzy mają cos logicznego do powiedzenia :)
Link to post
Share on other sites

wieża i 2x300W to juz mówi mi z czym mamy doczynienia, szkoda dokupować cokolwiek do czegoś takiego, lepiej zainwestować w taką mini wieże która ma 2x 30W RMS, badz tez jakis wzmacniacz stereo i jakies fajne monitory, przynajmniej zagra to na poziomie na całym pasmie.

 

kubaziom73 - no Ty juz to zrobileś za mnie ;)

 

Co ja bede doradzał jak tu są sami znawcy mający kolumny o mocy 300W by Shneider. :rotfl:

Edytowane przez PeterMac
Link to post
Share on other sites

mini wieża i 2x300W to juz mówi mi z czym mamy doczynienia, szkoda dokupywać cokolwiek do czegoś takiego, lepiej zainwestować w taką mini wieże, badz tez jakis wzmacniacz stereo i jakies fajne monitory, przynajmniej zagra na poziomie.

 

kubaziom73 - no Ty juz to zrobileś za mnie ;)

 

Co ja bede doradzał jak tu są sami znawcy :) mający kolumny o mocy 300W z mini wieży.

 

Chłopie jaka miniwieża ? Ja nie mam żadnej miniwiezy ... To jest duża wieża 5 segmentowa osobno Wzmacniacz , odtwarzacz kaset , odtwarzacz pyt , radio i gramofon ... do tego 2 Kolumny a nie głosniki a to jest róznica ... I kolumny mają 150 cm wysokości ... Edytowane przez Szy3ki
Link to post
Share on other sites

<facepalm> To naprawdę nie jest Onet. Serio. Może tam pisanie bzdur i brak umiejętności czytania ze zrozumieniem przechodzi, tu możesz mieć z tym problem. "Dokupywać" ?!

Link to post
Share on other sites

fakt nie doczytałem dokladnie, by bad.

 

Nowaj - chłopie nie masz co robić tylko doszukiwać sie błędów w pisowni w jednej literce hyh, jakoś słowa "wierzy" pisanej przez "rz" sie nie doszukałeś w pierwszym poście, moze przez te okulary na nosie :P

 

Edit

kolega Szy3ki widzę własnie poprawił byka :rotfl:

Edytowane przez PeterMac
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Może zróbmy tak. Pokaż nam te kolumny na fotografii, tak żebyśmy mogli cokolwiek wywnioskować na ich temat. Jeśli mają tabliczkę znamionową to poproszę to na drugim zdjęciu.

 

I teraz tak. Skoro jest to wieża z 5-ciu segmentów, to wzmacniacz musi mieć "wejścia". wywalasz segment z popsutym CD, odpinasz przewód i w jego miejsce podpinasz DVD które stawiasz na samą górę - mylę się? (tu także poproszę o fotki).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...