Skocz do zawartości

Ochrona XP (antywir i podobne)


Recommended Posts

Witajacie Towarzysze.

 

W jaki sposób rozplanować obronę systemu Windows XP? Zawsze prędzej czy później obcy zdobywali mój przyczółek, dlatego powiedziałem "dość! żołnierze - osiądziemy na Viście". No i jestem ogólnie zadowolony ze swej decyzji. Jednak Vista za cholerę nie chce współpracować z czymś pokroju GTA III, dlatego teraz zajmuję jednocześnie Viste i XP, z tym że nie chcę po raz kolejny paść ofiarą wirusów czy koni.

 

Poradźcie jakiś dobry, prosty w obsłudze antywirus (freeware) i jak sobie skonfigurować jakieś inne bajery (firewall - cokolwiek to jest).

 

edit//

 

PLAY ONLINE - jeśli to potrzebne

Link to post
Share on other sites

Może zabrzmieć śmiesznie, ale mi w zupełności wystarcza ZoneAlarm, wcześniej stosowany jeszcze z darmowym AVG. Teraz został sam Zone i nie narzekam, acz chyba wróce do AVG dodatkowego :hahaha: Nigdy nie miałem żadnych absolutnie problemów z kompem, a po takich stronach łaziłem, że strach się bać :cry: Kombinacja moim zdaniem bardzo dobra :) Do tego jakiś SpyBot do zabezpieczania plików może być, acz nie musi :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki. AVAST miałem kiedyś i mimo komp mi się dwa razy wysypał. Może powód był inny, ale do AVAST nie wracam. Skoro trzy osoby na trzy wspomniały o AVG to musi coś w tym być, dziek :hahaha:

 

Jeszcze, jeśli można, może mi ktoś wyjaśnić czym jest i po co się go stosuje ten cały firewall?

Link to post
Share on other sites

Firewall pozwala Ci dostosować wedle woli programy które mogą i które nie będą mogły uzyskać połączenia z Netem. Zawsze jak nowy program będzie się łączył wyskoczy stosowne okienko z zapytaniem :hahaha: Możesz tymczasowo zezwolić/odmówić, bądź permanentnie zezwolić/odmówić - strasznie przydatna rzecz :)

Link to post
Share on other sites

Hookie był szybszy :hahaha: Ściągnę sobie AVG, bo AntyVirus też jest AVG i to się tak fajnie układa.. coś jak MoBo i grafa od Gigabyte'a. Pozdrawiam i dziękuję.

 

edit

 

Łee, ja myślałem że AVG robi też FireWall'a. A kit, to niech będzie ten Zone. I tak dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...