Skocz do zawartości

HD 5830 nie działa - Proszę bardzo o pomoc


Recommended Posts

Dzisiaj kupiłem Płytę główną (asus M5A97) procesor AMD Phenom II X4 965, i ram 6GB DDR3

Ze starego zestawu został mi zasilacz Fortron 500W, dysk 320GB, i właśnie grafika Sapphire 5830 Extreme

Wszystko podpięte jak bozia kazała, oczywiście zasilanie grafiki (2x6 pin) również.

A tu zonk. System się odpala ale ekran czarniutki.

 

Dziwi mnie jedna rzecz.

Jak podpinam monitor bezpośrednio do gniazda DVI grafiki to po uruchomieniu kompa grafa chodzi na pełnych obrotach i słychac sygnały z BIOSU jeden długi i trzy krótkie w instrukcji oznacza to (NO VGA)

A jak podłącze przez przejściówkę VGA/DVI to komp uruchamia sie normalnie. To znaczy jedno piknięcie z biosu ,grafa chodzi na normalnych obrotach, słychac jak system sie ładuje ale obraz jak był czarniutki tak jest.

 

Nie mam pojecia co może być przyczyną. Zasilacz? Niekompatybilność płyty z kartą? A moze karta padła?

 

Wsadziłem do kompa stara 7300gt i działa ale tylko podpieta pod VGA. Pod DVI tez czarniutki ekran. Też dziwne.

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Link to post
Share on other sites

W drugim slocie to samo.

Ciekawe jest jeszcze coś. Jak odpalem na GF7300GT podłączonym na VGA to działa, jak na DVI to czarny ekran, a jak pod DVI z przejściówką na VGA to działa. Bądź pan mądry o co chodzi.

 

Jak podpinam radka 5830 pod DVI to czarny ekran wentylator chodzi na maxa jedno długie i trzy krutkie sygnały z biosu.

Jak podpinam go pod DVI z przejściówką na VGA to wentylator chodzi spokojnie, jeden prawidłowy sygnał z biosu, słychac ze system sie uruchamia ale ekran czarny.

 

Nie wiem albo zasilacz nie wyrabia albo grafa dziabnieta.

 

Mam jeszcze jakiś starszy zasilacz 500W ale firmy PROCOMP i boje się go podpinać aby czegos nie uszkodzić.

Edytowane przez a.t.r1
Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz wynika że to problem z dvi, bo na obu kartach na cyfrowym wyjściu obraz nie działa, może to wina monitora a raczej jego wejścia dvi?

 

Ale dlaczego 5830 nie działa na przejścówce DVI/VGA a 7300GT działa? Gdyby było cos z monitorem albo przewodem to tak czy siak by nie działało. Jeszcze to zachowanie karty i te sygnały z biosu jak podłącze tego radka pod DVI.

 

Zauważyłem jedną rzecz, jak podpinam 5830 pod DVI z przejściówką vga to po sygnale załączania systemu i wpisaniu hasła użytkownika przez chwilkę mignie mi obraz logowania ale to dosłownie przez sekunde a potem znów czarny ekran. Tak samo dzieje sie jak nacisnę power na klawiaturze , przez sekundę pojawia sie obraz wylogowywania ,nastepnie czarny ekran i po chwili komputer prawidłowo sie wyłącza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...