Skocz do zawartości

Jaki rodzaj oplotu wybrać


Recommended Posts

To zostało stworzone by się nie rwać, bo inaczej by tego spadochroniarze nie mogli używać. Nylonówki Neilsa i podobne też trzeba podgrzewać na końcach by się nie rwały. Te typu MDPC nadają się do robienia oplotów z większej ilości przewodów lub np do kabla SATA data. Niektórych nie stać dać ~75 zł za 30m oplotu MDPC jak mogą wydać połowę mniej za Paracord'a. Chociaż same sklepy to sprzedają ukrywając prawdziwą nazwę pod magicznym "premium".

Edytowane przez OldSmuggler
Link to post
Share on other sites

Tak btw paskur jak chcesz sie bawić bez kleju i sznurka z paracordem i zrobic to bez rurek termokurczliwych oploty z paracordu masz

filmik z YT o tym jak to zrobić.

Dzieki za film, ja dzisiaj robilem wszystko z żyłką i robiłem supełki, mam nadzieje że bedzie sie trzymac, nie uzywalem zadnego super glue itp.

 

Co wy z tym paracordem. Rwie toto się, strzępi, brudzi i w ogóle. Za naprawdę niewielkie pieniądze można kupić zwykły oplot nylonowy 3x3 4mm w sklepach z tuningiem car-audio.

Jak dla mnie jest świetny, jeśli on się strzępi to ja nie wiem co powiedzieć o oplotach które miałem wcześniej od wojtapa (porzadekwkablach.pl) gdzie po przeciągnięciu przez kabel mialem z centymetr rozwalonego oplotu.

Ja wydałem 40zł za 30m paracorda i na więcej i tak by mnie nie było stać. ps 100zł poszło do Sleeveking a i tak wciąż nie mam wtyczek które zamawiałem i czekam na odp na mail...

Ja jestem bardzo zadowolony z paracordu...

Edytowane przez paskur
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Czy widzieliście jakiś oplot nylonowy w stylu nylon premium ale o średnicy 7mm?

Szukam takiego oplotu ale na okrągły kabel a tu o większych średnicach tylko Saty.

Będę bardzo wdzięczny jak ktoś podrzuci jakiś link bo przekopałem cały internet i nic nie znalazłem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...