Skocz do zawartości

Logitech z-906 wraz z PS3


Recommended Posts

Witam serdecznie,

 

Otóż kupiłem i podłączyłem do PS3 zestaw logitech z-906. Wszystko ładnie i dźwięk piękny jest ale ma jedno "ale". W ustawieniech wybrałęm typ dźwięku "optyczny cyfrowy" i potem w wyborze formatu dźwięku zaznaczyłem "Dolby Digital 5.1 kan.".

 

To co zaobserwowałem. Czy jest to normalne: ?

 

1. W menu jak chodze to kontrolka "decode" na panelu głównym z-906 nie świeci się cąły czas. Mruga tylko podczas "chodzenia" po menu konsoli.

 

2.Podczas "chodzenia" po PS STORE ta kontrolka tez mruga ale wraz z diodami sygnalizującymi satelitki głósnikowe. Czy to normalne?

 

3. Kontrolka "DECODE" świeci sie na stałe tylko w grach ale dźwięk czasem "chrupnie" np. na loadingach gier i czase zaswiecą sie diody sygnalizujące satelitki.

 

 

Moje pytanko: Czy posiadacze ps3 & logitech z-906 zaobserwowali podobne zjawisko? Prosze o wypowiedzi i przepraszam za dziwny temat.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam.

Sam posiadam starszego brata Twoich głośników czyli Z-5500 ale wiem o co Ci chodzi. Te pulsowanie diod (gdy poruszasz się w menu lub ps store) jest spowodowane tym, że konsola wysyła dźwięk tylko gdy najedziesz na wybraną ikonkę w menu lub sklepie, podczas bezczynności przesył dźwięku jest kompletnie wyłączony i oto cały sekret migotania diod. U mnie objawia się to komunikatem "No Signal" czy coś podobnego. Natomiast co do pytania 3 to nie mam pojęcia bo u mnie nie występuje taki efekt, może coś się przycina podczas ładowania gier...

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

dzięki MekPrzeMas za odpowiedź. Czyli jak jestes w menu konsoli i w ps store to tez Ci tak migają te diody satelitek? I czasem ikona "decido" też Ci tak zamiga w menu ps3 podczas poruszania. Tak?

 

Dzieki za pomoc. Pozdrawiam

 

PS. A czasem podczas loadingów gier nie czujech chrupnięcia dźwięku w głosnikach? Takie lekkie trawające milisekundę, trudno slyszalne. Ja mam tak podczas loadinku w UFC 2010. ??

 

Aha, i jeszzce jedno pytanko. Czy masz podlaczone te glosniczki do TV za pomocą kabla optycznego tez? Jak zmieniam kanały to tez migają te diody ;P

Link to post
Share on other sites

Jak wcześniej pisałem ja mam Z-5500 i u mnie nie ma żadnych diod (panel sterowania jest całkowicie inny niż w Twoich). Co do PS3 to napisałem już powyżej. Do TV także mam podłączone optykiem ale tam mi się nie wyświetla "No Signal" podczas zmiany kanałów, być może w Z-906 jest inaczej ale nie przejmował bym się tym migotaniem. Co do gier i tych małych trzasków to nic takiego nie zaobserwowałem, może po prostu nie zwróciłem na to uwagi.

Link to post
Share on other sites

1. Dioda "decode" świeci się gdy dekoder dźwięku przetwarza dźwięk, gdy nie przetwarza dioda gaśnie.

2,3. To jest normalne, u mnie też to występuje np podczas przechodzenia po folderach w windowsie, takie chrupnięcia. Ale tylko po optyku. (Podczas loadingów gier nie mam żadnego chrupania - dioda decode świeci się ciągle, no chyba że w czasie loadingów nie ma np muzyki wtedy gaśnie co jest normalne)

Ja mam podłączony do głośników kabel optyczny i zwykły 3-żyłowy od Logitecha. Korzystam z tego Logitecha i nie ma w/w chrupnięć.

Link to post
Share on other sites

Po prostu, dekodery Dolby digital i td. się przełączają, czasami w filmach czy grach same menu jest w stereo a gdy włączamy to przełącza się na odpowiedni format dźwięku i to czasami powoduje jakieś chrupnięcia czy charakterystyczny dźwięk. Nie przejmował bym się tym.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...