Skocz do zawartości

komputer do cad, 3dsmax,corela i gier za 4200 złmax


Recommended Posts

ostatnio zamówiłem zestaw

AMD X4 620

Msi 790FX-GD70

HDD WD CAVIAR BLACK 500GB 7200/32MB Cache

RADEON Sapphire 5770 (670zł)

CHIEFTEC GPS-550AB-A 550W

MONITOR DELL 2209wa 22`` e-ips

DDR 3 1600MHZ 2x2Gb (OCZ bodajże)

+mysz,klawiatura Logitech

 

Nie mam pewności zasadniczo co do:

1 karty graficznej (5770 czy raczej 4890 albo gtx260)

system na windows xp 32, ale w przyszłości planuję przesiadkę na win7+4GB Ramu(minimum). Radeon 5770 bo ma możliwość pracy na wielu ekranach jednocześnie, a w totemie wydajność na poziomie 5870... za jakieś dwa lata drugiego kupię za połowę ceny.... czy lepiej kupić teraz coś mocniejszego z dx10, a potem przesiąść się na dx11+4GB Ramu+64bitowy system.

Ostatni komputer kupiłem 9 lat temu i działa świetnie do dzisiaj (pozdro dla wszystkich z P4 na S478:).

2. monitora (teraz pracuję na 19``crt Sony i nie narzekam na adekwatność kolorów do wydruków)

3. Mocy zasilacza (jeśli miałbym myśleć o 2x5770)

4. Ogólnie czy jest sens wydawać 4000 na komputer... teraz czy czekać...

(złoty ma osłabnąć od nowego roku, a wszystko w dolarach)

5. Zastanawiam się czy lepiej wydać tę kasę na możliwość rozbudowy czy na to co jest teraz najlepsze(za tę cenę) i będzie wymagało większych zmian później. (Teraz mam P4 @1800MHz,AsusP4B266, 1GB RAM DDR 400, HDD Seagate 40 GB, R9600 HIS i wystarcza, tylko ta długość renderowania... i brak miejsca na Hdd). głównie pracuję w autocadzie, archicadzie, corelu, ale coraz poważniej myślę o 3dsmaxie.

a chciałbym, żeby komputer popracował jeszcze parę ładnych lat (w starym wymieniłem tylko geforca 2mx,zasilacz i dokupiłem ramu)

proszę o opinie co należałoby względnie wymienić, kupić w tej cenie (rzeczywiste ceny a nie w sklepie internetowym) z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Zamówiłem, ale mają go sprawdzić (czy RAMy pójdą pod płytą), ale mogę coś jeszcze zmienić.

Link to post
Share on other sites

Ja bym tylko w tym zestawie wymienił :

Zasilacz na http://www.esc-net.pl/product_info.php? ... s_id=21679 oba zasilacze pociagną tego kompa i jeszcze będzie zapas.

Dysk twardy na najszybszy obecnie Samsung F3 http://www.esc-net.pl/product_info.php? ... s_id=20853

 

A reszta w porządku.

 

1Jak mało grasz a zależy ci na poborze prądu to niech ten Radek HD5770 zostanie bo jest bardzo energo-oszczędny , a wydajnośc też ma dobrą.

Monitor wybrałeś wysmienity z bardzo dobrymi kątami widzenia bo to na mtrycy E-IPS a nie TN

4.Jak byś czekał co chwilę na coś to byś nic nie kupił

Link to post
Share on other sites

Dzięki Torture, uznaję Twoje "ujdzie" za rekomendację:wariat: zawsze mogłem wybrać gorzej... a jaki jest lepszy monitor do grafiki za 1050zł?

A w zestawie wymieniłem dysk twardy na samsunga F3 i zasilacz na 600W OCZ-z myślą o tandemie. Suma sumarum będzie taniej o jakieś 40 zł i zamknie się w przedziale 4100 (złożenie,sprawdzenie+listwa... przywożę do domu, podpinam do sieci i nic mnie nie zaskoczy)

czasami żyjemy marzeniami, które w styczności z rzeczywistością pryskają niczym mydlane bańki... a czyż właśnie nie to sprawia, że idziemy w świecie ciągle do przodu?

Link to post
Share on other sites

Dobrze zrobiłeś, bo ten zasilacz to trochę cienki. Dysk podobnie.

 

Mogłeś przyoszczędzić na płycie, a pieniądze dołożyć do Phenoma II x4 955. Te Athlony słabo się kręcą.

Też racja, przy takim budżecie to szkoda brać taki procesor. A tak w ogóle to mam do powiedzenia jedną literę i jedną cyfrę - i5 :wariat:
Link to post
Share on other sites

Dobrze zrobiłeś, bo ten zasilacz to trochę cienki. Dysk podobnie.

 

Mogłeś przyoszczędzić na płycie, a pieniądze dołożyć do Phenoma II x4 955. Te Athlony słabo się kręcą.

Też racja, przy takim budżecie to szkoda brać taki procesor. A tak w ogóle to mam do powiedzenia jedną literę i jedną cyfrę - i5 :)
za tą kwotę aż się prosi i5 8-) no ale cóż.. autor już zamówił. trochę beznadziejnie bo by się coś bardziej sensownego za tą kwotę złożyło :P i w ogóle dziwie się że aż tak drogo wyszło :(
Link to post
Share on other sites

Dzięki chłopaki, ale i5 to chyba jednak byłoby ciężko za 3000 zł... oczywiście bez cięcia na jakości płyty. Ostatecznie wyszło podobnie jak w komputroniku (czyli relatywnie drogo). Jedyna różnica na pamięciach, które ostatnio poszły znacząco z ceną do góry. o ile pozostałe części są taniej o jakieś 10-15zł, o tyle ramy są droższe aż o 40, a może tylko w moim sklepie? :(

jutro odbieram, to może jeszcze coś wytarguję:)

mimo wszystko dzięki.... aha jakaś dobra mysz+klawiatura do 150 zł? (mam wliczonego logitecha RX1000Laser+Klawiatura Logitech deluxe 250)

Link to post
Share on other sites

chłopie co ty opowiadasz :P:)

 

Intel Core i5 750 2.66 GHz BOX

Gigabyte GA-P55-UD3

Patriot DDR3 2x2048MB Viper II Series 1600MHz CL7.0 EP LLK

Samsung SpinPoint F3 500x2

HIS Radeon HD 5770 1GB DDR5 PCI-E BOX

OCZ Modxstream Pro 600W Modular

Monitor Dell 2209WA

RAZEM: 3900 ZŁ z przesyłką!!!

wszystko z agito i monitor z allegro brałem bo nie było na agito

 

wsadziłem do tego 2 samsungi f3 i zasilacz z zapasem na przyszłość i jeszcze zostaje 300 stówki na cm690 lub świetne chłodzenie :>

i co dało się :P:(

Link to post
Share on other sites

trudno...

to tylko 3 lata oszczędzania na piciu i czasami na jedzeniu... ale jestem za to w formie :( a to że wypady na piwo w ciągu ostaniuch 4 lat można policzyć na palcach prawej ręki stolarza, to szczegół :)

zresztą nie mam zaufania do e-sklepów, a do allegro w szczególności. mój , może głupi, ale wybór... jak coś nawali to się nie martwię o gwarancję, przesyłki etc..

powyższy proponowany zestaw oszczędza na płycie i to bardzo(tylko 1 slot na kartę graf.) i cały pomysł rozbudowy pryska. niezły zestaw na dzisiaj. patrioty trochę drożej niż u mnie :P dell tańszy o jakieś 40zł-to akurat nieźle. nawet jeśli to 200 zł nie stanowi nawet 10%... trzeba będzie troszeczkę poczytać i dokształcić się w dziedzinie kup-sprzedaj... z allegro tego nie zrobisz:) patrząc tylko na cenę (nie zawsze realną) czasami coś gubisz...

Link to post
Share on other sites

4gb pamieci w 3ds maxie to stanowczo za mało (wiem cos o tym),

do takich komputerów wkłada się minimum 2x4gb ,a najlepiej 2x6gb.

Liczba ramu decyduje to o szybkosci renderingu, dla przykladu 12gb ramu renderuje ok 2 razy szybciej scene od 8gb ramu, 8gb ramu 3 razy szybciej od 4gb itd...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...