Skocz do zawartości

Temp. na chipsecie plyty glownej..


Recommended Posts

Witam...

 

Jaka powinna byc temp. na north bridge AMD 790X plyta gigabyte GA-MA790X-DS4....

 

Dlaczego pytam?? Poniewaz plyta jest nowa, a komputer sam sie wylacza... wiec rozwazam mozliwosc przegrzania sie plyty. Ponadto juz po 5 min wlaczonego komputera radiator ( orginalny) na chipie grzeje sie tak ze parzy w palce.. niestety niemam termometru ze skala powyżej 50stopni...

 

Wiec pytam czy taka temp. jest normalna ??Czy plytke na reklamacji??

Link to post
Share on other sites

Ups nie zauważyłem że podałes... mój błąd. (I znowu brak edycji).

 

Też mam płytę od Gigabyte tylko że na nForce i przy pasywnym chłodzeniu temperatury dochodziły do 80+ C i komputer wariował. Zmieniłem na chłodzenie aktywne na chipsecie (cooler Akasa), przykleiłem klejem termoprzewodzącym Zalmana i mam max 55C w stresie i jest OK.

Link to post
Share on other sites

No jak sie resetuje itd to chyba oczywiste ze oddajesz na gwarancje.

Tylko jak ci oddadza nowa to znowu mozesz miec taki sam problem - masz jakies dodatkowe wentylatory w obudowie? Bo moze nie masz wcale zadnego przewiewu, i pasywny radiator na chipsecie nie wyrabia

Link to post
Share on other sites

http://csd.dficlub.org/forum/showthread.php?t=8684

Tu masz linka do postu o zakresie temp. dla NB płyt opartych na 790FX (w prawdzie jest to forum DFI, ale chipset ten sam). Piszą że temperatura w okolicach 50*C jest normalna. Mój NB na płycie DFI Lan Party DK z chipsetem 790FX, chłodzony pasywnie malutkim radiatorem, też nagrzewa się do tego stopnia że parzy (oprogramowanie wskazywało w idle ok 48 a w stresie ok 59*C). Ja też mam problem z restartującym/ zawieszającym się kompem (na razie zdarzyło się to w 2 grach - Dead Space i Pure). Nie wiem czy to jest wina NB to kupiłem wiatrak Spot Cool i skierowałem go na NB, temp. spadała o ok. 10*C, ale w wyżej wymienionych grach komp nadal pada.

Link to post
Share on other sites

ok thx... naraize przelozylem wentylator z tylu obudowy na bok i skierowalem nadmuch an NB... ale juz po 5 min znowu zwiecha... PADL NA KOPIOWANIU PLIKOW!! 150MB i PADL!! tzn: kursorem moge ruszac w winXP, "karteczka na kopiowaniu plikow sie porusza", ale pozatym nic niezrobie nawet ctrl+alt+del niedziala...

Link to post
Share on other sites

@procek: timingi pamięci są takie jak zaleca producent dla trybu enhanced czy jak to OCZ nazywa, napięcie też jest podniesione do 2,4 V czyli maksymalnej bezpiecznej wartości (według producenta), mem test (wprawdzie uruchomiony pod Windą) przechodzi bezbłędnie całą noc. Właśnie przenoszę kompa do nowej budy (Cooler Master CM690) z dużo lepszym obiegiem powietrza niż moja stara obudowa, zobaczymy czy to pomoże.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...