Skocz do zawartości

Wyprawy i wycieczki rowerowe czyli gdzie ostatnio byłeś swoim jednośladem, napędzanym siłą mięśni


Recommended Posts

Mocno buja?

 

Przy jeździe na siedząco nie wyczuwałem bujania. Ale gdy pedałowałem na stojąco uginał się na jakiś 1 cm. Ma blokadę obu amortyzatorów więc zawszę mogę je włączyć i nic nie będzie bujać :)

 

 

PS. Uważaj na federalnych, ja za jazdę bez oświetlenia wyłapałem już dwa mandaty

 

 

Gdy jeżdżę na fortach to wrzucam do plecaka wszelkie świecidełka itp. Dopiero gdy wyjeżdżam na drogę/chodnik to je zakładam :) Mnie spisali 2 razy za brak lampek...

 

Edytowane przez mi96
Link to post
Share on other sites

Mondraker ma tą całą technologię "Zero Suspension", która w teorii gwarantuje:

  • zerowe straty energii podczas pedałowania,
  • brak szarpania korbą podczas uginania zawieszenia,
  • brak wpływu hamowania na zawieszenie,
  • gładką pracę bez gwałtownych skoków i spadku wydajności.

Ile tak naprawdę w tym czystego marketingu nikt z nas nie wie.

@kubbak: Jeśli można wiedzieć, ile wynosi mandat za brak oświetlenia?

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj odebrałem rower więc moje odczucia po 2 godzinnej jeździe mogę nie być obiektywne. Zobaczymy za jakiś czas, czy te ich technologie to prawda, czy jedynie chwyt marketingowy.

Link to post
Share on other sites

Platformy już zamówione, dawali takie pedały fabrycznie ;/ Miałem zamiar przełożyć ze starego roweru platformy, ale mają takie luzy, że nadają się jedynie na złom :P



PS. Twój Giant?

Link to post
Share on other sites

Nie mam przekonania do SPD. Dodatkowe koszta w formie specjalnych butów. Wolę mieć możliwość "katapultowania" się z roweru w każdej sytuacji. Wiem, że dzięki SPD energia podczas pedałowania się nie marnuje, mamy większą kontrolę nad rowerem, ale i tak wolę platformy :P

Link to post
Share on other sites

Ładne zestawy niestety mój się kurzy pomimo niedawno wymienionej ramki...

Teraz ciepło to za bieganie się zabrałem.

Ale zobaczymy jak czas znajdzie to przed wyjazdem do pracy przetestuje ramkę i dam mini reckę...

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Mam to całe SPD u siebie, bo miałem takie pedały z rowerem. Dokupiłem tanie buty za 200zł bo normalnie takie lekkie i solidne to się zaczynają od 400zł... :/ Generalnie nie polecam tego systemu. Pomijając koszt dodatkowych butów, jakoś nie widzę, żeby mi to więcej energii w praktyce przy pedałowaniu dodawało... Druga kwesta, to te pedały wymagają długiego i intensywnego treningu, żeby się do nich przyzwyczaić a na początku to zaliczenie gleby z 10 razy przy głupim zatrzymaniu, gdy się nie pamięta o wypięciu butów - murowane. Mam drugi rower z noskami i na takich jeździ mi się o wiele wygodniej. Jak w tym sezonie nie przyzwyczaję się do tych SPD to pójdą do żyda i kupę noski.



 

SPD to koszt 300 za przyzwoite buty i podstawowe pedały.

 

300zł to chyba za same pedały :] Crank Brossy, które ja dostałem z rowerem osobno kosztują 380zł.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Niewiele jeździłem w zeszłym sezonie na nich, to fakt. Napisałem, dam im szansę jeszcze w tym roku i wtedy zobaczymy.

Edytowane przez effendi360
Link to post
Share on other sites

effendi a noski to nie wymagają przyzwyczajenia? Noski to w ogóle komedia. Żeby cokolwiek pomagały musisz je tak mocno zacisnąć, że praktycznie pozbawiasz się możliwości szybkiego wyjęcia nogi, nie mówiąc tu o ciągnięciu roweru za sobą podczas kraksy. Samo ich posiadanie bez porządnego zaciśnięcie to IMO śmiech na sali.

 

W SPD (mowa o systemie Shimano) masz możliwość regulacji siły wypięcia, są dostępne bloki wielokierunkowe (wypinanie na boki i przez pociągnięcie do góry) no i w razie wypadku nie ciągniesz za sobą roweru.

 

 

Dokupiłem tanie buty za 200zł bo normalnie takie lekkie i solidne to się zaczynają od 400zł...

Jeżeli patrzymy na wagę to XC30 za 240zł obstawiają resztę w przedbiegach, a jeżeli myślisz o sztywności podeszwy, to te nie uginające się zaczynają się od cirka 1k.

 

A CB jakoś mnie już nie ruszają po opiniach ludzi, którym te pedały dostawały luzu po 1 czy 2k km. No i dziwne, że dali Ci je do roweru.

Link to post
Share on other sites

Była:                                                                                                                  Teraz w nowym zestawie:

Merida 900-D (Została wtedy tylko ramka :P)         Scott 910 (sama rama,sidło, kiera i koła z piastami kupione za śmieszne pieniądze Używane drugi właściciel)

Przedni amortyzator F-120 White. Zobaczymy czy coś ciekawego używanego w dobrej cenie dostanę ale myślę, że aż tak wielki postęp nie nastąpił.
Tylni amortyzator Fox Float Pomalowany z sprężyną chyba od Vanilla White. Zobaczymy prawdopodobnie te pójdą aut i zamiana na te z 910 (DT Nude2) Nie jestem pewien czy ten patent jest coś wart czy to tylko bełkot reklamowy...
Hamulce Formula The One White. Dla nich też poszukam zastępstwa.
Opony Maxis Minion Downhill. Wymienione na Schwalbe Nobby Nic EVO wraz z Syncros tr1.0 Carbon 29" z Scotta

Przerzutka to Sram X9 albo X7 Dawno kupione Sram X0 tamte poszły na gwarancję odzyskałem pieniądze.

Pozostało poskładać sprzęt do kupy tzn kupić to czego brakuje i mamy mały update :P... troszkę szkoda mi było wydać ciut dużo kasy ale myślę że nie ograniczy to mojego przyszłego projektu LC :D

To narka ja spadam kończyć Metro 2034, Ps: jakie trasy polecacie typu mocno górskie o zmiennym terenie?

Edytowane przez matt105
Link to post
Share on other sites

Jakie polecacie klocki hamulcowe do Avid Jucy  http://allegro.pl/kool-stop-okladziny-hamulcowe-avid-juicy-d270-i3066111134.html ???

 

Metaliczne pół metaliczne?



Przydało by się jeszcze odpowietrzyć hamulce można w domowy sposób strzykawki itp albo serwis.



Jakiego amortyzatora polecacie ?

 

Może ten http://allegro.pl/suntour-epicon-rld-100mm-amortyzator-bialy-manetka-i3033907929.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...