Skocz do zawartości

GeForce 8800 GTS 320mb - jakie max napięcie?


Recommended Posts

Witam. Dziś zajmuję się podkręcaniem w/w grafiki. Jest to wersja Asusa. I mam pytanko. Pewnie nie uda mi się przekroczyć tego progu, ale trudno, chcę spróbować. Na razie mam stabilne (jeszcze będę robił dłuuuugi testy, na razie robię takie 10 minutowe) 684MHz na rdzeniu i 1050MHz na pamięciach przy napięciu 1.4V. I po podskoczeniu na 1.65V i tak nie można już bardziej podbić - znaczy się, można, ale jest niestabilne. Jako iż tematem OC zacząłem się interesować niedawno, wolę nie szarżować i spytać kogoś bardziej doświadczonego: mogę dać jeszcze wyższe napięcie? Dodam, że temperatury są w normie, więc nimi się na razie nie przejmujemy.

 

I takie pytanie: czy max wysokość napięcia ma ścisły związek z temperaturą, czy po prostu od pewnych napięć można coś poważnie uszkodzić bez względu na temperaturę?

Link to post
Share on other sites

E? Jak mam rozumieć na maxa do stockowych zegarów? Przywrócić standardowe napięcie po prostu? I właśnie coś, co mnie zawsze zastanawiało z tą pastą. Na tej karcie są takie jakby plastry. Zerwać je i wymienić na zwykłą pastę? I co za różnica z napięciami, skoro temperatury są i tak w normie?

Link to post
Share on other sites

Jak masz gwarancje to voltuj sobie tą kartę, jeśli nie masz to odpuść sobie.

E? Jak mam rozumieć na maxa do stockowych zegarów?

Czyli najmniejsze napięcie przy którym karta działa stabilnie na domyślnych zegarach.

 

Plastry na pamięciach to są termopady, jeżeli są całe to ich nie ruszaj. Nie wymieniaj ich na paste.

88xx padają jak muchy, ja dawałem max 1.3V i dalej nie leciałem. :D

Przyrost mocy po oc i tak jest znikomy przy tej karcie.

Link to post
Share on other sites

Tyle o ile. Z tego co pamiętam (nie mam pod ręką czegoś lepszego, a poza tym cpu mam słaby) to w MSI Kombustor miałem o 50% wyższy wynik. I ogólnie komfort jest lepszy. Ale w sumie mogę opuścić te 10 MHz, bo na 670MHz działa na stockowym napięciu.

Ogólnie karta pewnie idzie na sprzedaż do kolegi i dobrze by było, aby była kręcona. Ale skoro nie powinienem tak voltować tej karty, co i tak efektu nie daje, tu ustawiam stockowego volta i po prostu max stabilne taktowania.

PS. Na co dzień mam GTX560 :)

 

Wielkie dzięki za porady :)

 

 

---

I tak w sprawie tej 560 - czy jak po zabawie z biosem tej karty wgram z powrotem oryginalny, to w serwisie nie będą się mieli do czego przyczepić? I po otwarciu biosu w Nibitorze, nie mogę nic zmienić... Dlaczego? Da się to zrobić innym programem?

Edytowane przez kubekpop
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...